Zavrieť

Porady

kilometre

Mohol by mi niekto poradiť , kde by som mohla si stiahnuť kilometrovník na výpočet spotreby PHM. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Alena Medvedzie
    Mohol by mi niekto poradiť , kde by som mohla si stiahnuť kilometrovník na výpočet spotreby PHM. Ďakujem.
    je tu na porade.....ak sa mi podarí, pripojím link alebo priamo prílohu

    http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=80

    tu si to stiahni

    v téme Tlačivá&dokumenty je veľa rôznych tabuliek a pomôcok

    pozri
    Naposledy upravil jess : 05.03.06 at 09:34

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Alena Medvedzie
    Mohol by mi niekto poradiť , kde by som mohla si stiahnuť kilometrovník na výpočet spotreby PHM. Ďakujem.
    Ak nemáš inú možnosť stiahni si na www.kros,sk ALFA - JU zadarmo a tam sú aj autá,jazdy - kde sa dá stiahnúť mestá a obce a sú tam už zadané kilometre. - môžeš si potom v Alfe spraviť aj knihu jázd - je fajn.

    anina je offline (nepripojený) anina

    anina
    sway
    Ak nemáš inú možnosť stiahni si na www.kros,sk ALFA - JU zadarmo a tam sú aj autá,jazdy - kde sa dá stiahnúť mestá a obce a sú tam už zadané kilometre. - môžeš si potom v Alfe spraviť aj knihu jázd - je fajn.
    Ja som tam kilometre nenasla, je tam len zoznam miest a obci...
    Začiatok cesty F7 ponukne len volbu mesta, ale je to dost zdlhave robit vyber, skor sa to napise...Tie km tam nikde nevidim, ale je potrebne nieco nastavit?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    anina
    Ja som tam kilometre nenasla, je tam len zoznam miest a obci...
    Začiatok cesty F7 ponukne len volbu mesta, ale je to dost zdlhave robit vyber, skor sa to napise...Tie km tam nikde nevidim, ale je potrebne nieco nastavit?
    musí, utekať večer na to kuknem a dám, i vedieť - je to tam niekde v nastave:p niach

    anina je offline (nepripojený) anina

    anina
    sway
    musí, utekať večer na to kuknem a dám, i vedieť - je to tam niekde v nastave:p niach
    Dik budem čakat.
    A ešte otazočka, Ked KJ prehodis do excelu, tak Ti vytvori taku tabulku
    daňovo neuznane-danovo uznane, ale v podstate je to rozdiel v Sk zo zostatku v nádrži.Ako robiš Ty nadspotrebu? Nejako to upravuješ?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    anina
    Dik budem čakat.
    A ešte otazočka, Ked KJ prehodis do excelu, tak Ti vytvori taku tabulku
    daňovo neuznane-danovo uznane, ale v podstate je to rozdiel v Sk zo zostatku v nádrži.Ako robiš Ty nadspotrebu? Nejako to upravuješ?
    No tak v Alfe - (takto máš názvy v SW ) to spravíš tak, že najskôr si nahodíš v čiselníku auto - všetko vyplníš.
    potom ideš do Evidencie - jazdy
    pridávaš jazdu
    začiatok jazdy napr. Trnava - už je tam číselník miest a obcí a ten Ti ponúka z rolety miesto odchodu.
    tak isto vyplníš miesto rokovania
    koniec jazdy
    ideš dolu na ďalej no a tu ti kurzor ostáva na počet prejdených kilometrov a práve tu len ručne zadaj v meste napr.10 a ostatné ak klikneš na šípočku vpravo od políčka kombinovane - tak ti otvorí okno s vzdialenosťou, tú buď potvrdíš, alebo si ju zmeníš - odporúčam potvrdiť.

    Do exelu vôbec knihu neprenášam nieje dôvod, po mesiacoch - ( od január po január )- v hlavnom menu tlač, jazdy si ju tlačím a sedí mi s bločkami, ak mi nesedí - nadspotrebu "upravujem" odjazdenými km v meste, aby mi vžda sedela.
    tak skús...
    držím palec

    anina je offline (nepripojený) anina

    anina
    sway

    Do exelu vôbec knihu neprenášam nieje dôvod, po mesiacoch - ( od január po január )- v hlavnom menu tlač, jazdy si ju tlačím a sedí mi s bločkami, ak mi nesedí - nadspotrebu "upravujem" odjazdenými km v meste, aby mi vžda sedela.
    tak skús...
    držím palec
    Všetko super dakujem Ti. len stale neviem ako zistiš nadspotrebu, ktorú "upravuješ" z akeho vystupu?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    anina
    Všetko super dakujem Ti. len stale neviem ako zistiš nadspotrebu, ktorú "upravuješ" z akeho vystupu?
    to vidíš až keď si dáš tlač knihy jázd, či je nadspotreba, či nie, tak potom sa podľa toho vrátim do jázd z tlače a opravím si to.

    anina je offline (nepripojený) anina

    anina
    sway
    to vidíš až keď si dáš tlač knihy jázd, či je nadspotreba, či nie, tak potom sa podľa toho vrátim do jázd z tlače a opravím si to.
    No ved hej, ale mas tam kolonky: PHL-to je suma z blokov /napr.4000/a Spotreba PHL v SK, to je normovana spotreba, ta sa rata zo zadaných údajov z TP /napr. 3500/
    Potom Ti do spodneho okienka vpravo vyrata kolko by teoreticky pri dodržaní normovanej spotreby malo zostat v nadrzi. Napr. pri cene 40,-/liter:
    500:40=8 l.
    Dalej postupuješ ktorým spôsobom?:
    1.Zistíš, ze v nadrzi je len 5 l a tych 120,- Sk daš ako nadspotrebu, respektíve opraviš km v meste, tak aby Ti to vyšlo bez nadspotreby.Tých 5l Ti ide do r.2006.
    2. Považuješ celú sumu 500,- Sk za nadspotrebu./Čiže nádrž je nulova /

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.