Zavrieť

Porady

pracia gula WASHING

Pracia gula typ WASCHBALL AS-0030 to je na krabici kde som gulu kúpila ale zároveň je tam aj názov WASHING BALL AS-0030, prosím nie je tá gula škodlivá? Najnovšie nás v televízii vystrašili, a keďže bývam na dedine nemám možnosť ísť si ju dať otestovať do BA,BB KE. Ďakujem za odpoveď. Moj email: janapodhajska@zoznam.sk
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ....prepac,ale nechapem ako taku blbinu moze este dnes niekto kupit...
    ani by som nepatrala ci je zavadna hned by som ju hodila do smetia....

    kvietka je offline (nepripojený) kvietka

    kvietka
    TASR, SITA

    Bratislava, 19. 2 .2013
    Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje na výskyt nebezpečných výrobkov – pracie guľôčky výrobnej značky (Primato a Ecoball) pôvodom z Číny. V pracích guľôčkach boli namerané koncentrácie prírodných rádionuklidov presahujúce povolené úrovne. Generálne riaditeľstvo pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie zabezpečilo vykonanie meraní rádioaktivity dovážaných pracích guľôčok. V období december 2012 – január 2013 bolo zmeraných 6 vzoriek rôznych komerčných značiek. Gamaspektrometrickým meraním boli v guľôčkach zistené prírodné rádionuklidy. Vo vzorkách značky Primato a Ecoball hodnoty rádioaktivity prekročili povolené úrovne. Nameraná hodnota hmotnostnej aktivity tória - 232 bola približne 2800 Bq/kg (čo znamená, že cca 2,8 krát presahuje povolenú úroveň – Nariadenie vlády SR č. 345/2006 Z. z.).Tórium sa vo vode rozpúšťa len veľmi málo, a ak sa použijú len na pranie, prispieva aj externé ožiarenie k ožiareniu osôb tiež pomerne málo. Isté riziko externého ožiarenia môžu guľôčky predstavovať pre deti, ktoré by sa s guľôčkami hrali. Guľôčky síce nepredstavujú bezprostredné ohrozenie zdravia, v každom prípade však používanie pracích guľôčok so zvýšeným obsahom prírodných rádionuklidov predstavuje neodôvodnené riziko ožiarenia.Je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj na trhu Slovenskej republiky, preto spotrebiteľom odporúčame, aby ich nekupovali, a v prípade, že tak urobili, aby ich ďalej nepoužívali.


    prof. MUDr. Ivan Rovný, PhD., MPH
    hlavný hygienik Slovenskej republiky

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    lujza.j Pozri príspevok
    ....prepac,ale nechapem ako taku blbinu moze este dnes niekto kupit...
    ani by som nepatrala ci je zavadna hned by som ju hodila do smetia....
    Tieto lujzine slová vytesať do kameňa a dať do biblie-
    Aj keby nebola škodlivá tá guľa, ale načo to vlastne je? Však to je odrb jak delo...
    Braňo už sme tu mali tému o pracej guli, kde užívatelia potvrdili, že to nefunguje

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    dokázala si nájsť poradu,napísať príspevok a nedokážeš zadať slovo do googla?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.