Zavrieť

Porady

Narok na nemocenske u dohodara

Ahojte,chcela by so sa Vas opytat.Mame dohodara, ktoreho sme prijali len na vypomoc ku scanovaniu.Je plateny €za oscanovane listy.V zmluve ma dohodnute, ze pride na zavolanie ak ho budeme potrebovat.Dohoda bola uzavreta od 1.2.2013 zatial neodpracoval nic a priniesol nam nemoc od 15.2.2013.Ma narok na nahradu prijmu?A z akej sumy ked nic neodpracoval.Ako ho vypocitam ked vlaste za to obdobie nebude mat odpracovane nic.Mozem mu ukoncit dohodu pocas nemoci, ked sme mali dohodu uzavretu do 28.2.2013?Dakujem
Dusana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    scame je offline (nepripojený) scame

    scame
    dusana Pozri príspevok
    Ahojte,chcela by so sa Vas opytat.Mame dohodara, ktoreho sme prijali len na vypomoc ku scanovaniu.Je plateny €za oscanovane listy.V zmluve ma dohodnute, ze pride na zavolanie ak ho budeme potrebovat.Dohoda bola uzavreta od 1.2.2013 zatial neodpracoval nic a priniesol nam nemoc od 15.2.2013.Ma narok na nahradu prijmu?A z akej sumy ked nic neodpracoval.Ako ho vypocitam ked vlaste za to obdobie nebude mat odpracovane nic.Mozem mu ukoncit dohodu pocas nemoci, ked sme mali dohodu uzavretu do 28.2.2013?Dakujem
    Dusana
    Ide o nepravidelný prijem teda nema nemocenské positenie teda ani nahradu príjmu

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dusana Pozri príspevok
    Mam mu ten nemocensky listok vratit,alebo ho mam pouzit vo vypocte?
    dakujem
    Pri akom výpočte, keď mu žiaden nárok nevznikol?

    scame je offline (nepripojený) scame

    scame
    dusana Pozri príspevok
    Mam mu ten nemocensky listok vratit,alebo ho mam pouzit vo vypocte?
    dakujem
    Ak dohodar uzavrel dohodu na jeden meisac ide o nepravidelný prijem, teda mu nevznika narok na nemocenské poistenie, teda ani na nahradu prijmu....Kukni si odvody z dohod pri nepr. prijmoch

    dusana je offline (nepripojený) dusana

    žena dusana
    No prave,nemusim mu vobec vyratat mzdu s 0€? Mam ho nechat nevypocitaneho a vrati mu tu nemoc?D.

    dusana je offline (nepripojený) dusana

    žena dusana
    a ak by mal uzavretu dohodu na 2 mesiace od 1.2.2013 do 31.3.2013 a ochorel a nezarobil nic?

    Narok na nemocenske u dohodara

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.