Zavrieť

Porady

Zavedenie vodovodnej prípojky a kanalizácie

tento rok sa chystáme zaviesť do rod. domu vodovodnú prípojku a kanalizáciu.. viete mi niekto cca. povedať, koľko ma to vyjde, vodovodná prípojka ma zaujíma najviac pretože nám urobili projekt a ide ma poraziť z toho, že prípojka vodárska je na druhej strane cesty, ktorú musíme podkopať cca. 7 metrov podkopanie + cca. 55 metrov výkop k rod. domu, pretože máme pred domom siahodlhý pozemok.. šachtu sme si dali plastovú tá vraj vyjde tak 200 euro..
ked bol u nás vodár vymeriavať na projekt, manželovi tvrdil, že tak do 700 euro to bude, ale na úrade ma zarazili uštipačnou vetou : haaa to sa nakopete a naplatíte... má niekto skúsenosti s vodármi?
vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    vodarnam za pripojenie cca 150€
    plastova sachta cca 280€
    niekde sa vyzaduje aj sachta ku kanalizacii /pozri ci mas v projekte/ ta stoji okolo 70-80 €
    pretlacanie a kopanie /u nas/ cca 10€ za meter. Zalezi ci ti bude niekto kopat rucne, vyhodnejsie je zohnat niekoho s malym strojom
    cenu materialu si zisti podla projektu v predajniach...

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    55m výkop? To sa teda ozaj nakopete a naplatíte... Nehovoriac o vyspádovaní atď.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    erika5001 Pozri príspevok
    ked bol u nás vodár vymeriavať na projekt, manželovi tvrdil, že tak do 700 euro to bude, ale na úrade ma zarazili uštipačnou vetou : haaa to sa nakopete a naplatíte... má niekto skúsenosti s vodármi?
    vďaka
    Erika to nebola uštipačná veta. To bola realita.
    700€ za čo? Robota? Alebo aj materiál?

    Zavedenie vodovodnej prípojky a kanalizácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.