Zavrieť

Porady

Alchemilka obyčajná

Dobrý deň,

vie mi niekto poradiť, kde sa dá zohnať táto bylinka na pestovanie, kvôli zdravotným účinkom by som ju veľmi rada pestovala. Ono je to vlastne taká divo rastúca bylinka, prípadne ak by mi vedel niekto poradiť kde rastie alebo poslať korienok. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    ja poznam tuto bylinku, aj ju zbieram na zahrade, rastie v prirode vela, ale neviem, či sa da presadzať a ako by rastla,

    ludmila4 je offline (nepripojený) ludmila4

    ludmila4
    Čítala som, že sa jej darí aj v domácich záhradných podmienkach, ja som od Trnavy, neviem či aj tu u nás volne rastie. Nechem kupovať čaje z obchodu, to nemá ten efekt ako ako čerstvo nazbieraná bylinka alebo doma vysušená.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    keby si si prečítala linky čo som ti priložila tak by .....
    Archangelika lekárska (Archangelica officinalist) Výskyt : rastie dosť zriedkavo vo vyšších polohách na vlhkých, zväčša chránených miestach, najmä popri potokoch. Dá sa pestovať.

    magda26 je offline (nepripojený) magda26

    magda26
    Ahoj
    Skus pozrieť ešte bazos.sk, ja som tam videla aj inzerát na alchemilku. Tu v nížinách nerastie. Ale minulý rok ked som bola na výlete na Veľkom Lopeníku a tam normálne rástla v tráve. Inak, alchemilku predávali aj v plantexe vo Veselom. A ked sa vysádza do záhradky tak potrebuje mať tuším kyslú pôdu.

    ludmila4 je offline (nepripojený) ludmila4

    ludmila4
    Ďakujem Magduš, to si mi fajn poradila, do Veselého aj chodím niekedy niečo pokupiť do záhradky a pozriem aj na internete ich stránku.

    Alchemilka obyčajná

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.