Zavrieť

Porady

Danove priznanie v Rakusku.

Ahoj poradaci.

Vie mi prosim niekto poradit, za akych podmienok clovek, ktory vlani pracoval ako zamestnanec v Rakusku, asi 2 mesiace, ma povinnost podat danove priznanie k dani z prijmu v Rakusku za rok 2012? Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Ak bol v Rakúsku len zamestnancom a len dva mesiace asi nezarobil viac ako 12000 Eur? V tom prípade nemusí podávať DP. Zamestnancom v Rakúsku sa rovnako ako u nás z výplaty strhávajú preddavky na daň. Môže však požiadať o tzv. ročné zúčtovanie dane a je dosť pravdepodobné, že má nárok na vrátenie dane. Problematika je dosť komplikovaná, ak vieš po nemecky, odporúčam stránku rakúskeho finanzamtu, nájdeš tam všetky info. O vrátenie dane v Rakúsku je možné požiadať až do piatich rokov, tzn. za rok 2012 až do roku 2017.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    arizona, Anik, Laurinkai, wirgi, Marína, Mila123
    6

    Laurinkai je offline (nepripojený) Laurinkai

    Laurinkai
    Zanett, dakujem za radu. Ak mi vies este poradit. V SR musim podat DP, lebo ten prijem je vyssi ako, 1822,37€. Ale mam v DP sumy uviest aj do r. 46 a 47-vynate prijmy zo zdrojov v zahranici? Dakujem.

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Áno na Slovensku musíš podať DP (typ A, ak si nemala žiadne ďalšie príjmy) a vyjmeš ho tak ako píšeš. Pozri aj sem, http://www.porada.sk/t211621-p2-dp-4...-mesiacov.html, riešili sme podobné DP, len príjem bol z Nemecka.

    Laurinkai je offline (nepripojený) Laurinkai

    Laurinkai
    Zanetth, dakujem ti za spolupracu. Dobre som si to myslela, len este jedna vec mi vrta hlavou. V DP, do celkovych prijmov som nedala trinkgeldpausal. Na vyplatnej paske je uvedeny v samostatnom riadku, ale nie je zahrnuty do hrubeho prijmu a ani odvody z neho neboli pocitane. Tak isto v sumarnom mzdovom liste /rakuskom/ je bruto mzda bez trinkgeldu. Myslis, ze v DP som to teda urobila dobre, ked som trinkgeld nezahrnula do celkoveho prijmu? Ci to uvediem, alebo neuvediem, vysku dane to neovplyvni.Len nech je to spravne v tom DP. Dakujem.

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Laurinkai Pozri príspevok
    Zanetth, dakujem ti za spolupracu. Dobre som si to myslela, len este jedna vec mi vrta hlavou. V DP, do celkovych prijmov som nedala trinkgeldpausal. Na vyplatnej paske je uvedeny v samostatnom riadku, ale nie je zahrnuty do hrubeho prijmu a ani odvody z neho neboli pocitane. Tak isto v sumarnom mzdovom liste /rakuskom/ je bruto mzda bez trinkgeldu. Myslis, ze v DP som to teda urobila dobre, ked som trinkgeld nezahrnula do celkoveho prijmu? Ci to uvediem, alebo neuvediem, vysku dane to neovplyvni.Len nech je to spravne v tom DP. Dakujem.
    Máš to dobre. K DP prikladáš sumárny mzdový list.

    Laurinkai je offline (nepripojený) Laurinkai

    Laurinkai
    Velmi pekne ti zanetth dakujem za konzultacie. Som rada, ze som to dobre vyplnila. Clovek uz ma niekedy hokej z tych zakonov.

    Danove priznanie v Rakusku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.