Zavrieť

Porady

Usporiadat
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Kuracie prsia s pórom a červenou paprikou, ryža.
Obrázok 69201.jpg  
Obrázok 69202.jpg  
1/1
6 0
urbariatps urbariatps

urbariatps je offline (nepripojený) urbariatps

cuketová polievka, grenadír marš, uhorkový šalát
3 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

file na masle, zemiaky, zeleninovy salat
5 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Mangoldova polievka na rozmarine so smotanou, bryndzovie haluske so slaninou.
5 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

dnes zapecene kotlety http://hospodyne.mojerecepty.sk/2009...ecena-lahudka/
3 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alabut
Mangoldova polievka na rozmarine so smotanou, bryndzovie haluske so slaninou.
a nedal by sa aj recept na tu polievku pribalit ?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Indická pochúťka s ryžou
3 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes to isté ako včera, len som zamenila ryžu s opekanými zemiakmi.
Obrázok 69205.jpg  
3 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jarná zeleninová s krupicovými haluškami, vyprážaný karfiol, tatárska, šalát, maslové zemiaky s pretžlenovou vňaťkou.
5 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
alabut
Lahke menu, ziadne hogo-fogo.
Ranajky - kosik mangoldu na slanine, surove vajce.
Obed - vyprazana rybicka, varene zemiaky, surovy salat.
Vecera - sladky jahodovy kolacik. :-)
Surové vajce? Čo sa chystáš na koncert?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Su tam zarodocne bunky a bielok, ktory chrani zarodok pred bakteriami a virusmi. Proti vacsim skodcom nefunguje (napr. lasica, kuna, alabut) :-)
3 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Letná zeleninová polievka, novozámocký kurací paprikáš, halušky

Na večeru. Videl som v telke, v nejakej relácii o varení. Robil to tuším, nejaký Vietnamec, ako prílohu. Mne sa to páči aj normálne. Pór nakrájam na kolieska, osmažím na oleji, či masti, prehrejem dusenú - varenú ryža, ktorá mi zostala, pridám jedno dve vajíčka, osmažím, a je to. Samozrejme soľ, korenie, paprika. Kto, ako. Nezvyklé, ale dobré.
3 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

zeleninovú polievku s mrveničkou, hríby na smotane s cestovinami
5 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

dnes restovana pecienka s ryzou a pudingovy kolacik.. zajtra pecena kacica, dusena kapusta a domaca parena knedla..to bude basta
4 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Kedze som cely den dost mizerne jedol, tak som si chcel vecerou vynahradit nedostatok zivin v tele. Uvaril som basmati ryzu na masle a k tomu trochu Indie:

1, dal - uvaril som mungo fazulu (premytu) s kurkumou a solou, potom som na panvicke na masle osmazil dve susene papricky a lyzicku ciernej horcice, kym paprika nescernela a horcica nezacala pukat. Tym sa potom poliala ryza.

2, zemiaky so spenatom (aloo palak) - uvaril som nove zemiaky s kurkumou, potom som na panvici osmazil cibulu, cesnak, (zazvor som nemal) a zelenu cili papricku, pridal som pokrajane listy spenatu a nechal ich zvadnut a cely obsah panvice som pomixoval. Do cistej panvice som nalial olej, pridal rimsku rascu (celu), osmazil ju, pridal som tam spenat a mletu rimsku rascu s mletym koriandrom, posmazil som to trochu a pridal som tam tie zemiaky aj s trochou vody, nakoniec este tucna kysla smotana.

3, zelena fazulka (ich nazov neviem) - cibulu, cesnak, (zazvor som nemal), paradajku a kurkumu som pomixoval. Potom som to osmazil na panvici na oleji a pridal som mletu rimsku rascu a mlety koriander, este som to posmazil. V hrnci som na oleji osmazil rimsku rascu (celu) a cierne horcicne semena (este mala ist aj susena papricka, ale zabudol som), kym semena nezacali praskat. Pridal som nakrajanu fazulku a jednu nasekanu zelenu cili papricku a tiez tu cibulovu pastu z panvice, posolil, vytlacil trochu citronovej stavy a zalial trochou vody a nechal dusit, kym fazulka nebola makka.

Samozrejme som sa prezral a teraz mi je zle!
2 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Rizoto s mäsom, zeleninou
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Víkendovo: hov. polievka s cestovinou, rizoto z bravčového mäska, ľadový šalát, údený pstruh. Nedeľa, pondelok:, bravčové rezne na prírodno, slovenská ryža, ľadový, rapadajkový šalát., čerešňová bublanina.
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

spagety s krevetami http://hospodyne.mojerecepty.sk/2009...y-s-krevetami/
1 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Zopar napadov, ktore samozrejme neboli v jeden den:

I. Bravcove kotlety s ratatouille a ryzou

a) Kotlety sa pripravia jednoducho. Povedzte rovno masiarovi, nech vam z kare naseka kotlety, aby ste sa s tym doma nemuseli sr...zaoberat. Teraz ostava len kotlety umyt, posolit a okorenit a nechat chvilu stat. Na panvici rozpalime olivovy olej alebo kombinaciu olivoveho oleja a masti, kotlety poriadne z jednej strany oprazime a po otoceni prihodime niekolko strucikov cesnaku v celku a jedno poriadne vetvisko rozmarinu. Ked je aj druha strana hotova, podlejeme bielym vinom, prikryjeme a nechame dusit.

b) Ratatouille je zlozitejsia. Urcite sa to neoplati robit v malych mnozstvach, lebo je s tym celkom dost prace, tak nech ostane aspon na dva dni. Prava ratatouille niçoise sa robi takto:
1, Potrebujeme rovnake mnozstvo z tychto styroch druhov zeleniny: cibula, zelena paprika, cuketa (max. dlzky 20cm!!) a baklazan. Minimalne mnozstvo je 0,5kg z kazdej. Potom potrebujeme o polovicu viac paradajok (teda 0,75kg), cesnak, nejaku vetvicku petrzlenu, vetvicku tymianu, zopar bobkovych listov a pripadne aj bazalku, ak mame. Olivovy olej, sol, peper.
2, Baklazan treba nakrajat na kolieska hrube 1cm a posolit a nechat odkvapkat. S cuketou mozeme urobit bud to, alebo ju pomucit (ale to az tesne pred vysmazanim). Cibulu nakrajame na tenke polkolieska. Papriku nakrajame na tenke pasiky.
3, Paradajkova omacka sa pripravi takto: Paradajky sa olupu, zbavia su toho tvrdeho vnutra (aj ked pri tych, co som si zavaril minuly rok, som sa s tym druhym krokom nikdy neobtazoval), pokrajaju sa na kusky. Na olivovom oleji sa osmazi nakrajany cesnak a cele vetvicky byliniek, ktore pouzivame. Potom pridame paradajky a varime, kym nevznikne omacka.
4, Kazdu z tych styroch zelenin osmazime v osobitnej panvici. Na tom v Nice trvaju a nakoniec sa to vzhladom na mnozstvo, pri ktorom sa to oplati robit, ani inak neda. Baklazan smazime velmi mierne, lebo ten sa potrebuje poriadne urobit, inak je hnusny.
5, Vsetko pridame do hrnca k tej paradajkovej omacke, premiesame a este spolu asi 10 minut povarime. Dochutime, ak treba.
Ak sa tento postup dodrzi, urcite bude vysledok fantasticky. Ale ako vravim, v malych mnozstvach sa to robit neoplati, lebo je to dost zdlhave. Jacques Médecin dokonca uvadza z kazdej zeleniny 1kg a z paradajok 1,5kg. Ale je to fantasticke.

c) Ryzu mozeme uvarit tak, ze na masle osmazime cibulu, pridame nepremytu ryzu, osmazime asi 3 minuty, zalejeme potrebnym mnozstvom vody alebo vyvaru (ak mame zvysny vyvar, ktory treba minut, inak sa neobtazujte) a pripadne pridame zvazok petrzlenu, tymianu a bobkoveho listu.



II. Pecena prazma, salsa verde, patatas bravas.

a) Prazma alebo ina vhodna ryba sa diagonalne nareze cez kozu, aby prenikla marinada a namarinaduje v olivovom oleji, cesnaku, sol, peper, a vetvicky rozmarinu jej nahradi vnutornosti. Take dve hodiny nechat. Potom sa to upecie pri 220°C 4-6 minut na kazdych 2,5cm hrubky, v polovici treba obratit.

b) Salsa verde je v preklade zelena omacka a kazdy nastupnicky narod Rimskej rise ma nejaku svoju cervenu a zelenu omacku. Napr. v Mexicu je salsa verde z rajceniek, tzv. tomatillos, ktore su vzdialenym pribuznym paradajok. V Taliansku sa to robi uplne inak a sice takto:
Chlieb (napr. obycajny rozok) sa namoci vo vinnom octe alebo citronovej stave (kedze ryba, tak citron). Asi take styri kolieska z rozku. V mohutnom maziari sa roztlcu styri filety ancoviciek, tucet kapar, jeden strucik cesnaku s trochou soli. Pridame vyzmykany rozok, roztlcieme na kasu. Nakoniec nadrobno nasekame hrst petrzlenovej vnate a pridame do maziara, poltcieme, prilejeme olivovy olej podla potreby, potlcieme este trochu, dochutime solou alebo citronovou stavou (octom) podla potreby. Je to fantasticka omacka, uvidite. Vhodna k rybe alebo varenemu masu.

c) Patatas bravas je klasika spanielskych tapa barov. Za normalnych okolnosti by sa k tej rybe hodili iba ciste pecene zemiaky, ale tak mal som chut. Cize zemiaky osupeme, pokrajame a upecieme. Omacka sa v kazdej casti Spanielska robi trochu inak, toto je moja verzia:
Na olivovom oleji osmazime cibulu, potom cesnak, potom primiesame (odstavene z plamena) udenu spanielsku papriku a sladku madarsku papriku, jednu cervenu papriku pecenu, olupanu, zbavenu jadierok a posekanu nadrobno, potom pridame olupane a pokrajane (alebo pomixovane) paradajky, sol, peper a jednu rozlomenu susenu cili papricku a varime, kym omacka nezhustne. Pred koncom pridame trochu kvalitneho octa zo Sherry (Vinagre de Jerez Reserva). Fantasticka omacka k zemiakom alebo aj k tej rybe namiesto salsa verde.



III. Pstruh v smotanovo-vinnej omacke.

Umyjeme male pstruhy. Pripravime si plnku zvadnutim posekanych spenatovych alebo stavelovych listov na masle s pridanim trochy smotany, soli, pepra a muskatoveho orechu. Naplnime tym pstruhy, dame do pekaca, posypeme posekanou salotkou, podlejeme vinom. Pstruhy samozrejme poriadne osolime. Pecieme pri 190°C prikryte alobalom asi 10 minut (uz si presne nepamatam). Omacka je jednoducha: cely ten ''vypek'' vylejeme na panvicu, zredukujeme, pridame sladku smotanu, dijonsku horcicu, citronovu stavu a povarime, kym z toho nie je omacka. Polejeme tym pstruhy. Fantasticke len tak s hriankami potretymi cesnakom a maslom (hrianky nerobi z toho nechutneho toastoveho chleba, ale z normalnej bagety).

Naposledy upravil Slayer666 : 04.07.13 at 21:48
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

drobková polievka, vyprážaný karfiol, zemiaky na masle,uhorkový šalát
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať