Zavrieť

Porady

Kombinacia SRO a zivnosti

Mam SRO, kde som jediny spolocnik a konatel. Ako konatel nepoberam mzdu ani ziadnu odmenu, nie som zamestnanec SRO. SRO poskytuje IT sluzby, (zatial) len jednemu zakaznikovi, pracu realne vykonavam ja ako konatel/spolocnik. SRO bude konatelovi vyplacat cestovne nahrady pri pouziti vlastneho vozidla a stravne (kazdy den pracovna cesta zo sidla spolocnosti na miesto vykonu prace). Na konci roku odvediem dan zo zisku SRO, vyplatim si podiel spolocnika a zaplatim zdravotny odvod z vyplateneho podielu.

Moja otazka, mozem byt zaroven aj SZCO (budem uplatnovat pausalne vydavky a nezdanitelnu cast na danovnika) a fakturovat "svojej" SRO cast vykonov? (realne to bude jedna konkretna cinnost z niekolkych, ktoru SRO bude fakturovat ako celok, ako sluzbu koncovemu zakaznikovi) Samozrejme, v beznych cenach atd.

Vela je toho popisane na nete na tuto temu, ale vsetko su to starsie clanky a diskusie, chcem mat istotu, ze to je OK ci uz pravneho alebo danoveho hladiska

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak budeš mať všetko správne zmluvne riešené, tak môžeš. Podľa mňa je to "tenký ľad" práve z dôvodu zmien v legislatíve.
    výkon práce len jednému odberateľovi - aj ked zatiaľ - môže mať znaky závislej práce a mal by ju vykonávať zamestnanec.
    kedže je to vzťah sro vs sro, tak riziko je minimálne.

    inak je to už v zamýšľanom postavení SZČO-ty a tvoja sro - výkon práce SZČO ak bude mať znaky závislej práce, znamená pre teba=SRO riziko, že by si mal na tento druh práce mať zamestnanca.

    SZČO a súčasne konateľ SRO vs ustanovenie o zákaze konkurencie..................
    a možno som niečo opomenula.
    a možno preháňam.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    KEJKA Pozri príspevok
    ak budeš mať všetko správne zmluvne riešené, tak môžeš. Podľa mňa je to "tenký ľad" práve z dôvodu zmien v legislatíve.
    výkon práce len jednému odberateľovi - aj ked zatiaľ - môže mať znaky závislej práce a mal by ju vykonávať zamestnanec.
    kedže je to vzťah sro vs sro, tak riziko je minimálne.

    inak je to už v zamýšľanom postavení SZČO-ty a tvoja sro - výkon práce SZČO ak bude mať znaky závislej práce, znamená pre teba=SRO riziko, že by si mal na tento druh práce mať zamestnanca.

    SZČO a súčasne konateľ SRO vs ustanovenie o zákaze konkurencie..................
    a možno som niečo opomenula.
    a možno preháňam.

    Nič si neopomenula.
    Z jedného stanoviska drsr.sk pri mnou zadanej podobnej otázky : ..... V závislosti od toho je potom posudzované aj uplatňovanie nákladov do daňových výdavkov spoločnosti a na druhej strane do zdaniteľných príjmov SZČO. FR SR neposudzuje konkrétne zmluvy ani konkrétnu situáciu daňovníka, keďže túto je potrebné skúmať aj v širších súvislostiach, ktoré je možné zistiť len daňovou kontrolou správcu dane. Správca dane hodnotí dôkazy podľa svojej úvahy, a to každý dôkaz jednotlivo a všetky dôkazy v ich vzájomnej súvislosti, pritom prihliada na všetko,čo pri správe daní vyšlo najavo.
    Správca dane vedie dokazovanie, pričom dbá, aby skutočnosti nevyhnutné na účely správy daní boli zistené čo najúplnejšie a nie je pritom viazané iba návrhmi daňových subjektov.
    cize nepomoze ani to, ak by SZCO vyfakturovala rovnaku sluzbu aj niekomu inemu (teoreticky by mala stacit jedna faktura, nie?), lebo stale bude mat problem SRO, ze nema na tento druh prace zamestanca?

    robinof je offline (nepripojený) robinof

    robinof
    mam skoro tu istu otazku /vid.tema/ , akurat by som potreboval poradit...

    ************************************************** *

    ci si mozem ako SZCO svojej /jednoosobovej/ s.r.o. fakturovat nejaku sluzbu napr. reklamnu cinnost alebo vedenie uctovnictva, ak tieto predmety podnikania ma aj s.r.o.

    -tuto sluzbu /y/ by s.r.o. uz dalej nefakturovala, zostala by len v jej nakladoch.

    (s.r.o. = spolocnik/konatel = vyplateny podiel raz rocne)

    podobne temy som nasiel ale vsetko su to starsie odpovede.
    dakujem za ochotu

    Kombinacia SRO a zivnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.