Zavrieť

Porady

Variabilný symbol pre daňové priznanie.

Dobry den,

za rok 2013 mam zaplatit dan z primu.. V liste od Danoveho uradu je cislo uctu kam treba peniaze poslat no dalej je napisane ze som povinny oznacit platbu spravnym variabilnym symbolom - co je logicke.

Kde najden tento variabilny symbol?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    predčíslo je 500208
    VS 1700992012
    KS sa neuvádza

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Prvé 4 číslice označujú druh dane - DPH 1100
    Potom ide mesiac a rok alebo štvrťrok a rok, ak sa platba neviaže k obdobiu, uvádza sa za číslom 1100 šesť núl.

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    h24 Pozri príspevok
    A podľa coho identifikuju ze platba je odomna? podla cisla uctu?
    podľa čísla účtu, lebo každý má pridelené svoje číslo.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    lenca Pozri príspevok
    Prosím o radu. Nie som platcom DPH. Ale podala som Daňové priznanie k DPH ako samozdaniteľ služby z 3. krajiny. Chcela by som teraz tú daň uhradiť, len neviem aký variabilný. Čítala som vyhlášku 378/2011, ale až také zrozumiteľné mi to nie je.
    Variabilný symbol 1100000000 bude správny?
    Ďakujem
    ved si to DP podala za určité obdobie - mesiac. takže ka za marec tak 1100032013

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    h24 Pozri príspevok
    A podľa coho identifikuju ze platba je odomna? podla cisla uctu?
    Ano to číslo čo si dostal je jedinečné , je len pre teba a na celý tvoj život.

    Pietro84 je offline (nepripojený) Pietro84

    Pietro84
    Som zivnostnik od 1.1.2012. Minuly tyzden som podal moje prve danove priznanie ako SZCO, pocital som s pausalom, a vyslo mi ze musim zaplatit okolo 570 eur dan z prijmu. Mal by so otazku, ze na ake cislo mam uhradit danu sumu (osobne cislo od DR SR mam) a ake KS alebo VS, pripadne ine tam mam dat. Dakujem.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Pietro84 Pozri príspevok
    Som zivnostnik od 1.1.2012. Minuly tyzden som podal moje prve danove priznanie ako SZCO, pocital som s pausalom, a vyslo mi ze musim zaplatit okolo 570 eur dan z prijmu. Mal by so otazku, ze na ake cislo mam uhradit danu sumu (osobne cislo od DR SR mam) a ake KS alebo VS, pripadne ine tam mam dat. Dakujem.
    ​kuk na druhý príspevok, je stále aktuálny.....

    lenca je offline (nepripojený) lenca

    lenca
    Prosím o radu. Nie som platcom DPH. Ale podala som Daňové priznanie k DPH ako samozdaniteľ služby z 3. krajiny. Chcela by som teraz tú daň uhradiť, len neviem aký variabilný. Čítala som vyhlášku 378/2011, ale až také zrozumiteľné mi to nie je.
    Variabilný symbol 1100000000 bude správny?
    Ďakujem

    lenca je offline (nepripojený) lenca

    lenca
    Takže v mojom prípade 1100000000 by som mohla dať, keďže nie som ani mesačný a ani štvrťročný platca DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.