Zavrieť

Porady

anketár OVB kde zaradiť do daňového priznania

Ahojte, prosím poraďte mi : brat má príjem zo zamestnania, a popritom robil aj anketára pre ovb-finančné poradenstvo. Prosím Vás kde mám do daňové priznania zaradiť tento príjem je to len 55 Eur. Nemá Dič.
Prosím o radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    tinnnka Pozri príspevok
    Ahojte, prosím poraďte mi : brat má príjem zo zamestnania, a popritom robil aj anketára pre ovb-finančné poradenstvo. Prosím Vás kde mám do daňové priznania zaradiť tento príjem je to len 55 Eur. Nemá Dič.
    Prosím o radu
    ​nikam, príjem inak patrí do § 8/ 1 /a a ten je do 500 € oslobodený,,,,,

    tinnnka je offline (nepripojený) tinnnka

    tinnnka
    Mila123 Pozri príspevok
    ​nikam, príjem inak patrí do § 8/ 1 /a a ten je do 500 € oslobodený,,,,,
    ďakujem veľmi pekne

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Kitty49 Pozri príspevok
    a ak by mal presne 500 eur?
    podľa § 9 /1/g platí....

    g) podľa § 6 ods. 3 a § 8 ods. 1 písm. a), ak úhrn týchto príjmov nepresiahne v zdaňovacom období 500 eur, pričom ak takto vymedzené príjmy presiahnu 500 eur, do základu dane sa zahrnú len príjmy nad takto ustanovenú sumu; výdavky k príjmom zahrnovaným do základu dane sa zistia rovnakým pomerom, ako je pomer príjmov zahrnovaných do základu dane k celkovým príjmom,

    ak by mal 500 € podľa § 9 ZDP by si iné oslobodenie neuplatnil, tak nemusí tento príjem priznať.....

    Kitty49 je offline (nepripojený) Kitty49

    Kitty49
    mala som zo ZČ príjem 2100 eur a tu príkaznú na 500 eur,podala som DP B kde som uviedla do §8 r.1 tých 500 eur a správkyňa mi to odsúhlasila , a takto mi vyjde platiť daň 95 eur.Pôvodne som chcela podať DP A ,ale priložila som príkaznú zmluvu a vrátili ma,že si mám urobiť DP B.Pri podaní DP A ,by som dostala ešte 46 eur zamestnaneckú prémiu.Čo teraz?

    anketár OVB kde zaradiť do daňového priznania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.