Zavrieť

Porady

Zisk v účtovnom období a jeho rozdelenie

Ahojte, potrebovala by som radu. Účtujem s.r.o., ktorá v roku 2012 dosiahla zisk 2700 eur. Chcela by som uzatvoriť rok, len neviem ako mám zaúčtovať VH a to rozdelenie a vlastne neviem či sa to účtuje v roku 2012 alebo až po schválení sa to zaúčtuje do roku 2013. Neviem čo sa účtuje povinne (rezervný fond, strata z min. rokov...). Minulý rok bola strata 3300 eur aj to niekde v daňovom priznaní uvádzam? a ešte 431 musí byť na konci roka 2012 nulová. A ten zisk zaúčtujem 428/431 alebo sa to neučtuje. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zisk delíš až po VZ, takže najskôr až v roku 2013. Za rok 2012 zaúčtuješ čistý zisk po zdanení a tým to pre rok 2012 zhaslo.

    Stanka 2 je offline (nepripojený) Stanka 2

    Stanka 2
    ahojte, mám podobný problém ale v r. 2010 bola strata 1071,20 v roku 2011 bol zisk 1212,52 ale daňovo sme boli na nule tak sme nič neplatili, ako vypočítam RF? a najskôr rátam RF a potom uhrádzam stratu MR?

    Veľmi pekne ďakujéém

    Zisk v účtovnom období a jeho rozdelenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.