Zavrieť

Porady

Makro - "Pridať k oblasti tlače"

Ahoj,
potreboval by som k "Začiarkávaciemu políčku (ZP)" priradiť makro "Pridať k oblasti tlače".
Mám zvolenú oblasť tlače A1:B1. Chcel by som ZP 1 "Pridať k oblasti tlače" oblasť A2:B2 (nie nastaviť oblasť tlače), ZP 2 "Pridať k oblasti tlače" oblasť A3:B3. Následný odznačením ZP len odobrať zvolenú oblasť z oblasti tlače, tak aby ostatné začiarknuté oblasti v tlači zostali.
Ďakujem, ahoj
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    spetko Pozri príspevok
    Ahoj,
    neviete poradiť, ako načítať aktívnu oblasť tlače makrom?
    Code:
    Sub UrobPrintArea()
        ActiveSheet.PageSetup.PrintArea = Selection.Address ' alebo priamo "$B$7:$E$14"
    End Sub

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Do oblasti tlače sa dajú pridávať aj nesúvisle oblasti, napr.
    Code:
    ActiveSheet.PageSetup.PrintArea = "$A$1,$D$3,$A$10"
    Problém je však v tom, že každá z nich sa ti bude tlačiť na samostatnom liste.
    Okrem toho by si musel komplikovane identifikovať, z ktorého riadku bol stlačený príslušný option button.

    Osobne by som na to išiel asi inak a to "omakrovaním" skrývania / odkrývania riadkov ktoré nechcem / chcem tlačiť (prípadne ich prekopírovanie do nejakého pomocného listu - napr. cez rozšírený filter).

    Dve varianty so skrývaním riadkov si môžeš pozrieť i tu:
    jednoduche makro v exceli

    Palo

    spetko je offline (nepripojený) spetko

    spetko
    Ani to nepôjde, nakoľko v listoch mám aj obrázky a tie sa pri skrývaní riadkov neskryjú, len sa posunú dole. Pokiaľ máš na liste aktivovanú oblasť tlače, tak ti v menu "Oblasť tlače" pribudne možnosť "Pridať k oblasti tlače". Toto by som potreboval makrom aktivovať, alebo deaktivovať. A v podstate mi o samostatné listy ide. Celkom ich je 10 a ja chcem makrom označiť, alebo odznačiť, ktorý list sa má, alebo nemá tlačiť.

    Makro - "Pridať k oblasti tlače"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.