Zavrieť

Porady

DPH a prefaktúrovanie vykonávaných služieb našimi zamestnancami pre inú spoločnosť

Dobrý deň,

chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o radu.

Firma A poskytuje služby na nehnuteľnostiach podľa §16 zákona pre inú slovenskú firmu B v Českej republike, ktorá tam je registrovaná pre DPH.
Firma A faktúruje tieto práce firme B bez DPH.
V mene firmy A však pracujú aj pracovníci firmy C.
Firma C následne vystavuje faktúru za poskytnuté služby firme A.
Má ich faktúrovať bez DPH? Alebo s DPH?
Firma refaktúruje mzdové náklady a cestovné náhrady zamestnancov, ktoré na danej nehnuteľnosti za ňu pracovali.
Zmluvu má Firma A s Firmou B na uskutočňovanie prác a Firma A s firmou C na poskytnutie služieb.
Firma C nemá s firmou A uzatvorené zmluvu o dočasnom pridelení zamestnancov.

Prosím veľmi o pomoc.

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katarína Cigánová ja myslím , že toto nie je správna odpoved .
    Vzhladom k tomu , že sa jedná o práce na nehnutelnosti v CR , miesto zdanitelného plnenia je v CR , DPH patrí ČR .
    ZA odvedenie DPH je zodpovedný ten , kto vykonáva prácu na nehnutelnosti . Výnimku tvorí prípad , ak zhotovitel - ten kto vykonal prácu - má na koho preniest daňovú povinnost .
    Zodpovedajte si teda otázku :
    Vykonáva prácu na nehnutelnosti firma C ?
    Preniesla na niekoho firma C daŇovú povinnost odvodu v ČR ?
    Slovenská DPH s týmto nemá absolútne nič , aj keby tam bolo 10 slovenských firiem .
    Tolko môj názor .
    Miriam05 Fuha, ďakujem za doterajšie odpovede, ale som už teraz z toho celkom mimo
    Takže ak práce vykonáva firma A, prenesie daň. povinnosť na firmu B...a Firma C teda vykonáva práce na nehnuteľnosti, ale v mene firmy A ....prosím, ak by ste mi to vedeli nejako zrozumiteľnejšie vysvetliť..
    Vopred veľké ďakujem

    DPH a prefaktúrovanie vykonávaných služieb našimi zamestnancami pre inú spoločnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.