Zavrieť

Porady

Neoprávnené užívanie pivnice patriacej k bytu

Kúpila som si byt, súčasťou ktorého je aj pivnica. Majiteľ mi ukázal byt,aj pivnicu. V kúpno-predajnej zmluve je uvedené, že byt sa predáva v takom stave ako je uvedené v Prvej zmluve /ktorou získal byt do vlastníctva/, ale túto zmluvu mi nechcel dať, pretože vraj načo mi je. Ale v tej zmluve boli v prílohe presne určený náčrt bytu, jeho rozloha, aj prináležiaca pivnica... ani tieto prílohy mi nechcel poskytnúť. Pri rekonštrukcii el.rozvodov v bytovom dome som sa ale k týmto prílohám k svojmu bytu dostala a s prekvapením som zistila / a už som vedela, že prečo mi ich vtedy nechcel dať/, že pôvodný majiteľ mi neukázal pivnicu moju, ktorá patrí podľa dokumentov k bytu, ale inú menšiu... Keď som kontaktovala susedov, aby mi vrátili moju pivnicu, ktorú som si s bytom vlastne kúpila, tak mi povedali, že ich to nezaujíma, že oni majú doklad o tom, že si pivnice vymenili ešte kým som pivnicu kúpila. Doklad mi ale nechceli poskytnúť, že mňa do toho nič nie je a mám si nechať tú pivnicu, ktorú mi dali, že sú rovnaké, majú rovnaký podiel na spoločných častiach, tak sa len vymenili. O tejto výmene však neexistuje nijaký a nikde záznam, ani v katastri, ani na bytovom... Navyše pivnice nie sú rovnaké, čo je jasne aj viditeľné v dokladoch z katastra a mňa majiteľ neupozornil, že k nejakej výmene došlo, alebo, že existuje nejaká dohoda, či zmluva. Ja svoju väčšiu pivnicu chcem, patrí k môjmu bytu... Ako teda mám postupovať, majiteľ mi predal byt s pôvodnou pivnicou na papieri, ale v skutočnosti ukázal inú. A môže sa vôbec robiť takáto výmena, keď je to súčasť bytu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Pre mňa je smutné, čítať také temy,kde sa treba domáhať toho,čo vlastníkovi právom patrí,

    lebo zauradovala chamtivosť, klamstvo a bezohĺadnosť.

    A pritom si hovoríme,že sme kresťania.....

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ked si kupovala byt, tak predsa v zmluve musi byt presne uvedene,co kupujes, dokonca aj ktoru pivnicu. Vsetky tieto nalezitost s presnym oznacenim a presnymi rozmermi by mali byt sucastou KP zmluvy.
    Kto vam robil zmluvy? Nejaky nestranny pravnik, alebo nebodaj sam predavajuci?

    Je divne, ze si kupovala byt a predavajuci odmietal prilozit dokumentaciu.

    Aurela je offline (nepripojený) Aurela

    Aurela
    Áno, máš pravdu, bola chyba na mojej strane, ale byt som kupovala prvý krát a teda nevedela som, čo všetko má v tej zmluve byť, z laického hľadiska tam bola uvedená pivnica, tak to bolo OK. Nemohla som vtedy tušiť, že budú takéto problémy. Ale ja potrebujem poradiť teraz už v tejto situácii. Smel alebo nesmel teda majiteľ pôvodný postupovať takto?

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Aurela Pozri príspevok
    Áno, máš pravdu, bola chyba na mojej strane, ale byt som kupovala prvý krát a teda nevedela som, čo všetko má v tej zmluve byť, z laického hľadiska tam bola uvedená pivnica, tak to bolo OK. Nemohla som vtedy tušiť, že budú takéto problémy. Ale ja potrebujem poradiť teraz už v tejto situácii. Smel alebo nesmel teda majiteľ pôvodný postupovať takto?
    A mas v tej zmluve a v LV zapisanu aj pivnicu? Aj s presnym oznacenim?

    Aurela je offline (nepripojený) Aurela

    Aurela
    Zmluvy robil právnik, ktorého on zohnal, povedal vtedy, že on sa o to postará, tak sa aj postaral. Tento právnik vtedy robil veľa zmlúv rovnakých, lebo to bolo obdobie, že si ľudia kúpili byty do osobného vlastníctva a potom ich za nekresťanské peniaze hneď predávali. Pozerala som presne rovnakú zmluvu, ktorú mal iný sused a predstav si, že boli celkom rovnaké (teda okrem bytu samozrejme), robil ich ten istý človek, až na pár detailov, že on tam mal uvedené, že súčasťou zmluvy je aj Prvá zmluva s prílohami a ja mám tento odstavec vynechaný .... zámerne... Ale to nič nemení na tom, že vo všetkých dokumentoch ostatných dokumentoch je jasne vyznačená pivnica, ktorá patrí k môjmu bytu. Teraz už tie prílohy mám. Ale, môže mi majiteľ predať susedovu pivnicu? Keď oni si urobili nejaký "papier", ktorý nechcú nikomu poskytnúť, že si ju vymenili? Môže vôbec zasahovať do technickej dokumentácie?

    Aurela je offline (nepripojený) Aurela

    Aurela
    V LV sa neoznačuje pivnica. Mám prílohy k Prvej zmluve, kde je jasne vyznačený pôdorys bytu s rozmermi a prislúchajuca pivnica označená číslom môjho bytu...

    expeeert je offline (nepripojený) expeeert

    expeeert
    Keď má v zmluve šalamúnsky uvedené "byt sa predáva v takom stave ako je uvedené v Prvej zmluve" ale pritom tú zmluvu a prílohy nechce ukázať...
    Sa divím že podpísala takú zmluvu, kde nie je jasne uvedené, čo vlastne kupuje - kupovanie mačky vo vreci.

    Neoprávnené užívanie pivnice patriacej k bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.