Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
sarmantna sarmantna

sarmantna je offline (nepripojený) sarmantna

Pochváliť
Prosím Vás o radu. V poučení kontrolného výkazu je uvedené, že ak bola vyhotovená faktúra k prijatej platbe a táto prijatá platba predstavovala 100% ceny za dodanie, tak sa v nasledujúcom období faktúra o dodaní neuvádza. A ako sa bude postupovať, ak faktúra k prijatej platbe je menej alebo viac, ako faktúra o dodaní, nie je mi to vôbec jasné.
0 0
Centík Centík

Centík je offline (nepripojený) Centík

Pochváliť
Pendulum
Dáša_
Pendulum
nebojte sa, pokuty nepridu tak skoro, aspon nie v prvych mesiacoch, program na sparovanie udajov DRSR bude mat funkcny az niekedy v juni 2014, teraz sa len este len verejne obstarava....
no, pokuty sa veselo rozdávajú aj niekoľko rokov dozadu - takže to, že u nich to bude reálne fungovať až koncom budúceho roka neznamená, že sme od pokút chranení
to som ani nepovedala, každopádne nejaký ten čas kým si to dajú do poriadku sa bude dať dýchať a ešte stále je tu možnosť, že im to celé skolabuje...
... s tým by som sa veľmi neutešovala, štátna sráva sa už chystá upravovať platy...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
Centík
Pendulum
Dáša_
Pendulum
nebojte sa, pokuty nepridu tak skoro, aspon nie v prvych mesiacoch, program na sparovanie udajov DRSR bude mat funkcny az niekedy v juni 2014, teraz sa len este len verejne obstarava....
no, pokuty sa veselo rozdávajú aj niekoľko rokov dozadu - takže to, že u nich to bude reálne fungovať až koncom budúceho roka neznamená, že sme od pokút chranení
to som ani nepovedala, každopádne nejaký ten čas kým si to dajú do poriadku sa bude dať dýchať a ešte stále je tu možnosť, že im to celé skolabuje...
... s tým by som sa veľmi neutešovala, štátna sráva sa už chystá upravovať platy...
ktorým smerom? naj info roka - sa mi zlepšila nálada
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
Sarlotka
[
... len tie faktúry od prepravných spoločností sú zvyčajne pod 100,00 eur = takže ide o zjednodušené faktúry ( nemávajú názov, adresu odberateľa ... ) ... = takže povinnosť vystavenia riadnej faktúry nie je ...
no ja mám tieto "FAKTÚRY-PLATBA V HOTOVOSTI aj nad 100 EUR, je tam aj odberateľ riadne vypísaný (čiže naša firma). Teda asi to iba tak spraviť, že to dať normálne do poradia dodávateľských faktúr a buď spraviť toho kópiu ktorú pripnem k VPD že bola aj uhradená...inak si to neviem predstaviť...ak sa mýlim tak ma opravte.[/QUOTE]

ano podla to bude potrebne robit tak, ale ci aj faktury pod 100 eur mi tiez nie je jasne...[/QUOTE]

Otázka:
po preštudovaní poučenia kontrolného výkazu, mi nie je jasné, do ktorej kolonky dať : Faktúra - platba v hotovosti.

Ide o faktúru za prepravné služby od SK prepravnej spoločnosti, na ktorej je cena za prepravu + daň = celková suma.
Táto faktúra je zároveň aj potvrdením zaplatenia, neevidujem ju ako došlu FA ale evidujem ju spolu s VPD, čiže priamo z pokladne.


Odpoveď z DU:

V zmysle poučenia na vyplnenie kontrolného výkazu k dani z pridanej hodnoty sa údaje z prijatých faktúr o dodaní tovarov a služieb, ktoré sú alebo majú byť dodané iným platiteľom dane, ktorý je osobou povinnou platiť podľa § 69 ods. 1 zákona č 222/2004 Zb. z. v zn. n. p. (zákon o DPH) a pri ktorých platiteľ dane (príjemca plnenia) uplatňuje odpočítanie dane v príslušnom zdaňovacom období uvádzajú v časti B.2. kontrolného výkazu.
V prípade, že ide o údaje o celkových sumách základov dane, dane a odpočítanej dane z prijatých zjednodušených faktúr podľa § 74 ods. 3 písm. a) až c) zákona o DPH, uvádzajú sa tieto v kontrolnom výkaze v časti B.3..
Naposledy upravil kuravesele : 26.11.13 at 14:14
2 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Pochváliť
a aka bola presne otazka zasielana dopytom na drsr?

mne nie su mi jasne prijate faktury pod 100 eur v pripade ze je vystavena faktura splnajuca vsetky nalezitosti ...

a tento bod poucenia rozumiem tak, ze v pripade ze vystavenej faktury aj pod 100 eur splnajucej vsetky nalezitosti sa bude uvadzat A1 analogicky takto prijata faktura by mala ist do B2 aby sa sparovala... teda neviem ci spravne rozumiem pouceniu...

D.1. Údaje o celkových sumách obratov evidovaných ERP
Údaje uvádza platiteľ dane (dodávateľ), ktorý je povinný evidovať tržby ERP podľa osobitného predpisu.
Ak sa prostredníctvom ERP vyhotoví doklad, ktorý má všetky náležitosti faktúry podľa § 74 ods. 1 zákona o DPH, platiteľ dane uvádza tieto faktúry do A.1. a ak ich nie je možné vylúčiť z celkového obratu evidovaného ERP, môže ich mať duplicitne zahrnuté v údaji o celkovom obrate v D.1.
Do obratu platiteľ dane nemusí zahrnúť faktúry, ktoré už boli vyhotovené so všetkým náležitosťami faktúry a následne sú uhradené v hotovosti a evidované prostredníctvom ERP (faktúry sú uvedené v A.1.).[/QUOTE]


a aka bola otazka...

nie su mi jasne prijate faktury pod 100 eur v pripade ze je vystavena faktura splnajuca vsetky nalezitosti ...

a tento bod poucenia rozumiem tak, ze v pripade ze vystavenej faktury aj pod 100 eur splnajucej vsetky nalezitosti sa bude uvadzat A1 analogicky takto prijata faktura by mala ist do B2 aby sa sparovala... teda neviem ci spravne rozumiem pouceniu...

D.1. Údaje o celkových sumách obratov evidovaných ERP
Údaje uvádza platiteľ dane (dodávateľ), ktorý je povinný evidovať tržby ERP podľa osobitného predpisu.
Ak sa prostredníctvom ERP vyhotoví doklad, ktorý má všetky náležitosti faktúry podľa § 74 ods. 1 zákona o DPH, platiteľ dane uvádza tieto faktúry do A.1. a ak ich nie je možné vylúčiť z celkového obratu evidovaného ERP, môže ich mať duplicitne zahrnuté v údaji o celkovom obrate v D.1.
Do obratu platiteľ dane nemusí zahrnúť faktúry, ktoré už boli vyhotovené so všetkým náležitosťami faktúry a následne sú uhradené v hotovosti a evidované prostredníctvom ERP (faktúry sú uvedené v A.1.).[/QUOTE]
1 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
Sarlotka
a aka bola presne otazka zasielana dopytom na drsr?.
doplnila som otázku do môjho príspevku

podľa mňa dodávateľské FA do B2 aj keď sú do 100 EUR (ak sa mýlim opravte ma) ale môj problém je to že tá moja FAKTÚRA-platba v hotovosti, neviem kam ju zaradiť keď má náležitosti riadnej FA (dakedy je pod 100 eur, dakedy nad 100 eur) ale je aj dokladom o úhrade. A z odpovede DÚ to tiež nie je jasné.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Pochváliť
neviem či som to prehliadla alebo to už niekto písal ako to bude ak:
príde FA za PHM kde ale neuplatňujem celú sumu DPH nakoľko uplatňujem len 80%...zvyšné % je osobná potreba??? podobné sú aj FA za MT
Naposledy upravil Maxinka : 27.11.13 at 08:15
0 0
mojto mojto

mojto je offline (nepripojený) mojto

Pochváliť
Maxinka
neviem či som to prehliadla alebo to už niekto písal ako to bude ak:
príde FA za PHM kde ale neuplatňujem celú sumu DPH nakoľko beriem len 80%...zvyšné % sú OP??? podobné sú aj FA za MT
čo znamená skratka OP?
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Pochváliť
mojto
Maxinka
neviem či som to prehliadla alebo to už niekto písal ako to bude ak:
príde FA za PHM kde ale neuplatňujem celú sumu DPH nakoľko beriem len 80%...zvyšné % sú OP??? podobné sú aj FA za MT
čo znamená skratka OP?
OP...znamená osobná potreba
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
Maxinka
OP...znamená osobná potreba
SEX?

A ja som si myslel, že Občiansky Preukaz.:
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
date_02.png  
date_01.png  
kvdph_01.jpg  
1/1
Rozalka
srska
skúšal som včera len tak na próbu identifikáciu + riadok a1 cez excel exportom do xml . dá sa
Dátum si ako uviedol?
rozi, dátum da zadáva vo formáte ddmmrrrr - do kvdph to ide v rrrrmmdd
Naposledy upravil srska : 28.11.13 at 09:06
2 0
demeter demeter

demeter je offline (nepripojený) demeter

Pochváliť
Ako si môžem stiahnuť výkaz a cez aký program.Ďakujem.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
demeter
Ako si môžem stiahnuť výkaz a cez aký program.Ďakujem.
na próbu - excel. po novom roku to bude zapracované v každom účt. softe
0 0
mojto mojto

mojto je offline (nepripojený) mojto

Pochváliť
Moja známa bola včera na školení, k téme "Pôvodné číslo k opravnej faktúre" boli otázky typu "ktoré máme uviesť číslo, keď sa opravná faktúra vzťahuje k 2, 3 alebo aj 20 faktúram" - bola odpoveď - "všetky treba uviesť". Na komentár, že sa to tam nezmestí, si školiteľka poznamenala a komentovala: už si to píšem, musíme zväčšiť pole.
To dokedy nebude 100% usmernenie/poučenie?
0 0
CHIC CHIC

CHIC je offline (nepripojený) CHIC

Pochváliť
dnes (vcera?) pribudla na stranke FR SR dalsia verzia poucenia...
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
CHIC
dnes (vcera?) pribudla na stranke FR SR dalsia verzia poucenia...
A čo sa čuduješ?
Veď ešte nie je 25.1.2014
A nevylučujem, že potom bude ešte viac "usmernení"

-------------------------
Opravujem do 25.2.2014.
Naposledy upravil marjankaj : 29.11.13 at 08:00
0 0
mojto mojto

mojto je offline (nepripojený) mojto

Pochváliť
CHIC
dnes (vcera?) pribudla na stranke FR SR dalsia verzia poucenia...
Keby aspoň poznačili, v čom je zmena!!!
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
mojto
CHIC
dnes (vcera?) pribudla na stranke FR SR dalsia verzia poucenia...
Keby aspoň poznačili, v čom je zmena!!!
A ty si snáď myslíš, že oni sami sa v tom vyznajú?
2 0
jozefIK jozefIK

jozefIK je offline (nepripojený) jozefIK

Pochváliť
No je to ten vzor, ktorý bol publikovaný vo FS 2013/11 ...
Naposledy upravil jozefIK : 29.11.13 at 11:23 Dôvod: preklep
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Pochváliť
ja som nasla zmenu prve poucenie malo 17 stran a momentalne sme na pouceni s 21stranami... po prvych dvoch tyzdnoch pribudla 1 strana, po dalsich dvoch 3 strany, ked to pojde takto dalej kolko stran bude mat poucenie 25.1.2014?
1 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 33, Posledný príspevok: 17.09.12
  2. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 15.05.08
  3. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 08.03.07
  4. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 06.07.05
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 01.02.05