Zavrieť

Porady

Zákonník práce - Dovolenka

Dobrý deň, ako je to presne s dovolenkou podľa aktuálne zákonníka práce? Vedúci mi totiž nechce dať dovolenku na toľko dní koľko chcem, ale len polovicu. Pritom nemá relevantný dôvod aby mi tú dovolenku nemohol dať. Pred tým mohol zamestnávateľ manipulovať s 50% dovolenky ako je to dnes? Čo zodpovedalo 2 týždňom celozávodnej dovolenky. Mám vôbec možnosť pritlačiť zamestnávateľa zákonným spôsobom? Vopred ďakujem za odpovede a rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peter S. je offline (nepripojený) Peter S.

    Večný študent práva :), tvorca komentárov k zákonom a školiteľ. ...viac Peter S.
    Čerpanie dovolenky určuje zamestnávateľ po prerokovaní so zamestnancom podľa plánu dovoleniek určeného s predchádzajúcim súhlasom zástupcov zamestnancov tak, aby si zamestnanec mohol dovolenku vyčerpať spravidla vcelku a do konca kalendárneho roka. Pri určovaní dovolenky je potrebné prihliadať na úlohy zamestnávateľa a na oprávnené záujmy zamestnanca.
    Je to v podstate o dohode so zamestnávateľom, Zamestnávateľ nemusí dať už teraz vcelku 2-3 týždne dovolenky, ale môže. Ak na to však zamestnanec má dôležité dôvody a zamestnávateľ mu aj tak neposkytne tie 2-3 týždne dovolenky, zamestnanec si zvykne pomôcť tým, že zoberie poskytnuté 2 týždne a jeden týždeň sa hodí na PN.

    Zákonník práce - Dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.