Zavrieť

Porady

Ako zvýrazniť hľadanú pole a hodnotu v excelovej tabuľke?

Zdravicko,

potrebujem poradit vo funkcii excelu... ide o nasledovny problem z ktorym si lamem hlavu nejaky ten den...
mam tabulku (Vyska-stlpec a sirka-riadok ) a chcem po zadani do policka aby mi vyznacilo hodnotu prislusnu na vysku a sriko.
priklad:
v prilohe
Naposledy upravil Richard : 30.05.13 at 11:40
otazka.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lpass je offline (nepripojený) lpass

    lpass
    pouzila som funkcie vlookup, match a index.

    keby si dala ako prilohu excel urobila by som ti to cele ale takto sa mi tie hodnoty z obrazka prepisovat nechceli



    edit// urobila som ti to do toho tvojho excelu pre vsetky table
    Naposledy upravil lpass : 31.05.13 at 14:25

    dafy je offline (nepripojený) dafy

    dafy
    upravil som riešenie od lpass tak, aby odpadlo vyhľadávanie v stĺpcoch. V oblasti s hodnotami som pridal riadky a stĺpce (ktoré sa skryjú). Ostala tam funkcia index na zobrazenie výsledku. Ak bude treba zmenu, stačí upraviť rozsahy, zmeny sa premietnu do vyhľadávania.
    Upravil som to v zošite od lpass, lebo sa mi nechcelo zasahovať do kalkulácie. Tá implementácia je jednoduchá, ale náročná na čas.
    lpass nic v zlom ale myslim si ze to moje riesenie je pre neho jednoduchsie, kedze to potrebuje pre 17 tabuliek, a vadsina znich je ina
    lpass teda sa to neda zjednodusit do jednej tabulky

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Alebo takto? To podmienené formátovanie nemám čas vylepšiť.


    Trochu som vzorčeky skomplikoval, ale dajú sa kopírovať.
    Podmienené formátovanie treba nastaviť individuálne.
    Naposledy upravil marjankaj : 31.05.13 at 21:11

    immagina je offline (nepripojený) immagina

    immagina
    V prilohe zasielam dokument.
    Este raz velmi pekne dakujem, pomohli ste mi nesmierne. Ako by som sa vedel odvdacit?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lpass ked uz sa pytas tak si mi dlzny milion eur alebo laskavost ;-) vyber si co ti viac vyhovuje
    Richard Presunul som to sem, nie je to suvisiaca otazka. Na podakovanie tu mame pochvaly a hlasovanie za uzitocnu odpoved. Najdi si rubriku v ktorej sa vyznas a sleduj otazky, nabuduce mozno aj ty budes vediet pomoct.
    lpass inak ten nazov temy je zly. tu sa nejedna o zvyraznenie (to by sa dalo jednoducho podmienenym formatovanim) ale o "vyhladanie hodnoty v tabulke podla intervalu"
    immagina supis,, tak poradu budem sledovat a verim ze budem moct zodpovedat otazky, Mozem jednu otazku k dokumentu ( vyhladavanie.xls ) tie bocne cisla v riadkoch viem nejako odstranit? - dovod dorobenia vzorcou ku kazdej tabulke. Existuje moznost zaokruhlovania v excely?
    dakujem
      zbaliť

    Ako zvýrazniť hľadanú pole a hodnotu v excelovej tabuľke?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.