Zavrieť

Porady

hlásenie

robím ročné zúčtovanie pracovníkovi ,ktorý okrem prijmov zo zamestnania u nás mal aj príjem z dohody len vo výške 15 eur,ale v hlásení za rok 2012 mi do položky uhrn zdaniteľ.prijmov berie všetky prijmy teda i tých 15 eur, pracovník je v časti zamestnanci,ktorým bolo vykonané ročné zúčtovanie, keby,že si chcem skontrolovať či mi sedi prvá strana hlásenia,kde je písaný úhrn zdaniteľných príjmov s jednotlivými pracovníkmi v hlásení tak mam rozdiel o tých 15 eur,lebo všitci ,ktorým robím zúčtovanie boli u nás celý rok zamestnaný,len tento jeden pracovník mal aj príjem z dohody takže ked si vyščítam všetky strany hlásenia a porovnam s prehladmi za rok 2012 mam rozdiel vo vyplatených príjmoch 15 eur je to správne?
Usporiadat
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

a prečo príjem z dohody nemáš aj v prehľade?
0 0
SYLVI65 SYLVI65

SYLVI65 je offline (nepripojený) SYLVI65

zamestnancovi som vykonala vo februari ročné zúčtovanie dane 15 eur je prijem ktorý dosiahol z dohody u iného zamestnávateľa nie u nás a doklad mi doniesol vo februari,15 eur som mu prirátala k príjmom od nás a vykonala ročné zúčtovanie
0 0
SYLVI65 SYLVI65

SYLVI65 je offline (nepripojený) SYLVI65

ja som z toho hlasenia fakt asi blba, prvé dve strany my sedia na mesačné prehlady, ale časť IV a V ked si vyščítam tak mi robia rozdiely:tych 15 eur čo som teraz v ročnom zúčtovaní prirátala zamestnancovi príjem z dohody,ktorý mal u iného zamestnávateľa,lebo ročné zúčtovanie robím za všetky príjmy predsa a ročné zúčtovanie za rok 2011 ja som zamestnancom doplatila bonus vo výške cca.180 EUR KTORý som si v prehľade vyžiadala konkrétne vo februári 2012 v prehlade som si doplatok bonusu za rok 2011 vyžiadala ale u konkrétneho zamestnanca v ročnom hlásení mam len uvedený bonus,ktorý poberal mesačne,už mi tam nenapíše doplatok bonusu z ročného zúčtovania za rok 2011,ktorý som si žiadala vo februárovom prehlade 2012 ak môže niekto mi poradiť,čítam usmernenia ale som z toho paf
0 0
SYLVI65 SYLVI65

SYLVI65 je offline (nepripojený) SYLVI65

nevie mi nik poradiť,už som obvolala všetkých známych a nik neporadil,i som študovala zakon,ale ani to mi nepomohlo
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je teraz online kn-alka

Jarka jméno mé :)
Takto sa ti nedá poradiť, keď to človek nevidí. Hlásenie MUSÍ sedieť s prehľadmi. Ak ti nesedí, máš niekde chybu v prehľadoch.
Nesedí ti hlásenie vygenerované z počítača? UROB HO RUČNE!
Pekne na A4 všetkých 12 prehľadov položkovite po riadkoch a spočítaj. Musíš nájsť chybu.
0 0
SYLVI65 SYLVI65

SYLVI65 je offline (nepripojený) SYLVI65

s prehadmi mi sedi ale ked si v hlaseni vyščítam ručne za všetkých pracovníkov vyplatené mzdy tak mi urobí rozdiel 15 eur vo vyplatených mzdách /tých 15 eur čo som urobila pracovníkovi ročné zúčtovanie a čo dosiahol 15 eur z dohody u iného zamestnávateľa/ tak v hlásení mám pri jeho mene a pri uhrn vyplat.prijmov tých 15 eur pripočítaných a u zamestnancov čo som im z ročného zúčtov.2011 doplacala bonus vo februari 2012,tak ten títo zamestnanci nemaju pripočítaný k sume vyplateného bonusu za rok 2012
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je teraz online kn-alka

Jarka jméno mé :)
Údaje z ročných zúčtovaní máš mať LEN na r.2, NIKDE INDE.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

V našich Prehľadoch príjem od iných zamestnávateľov nemá čo hľadať.
1 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den poradáci prosím vás velmi pekne o radu..
V časti V. daňový bonus ak bol vyplatený aké znamienko mám použiť + alebo -....dakujem pekne...
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je teraz online kn-alka

Jarka jméno mé :)
Normálne +.... - by išiel, ak by bol vrátený zamestnancom zamestnávateľovi.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SilviaS Pozri príspevok
Dobrý den poradáci prosím vás velmi pekne o radu..
V časti V. daňový bonus ak bol vyplatený aké znamienko mám použiť + alebo -....dakujem pekne...
Kedže ide o vyplatený bonus, tak riadne plusom.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

A radu máš i tu:

http://www.porada.sk/t208741-mrp-a-h...ml#post2262735
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

čiže ak bol normálne vyplatný daňový bonus tak mám dáť + dakujem pekne..
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Akú sumu uvádzam na r. 5 v V.časti Hlásenia NČZD na daňovníka u toho zamestnanca, ktorému sa vykonalo RZ?
Naposledy upravil Kristina27 : 28.02.13 at 14:46
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

r.5 = NČZD . Ak je uplatnená za celý rok 2012, potom = 3644,74 eur.
1 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

A ešte jedna "blbá" otázka, lebo celý deň sa trápim s hlásením. Do časti V. udávam zamestnancov, ktorým sa urobilo RZ za rok 2011 /výsledky týchto RZ boli uvedené v prehľade za 02/2012/ alebo 2012?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Výsledok RZD za rok 2011 je v hlásení na druhej strane (r.2) . Výsledok RZD za rok 2012 je v časti V. (r.10).
Naposledy upravil Paula : 28.02.13 at 18:41 Dôvod: zasa preklep -:)
2 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Ďakujem krásne za odpovede.
A ako tak predpokladám, keďže RZD 2011 je na str. 2 r. 2,
aj časť III. na str. 2 - Rekapitulácia DB a ZP je za rok 2011 - čo bolo v mesačných prehľadoch 2012?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

V hlásení sa uvádza všetko, čo sa zúčtovalo v r. 2012 - pretože je to hlásenie za rok 2012. Pribudli len údaje z RZD v časti V. , ktoré bolo vykonané v r. 2013.
2 0
mimiss mimiss

mimiss je offline (nepripojený) mimiss

dobry večer poradáci prečo nemôžem nikde v hláseni najst danový bonus ktorý zamestnanec žiada vyplatiť od danového úradu ale zobrazuje sa mi cely nárok nan ale je len preplatok v preddavkoch na dan..zle som vyplnila udaje do zučtovania,nerozumiem dakujem za radu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať