Zavrieť

Porady

Daňové priznanie - práca v Anglicku

Prosím súrne o pomoc. Potrebujem urýchlene urobiť daňové priznanie pre osobu, ktorá pracovala v roku 2005 na Slovensku aj v Anglicku.
Príjem z Anglicka sa preráta kurzom NBS a daňové priznanie sa robí približne tak ako keď niekto pracuje v Čechách. Alebo je tam nejaký rozdiel. Aký? Ďakujem
Usporiadat
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Rozdiel tam určite bude, lebo jedna krajina má metódu zápočtu dane a druhá zase metódu vyňatia príjmov.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Veľký rozdiel oproti ČR. S Veľkou Britániou máme v zmluve metódu vyňatia z príjmu. Postup pri prepočte na SK je v § 31 ods.2 ZoDP.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

A s Talianskom máme akú zmluvu? Kde zistím či metoda zápočtu alebo vynatia?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

apsgroup
A s Talianskom máme akú zmluvu? Kde zistím či metoda zápočtu alebo vynatia?
Pozri link:
https://www.drsr.sk/drsr/slovak/dano...ani/metody.doc
0 0
Chana Chana

Chana je offline (nepripojený) Chana

Ďakujem všetkým poraďákom.Chana
0 0
Julča Julča

Julča je offline (nepripojený) Julča

Prosím súrne.

Musí podať daňové priznanie aj občan SR, ktorý prevažnú časť roka žil v Anglicku. Na Slovensku nepracoval a zdržal sa tu v roku 2005 cca 21 dní?
Ďakujem vopred za rýchlu odpoveď.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ak má trvalý pobyt v SR, tak podáva priznanie v SR.
Ak má potvrdenie, že je rezident VB, priznanie v SR nepodáva.
Tvoja otázka je však veľmi všeobecná, lebo posúdiť povinnosť a spôsob zdanenia, na základe toho , že daňovník žil v Anglicku je ťažké.
0 0
Julča Julča

Julča je offline (nepripojený) Julča

Johanka
Ak má trvalý pobyt v SR, tak podáva priznanie v SR.
Ak má potvrdenie, že je rezident VB, priznanie v SR nepodáva.
Tvoja otázka je však veľmi všeobecná, lebo posúdiť povinnosť a spôsob zdanenia, na základe toho , že daňovník žil v Anglicku je ťažké.
Johanka, a čo by si potrebovala vedieť?Pracoval tam oficiálne na pracovnú zmluvu. Len neviem či bol rezident v VB. TO sa podľa čoho posudzuje? Určite viem že má trvalé bydlisko na Slovensku.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Platí vyššie uvedené, ak má trvalý pobyt v SR, podáva priznanie v SR a zdaňuje v ňom celosvetové príjmy.
Tá doplňujúca otázka bola potrebná. Keď niekto niekde žije, neznamená to , že v tejto krajine má aj príjmy. Ak ich má, tak nemusia byť iba zo závislej činnosti .....
0 0
Julča Julča

Julča je offline (nepripojený) Julča

Johanka
Ak má trvalý pobyt v SR, tak podáva priznanie v SR.
Ak má potvrdenie, že je rezident VB, priznanie v SR nepodáva.
Tvoja otázka je však veľmi všeobecná, lebo posúdiť povinnosť a spôsob zdanenia, na základe toho , že daňovník žil v Anglicku je ťažké.
Vie mi niekto vysvetliť, čo to je rezident v Anglicku? Musí mať trvalé bydlisko v Anglicku alebo nie? Aké podmienky musí splniť. Je to súrne. Za rýchle odpovede ďakujem.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Vysvetlím Ti kto je rezident SR. Rezident = daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou = daňovník, ktorý musí v SR zdaniiť príjmy zo zdrvojov v SR a príjmy zo zdrojov v zahraničí (tzv. celosvetové príjmy).
Daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou je každý, kto má v SR trvalý pobyt alebo sa tu obvykle zdržiava, ak nemá v SR trvalý pobyt, ale sa tu zdržiava aspoň 183 dní v príslušnom kalendárnom roku, a to súvisle alebo v niekoľkých obdobiach.
Pri zdaňovaní príjmov zo zahraničia sa musí postupovať podľa Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s konkrétnou krajinou, odkiaľ plynú príjmy.
Pre nedostatok času - vyhľadaj si v témach týkajúcich sa zdanenia príjmov zo zahraničia Zmluvu s VB , je tu niekde prilepená a pozri si článok (myslím) 4 , kde sú presné pravidlá na určenie rezidentúry .
Toto nie je ľahká problematika a treba postupovať pri určení rezidentúry krok po kroku podľa zmluvy. Aj keď zrovna s VB máme v zmluve pre príjmy zo závislej činnosti vyňatie príjmov zo zdanenia , takže nie je nič ľahšie, ako tieto príjmy uviesť v DP, lebo to aj tak nemá žiadne dopady na výšku dane v SR.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Ako nájdem článok 4? Tiež ma zaujíma, kedy je rezidentom VB. Ak tam pracuje legálne celý rok, a kto mu dá to potvrdenie o rezidencii?
0 0
adaL adaL

adaL je offline (nepripojený) adaL

mam otazku ak pracujem len v zahranici a nemam prijem na sk a vyjde mi, ze mam doplacat dan, treba tu dan v SR aj uhradit? kedy ano a kedy nie? dakujem
0 0
Julča Julča

Julča je offline (nepripojený) Julča

Tak som si našla tú zmluvu medzi SR a VB a prečítala článok 4. Podľa neho by mala byť rezidentom v VB. Problém je v tom, že už týždeň intenzívne zisťuje kto by jej takéto potvrdenie vydal a ani známy ani zamestnávateľ jej v tom nevie pomôcť. Má niekto už potvrdenie, že je rezidentom vo Veľkej Británii. Viete mi pomôcť, kde sa takéto potvrdenie v U.K. vydáva a na koho sa obrátiť?
Za rady ďakujem.
0 0
Julča Julča

Julča je offline (nepripojený) Julča

Tak som si našla tú zmluvu medzi SR a VB a prečítala článok 4. Podľa neho by mala byť rezidentom v VB. Problém je v tom, že už týždeň intenzívne zisťuje kto by jej takéto potvrdenie vydal a ani známy ani zamestnávateľ jej v tom nevie pomôcť. Má niekto už potvrdenie, že je rezidentom vo Veľkej Británii. Viete mi pomôcť, kde sa takéto potvrdenie v U.K. vydáva a na koho sa obrátiť?
Za rady ďakujem.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

adaL
mam otazku ak pracujem len v zahranici a nemam prijem na sk a vyjde mi, ze mam doplacat dan, treba tu dan v SR aj uhradit? kedy ano a kedy nie? dakujem
Predpokladám, že daňová povinnosť Ti vyšla v "slovenskom " DP. Daň samozrejme treba uhradiť v lehote na podanie DP, t.j. do 31.3.2005.
Kedy nie? Ak by bola daň nižšia ako 500 Sk.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Julča
Tak som si našla tú zmluvu medzi SR a VB a prečítala článok 4. Podľa neho by mala byť rezidentom v VB. Problém je v tom, že už týždeň intenzívne zisťuje kto by jej takéto potvrdenie vydal a ani známy ani zamestnávateľ jej v tom nevie pomôcť. Má niekto už potvrdenie, že je rezidentom vo Veľkej Británii. Viete mi pomôcť, kde sa takéto potvrdenie v U.K. vydáva a na koho sa obrátiť?
Za rady ďakujem.
Toto žiaľ netuším, ale logicky by to mal byť ich daňový (finančný) úrad.
0 0
adaL adaL

adaL je offline (nepripojený) adaL

Johanka ale prijem bol len v uk v sr ziaden. tak myslim ze by sa dan platit nemala. alebo sa mylim? a ked bol prijem zas len v irsku a dan vyjde niekolko desat tisic tak v tom pripade ju treba platit zrejme. nakolko uk ma metodu vynatia a irsko zapoctu..ja sa v tom moc nevyznam, tak dufam, ze sa nemylim
0 0
adaL adaL

adaL je offline (nepripojený) adaL

julca pocula som ze ak pracujes viac ako rok v kuse vo velkej britanii mozes sa stat rezidentom, ale to nemam overene len som to pocula. a potvrdenie by mal vydat vraj Home office.
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

Ak si mala len prijem z Veľkej Británie a máš povinnosť podať na SK daňové, tak daň platiť žiadnu nebudeš .... len proste musíš priznať príjem ...

adaL
Johanka ale prijem bol len v uk v sr ziaden. tak myslim ze by sa dan platit nemala. alebo sa mylim? a ked bol prijem zas len v irsku a dan vyjde niekolko desat tisic tak v tom pripade ju treba platit zrejme. nakolko uk ma metodu vynatia a irsko zapoctu..ja sa v tom moc nevyznam, tak dufam, ze sa nemylim
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať