Zavrieť

Porady

kúpna zmluva alebo zmluva o dielo

Dobrý deň,
potrebujem poradiť pre moje šéfstvo. Sme firma ktorá predáva okná, niekedy s montážou, niekedy bez nej fyzickým osobám. Akú zmluvu máme uzavrieť so zákazníkom? Kúpnu zmluvu alebo zmluvu o dielo? Podotýkam, my okná nevyrábame, my ich výrobu objednávame od inej výrobnej firmy a potom ďalej predávame svojim zákazníkom a ako som už napísala, niekedy si zákazník objedná aj montáž okien.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    mattto Pozri príspevok
    kúpnu zmluvu
    Dá sa do tejto kúpnej zmluvy zahrnúť aj montáž? Je na to nejaký konkrétny paragraf v občianskom zákonníku? Alebo v obchodnom? Ale asi keď predávame zväčša občanom, tak sa musíme riadiť asi občianskym, že?
    Len aký paragraf použiť na montáž?

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ber to ako pridanú hodnotu. Predať môžeš za dohodnutú cenu. To je podstatou obchodu. Skôr to bude problém účtovania. Ale môžu reklamovať prácu.

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    Mária27 Pozri príspevok
    Ber to ako pridanú hodnotu. Predať môžeš za dohodnutú cenu. To je podstatou obchodu. Skôr to bude problém účtovania. Ale môžu reklamovať prácu.
    Nerozumiem dobre tomu. Ja to zisťujem hlavne kvôli tomu účtovaniu. Pretože ak by sme stále používali Zmluvu o dielo, ako stále aj používame, mala by som účtovať o zákazkovej výrobe, čo je ale blbosť, lebo výrobu nemáme. Účtujem ako predaj tovaru a predaj služby a to sa mi ale bije z tou Zmluvou o dielo. Lepšie by bolo použiť Kúpnu zmluvu, ale akosi v občianskom zákonníku v stati o Kúpnej zmluve nie je nič o službách spojenými a priamo súvisiacimi s predajom tovaru. Alebo to tam je? Som z toho jeleň. Ako na to?

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    psps Pozri príspevok
    Nerozumiem dobre tomu. Ja to zisťujem hlavne kvôli tomu účtovaniu. Pretože ak by sme stále používali Zmluvu o dielo, ako stále aj používame, mala by som účtovať o zákazkovej výrobe, čo je ale blbosť, lebo výrobu nemáme. Účtujem ako predaj tovaru a predaj služby a to sa mi ale bije z tou Zmluvou o dielo. Lepšie by bolo použiť Kúpnu zmluvu, ale akosi v občianskom zákonníku v stati o Kúpnej zmluve nie je nič o službách spojenými a priamo súvisiacimi s predajom tovaru. Alebo to tam je? Som z toho jeleň. Ako na to?
    Posúvam

    kúpna zmluva alebo zmluva o dielo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.