Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Pochváliť
baculacik
Andyke takže keď my objednáme železo nad 5000 eur, dodávateľ mi pošle faktúru bez DPH a teda ja si tú DPH neuplatním? My z toho železa vyrobíme kované palety, ale tie už môjmu odberateľovi zasielam vyfakturované aj s DPH keďže už je to zmenený stav (myslím zmenený stav toho železa). Aj tak my stále niekde tá DPH behá...
Nie som Andyke, ale, skúsim ti to trochu objasniť. Pri "tuzemskom samozdanení" to funguje podobne, ako pri intrakomunitárnom dodaní. Tak isto robíš samozdanenie a súčasne, ak máš faktúru, ktorá splńa všetky náležitosti, tak si daň aj odpočítaš. Výsledný efekt z tohto nákupu, čo sa týka DPH bude nula. Až keď vyrobíš tie palety, čo už budeš mať klasický tovar, tak faktúruješ s DPH. Čo sa týka kontrolného výkazu, tak údaje z prijatej faktúry s odvolávkou na § 69, ods.12, uvedieš do časti B1. Časť A.2 sa ťa vôbec netýka. Neviem, či som to zrozumiteľne napísala.
1 0
mojto mojto

mojto je offline (nepripojený) mojto

Pochváliť
martuľa
niekde som tu videla schému ku KV DPH ako pomôcku a teraz ju neviem nájsť,
neviete poradiť?
nech sa páči
0 0
vierabk vierabk

vierabk je offline (nepripojený) vierabk

Pochváliť
Neviem si rady s faktúrou od Orangu. Nakoľko sa skladá zo 6-tich faktúr a s prehľadu a zo stavu účtu.Ja som si začala nahadzovať od januára každú faktúru zvlášť,ako to tu bolo spomenuté .Teraz mám problém,pretože na stave účtu je odrátaný preplatok , takže celková suma, ktorú zaplatím je niššia ako suma s nahodených faktúr. Prosím,vedel by mi niekto poradiť?
0 0
karakul karakul

karakul je offline (nepripojený) karakul

Pochváliť
vierabk
Neviem si rady s faktúrou od Orangu. Nakoľko sa skladá zo 6-tich faktúr a s prehľadu a zo stavu účtu.Ja som si začala nahadzovať od januára každú faktúru zvlášť,ako to tu bolo spomenuté .Teraz mám problém,pretože na stave účtu je odrátaný preplatok , takže celková suma, ktorú zaplatím je niššia ako suma s nahodených faktúr. Prosím,vedel by mi niekto poradiť?
... súvisí úhrada faktúr s KV ?
Nižšiu úhradu faktúry alebo faktúr kvôli preplatku z predchádzajúcej faktúry "vypáruješ" ako každú inú takúto transakciu - v tvojom prípade k úhrade priradíš nie 6 faktúr, ale 7.....
0 0
monika.a monika.a

monika.a je offline (nepripojený) monika.a

Pochváliť
Účtujem firmu, ktorá má dosť došlých faktúr zo zahraničia bez DPH so samozdanením, ale asi na 80% týchto faktúr nie je uvedený dátum dodania služby. Ako postupujete v tomto prípade? Môžem použiť dátum vystavenia faktúry ako deň dodania služby a tento deň mi vstúpi aj do KV ?
0 0
Ludmiiilka Ludmiiilka

Ludmiiilka je offline (nepripojený) Ludmiiilka

Pochváliť
Prosím vás, poštovné sa uvádza do KV?
0 0
baculacik baculacik

baculacik je offline (nepripojený) baculacik

Pochváliť
cloe
baculacik
Andyke takže keď my objednáme železo nad 5000 eur, dodávateľ mi pošle faktúru bez DPH a teda ja si tú DPH neuplatním? My z toho železa vyrobíme kované palety, ale tie už môjmu odberateľovi zasielam vyfakturované aj s DPH keďže už je to zmenený stav (myslím zmenený stav toho železa). Aj tak my stále niekde tá DPH behá...
Nie som Andyke, ale, skúsim ti to trochu objasniť. Pri "tuzemskom samozdanení" to funguje podobne, ako pri intrakomunitárnom dodaní. Tak isto robíš samozdanenie a súčasne, ak máš faktúru, ktorá splńa všetky náležitosti, tak si daň aj odpočítaš. Výsledný efekt z tohto nákupu, čo sa týka DPH bude nula. Až keď vyrobíš tie palety, čo už budeš mať klasický tovar, tak faktúruješ s DPH. Čo sa týka kontrolného výkazu, tak údaje z prijatej faktúry s odvolávkou na § 69, ods.12, uvedieš do časti B1. Časť A.2 sa ťa vôbec netýka. Neviem, či som to zrozumiteľne napísala.

Tak teraz už tomu konečne rozumiem, už mi nikde nič nelieta Ďakujem veľmi pekne!!!
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Pochváliť
Poštovné sa do kontrolného výkazu DPH neuvádza.
0 0
Radka08 Radka08

Radka08 je offline (nepripojený) Radka08

Pochváliť
Prosím Vás účtovníčka mi káže vrátiť všetky faktúry, ktoré neobsahujú IČO, DIČ alebo IČ DPH. V ZDPH som našla len, že okrem iných náležitostí tam musí byť IČ DPH (§ 74). V KV nikde nie je ani kolonka, ktorá by sa týkala DIČ, tak neviem, prečo mám tie fa vracať na opravu. Keď som sa spýtala niekoľkých dodávateľov, tak napr jeden má SW, kde mu proste na faktúre DIČ nevytlačí, alebo český dodávateľ - oni to tam majú tak inak, že vlastne kolónka sa volá DIČ, ale je tam uvedené naše IČ DPH... to by som musela polovicu tých faktúr vrátiť... neviete kde na to prišla?

Ďakujem
Naposledy upravil Radka08 : 06.02.14 at 07:12
0 0
mojto mojto

mojto je offline (nepripojený) mojto

Pochváliť
Radka08
Prosím Vás účtovníčka mi káže vrátiť všetky faktúry, ktoré neobsahujú IČO, DIČ alebo IČ DPH. V ZDPH som našla len, že okrem iných náležitostí tam musí byť IČ DPH (§ 74). V KV nikde nie je ani kolonka, ktorá by sa týkala DIČ, tak neviem, prečo mám tie fa vracať na opravu. Keď som sa spýtala niekoľkých dodávateľov, tak napr jeden má SW, kde mu proste na faktúre DIČ nevytlačí, alebo český dodávateľ - oni to tam majú tak inak, že vlastne kolónka sa volá DIČ, ale je tam uvedené naše IČ DPH... to by som musela polovicu tých faktúr vrátiť... neviete kde na to prišla?

Ďakujem
Podľa mňa chce, aby tam boli IČ DPH alebo DIČ, nie?
Dodávateľ tieto na svoje faktúry uvádza, možno má na mysli tie odberateľské ....
1 0
Radka08 Radka08

Radka08 je offline (nepripojený) Radka08

Pochváliť
mojto
Radka08
Prosím Vás účtovníčka mi káže vrátiť všetky faktúry, ktoré neobsahujú IČO, DIČ alebo IČ DPH. V ZDPH som našla len, že okrem iných náležitostí tam musí byť IČ DPH (§ 74). V KV nikde nie je ani kolonka, ktorá by sa týkala DIČ, tak neviem, prečo mám tie fa vracať na opravu. Keď som sa spýtala niekoľkých dodávateľov, tak napr jeden má SW, kde mu proste na faktúre DIČ nevytlačí, alebo český dodávateľ - oni to tam majú tak inak, že vlastne kolónka sa volá DIČ, ale je tam uvedené naše IČ DPH... to by som musela polovicu tých faktúr vrátiť... neviete kde na to prišla?

Ďakujem
Podľa mňa chce, aby tam boli IČ DPH alebo DIČ, nie?
Dodávateľ tieto na svoje faktúry uvádza, možno má na mysli tie odberateľské ....
mojto ďakujem Ti za reakciu, takže pokiaľ tam je IČ DPH, malo by to stačiť, áno?
0 0
Radka08 Radka08

Radka08 je offline (nepripojený) Radka08

Pochváliť
cloe
baculacik
Andyke takže keď my objednáme železo nad 5000 eur, dodávateľ mi pošle faktúru bez DPH a teda ja si tú DPH neuplatním? My z toho železa vyrobíme kované palety, ale tie už môjmu odberateľovi zasielam vyfakturované aj s DPH keďže už je to zmenený stav (myslím zmenený stav toho železa). Aj tak my stále niekde tá DPH behá...
Nie som Andyke, ale, skúsim ti to trochu objasniť. Pri "tuzemskom samozdanení" to funguje podobne, ako pri intrakomunitárnom dodaní. Tak isto robíš samozdanenie a súčasne, ak máš faktúru, ktorá splńa všetky náležitosti, tak si daň aj odpočítaš. Výsledný efekt z tohto nákupu, čo sa týka DPH bude nula. Až keď vyrobíš tie palety, čo už budeš mať klasický tovar, tak faktúruješ s DPH. Čo sa týka kontrolného výkazu, tak údaje z prijatej faktúry s odvolávkou na § 69, ods.12, uvedieš do časti B1. Časť A.2 sa ťa vôbec netýka. Neviem, či som to zrozumiteľne napísala.
A čo keby jej dodávateľ toho železa rozdelil tú sumu 5000 € na dve faktúry?
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Pochváliť
Velmi pekne prosim, ako by sa spravne mala evidovat takato situacia :

Spolocnost predava odberatelom tovar na zaklade zalohovych platieb. Velmi casto je vyuctovacia faktura nizsia ako bola zalohova platba. Nestretla som sa v pokynoch na vyplnenie KV s takymto prikladom.

Ako by sa malo postupovat v takomto pripade? Prakticky to prebieha tak, ze firma prijme zalohu na tovar, vystavi fakturu na prijatu platbu a potom sa doda tovar a odpocita sa zaloha, vrati sa preplatok. Pokial by sa odpocitala cela zaplatena zaloha, vysledkom je preplatok. Kde by sa mala vykazovat takato faktura v kontrolnom vykaze? Kedze je minusova, dala by som to do C1. Mohlo by to tak byt?

Este som sa stretla s takym riesenim, ze z vyuctovacej faktury by sa odpocitala zaloha len do vysky ostrej faktury, cize doplatok by bol nula. Tato faktura by sa nemusela vykazovat v A1, kedze sa tam vykazala DPH z faktury na prijatu platbu. Na preplatok - rozdiel medzi zalohovou platbou a ostrou fakturou by sa vytvoril dobropis, ktory by vchadzal do C1.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
Radka08

A čo keby jej dodávateľ toho železa rozdelil tú sumu 5000 € na dve faktúry?
Ako odberateľ by som s tým nesúhlasila, prečo by som mala dodávateľovi zaplatiť DPH a potom čakať, kým mi do DÚ vráti? ....
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Pochváliť
Radka08
cloe
baculacik
Andyke takže keď my objednáme železo nad 5000 eur, dodávateľ mi pošle faktúru bez DPH a teda ja si tú DPH neuplatním? My z toho železa vyrobíme kované palety, ale tie už môjmu odberateľovi zasielam vyfakturované aj s DPH keďže už je to zmenený stav (myslím zmenený stav toho železa). Aj tak my stále niekde tá DPH behá...
Nie som Andyke, ale, skúsim ti to trochu objasniť. Pri "tuzemskom samozdanení" to funguje podobne, ako pri intrakomunitárnom dodaní. Tak isto robíš samozdanenie a súčasne, ak máš faktúru, ktorá splńa všetky náležitosti, tak si daň aj odpočítaš. Výsledný efekt z tohto nákupu, čo sa týka DPH bude nula. Až keď vyrobíš tie palety, čo už budeš mať klasický tovar, tak faktúruješ s DPH. Čo sa týka kontrolného výkazu, tak údaje z prijatej faktúry s odvolávkou na § 69, ods.12, uvedieš do časti B1. Časť A.2 sa ťa vôbec netýka. Neviem, či som to zrozumiteľne napísala.
A čo keby jej dodávateľ toho železa rozdelil tú sumu 5000 € na dve faktúry?
Nerozumiem presne v čom je problém a na čo by to vlastne mali robiť.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Pochváliť
Mám faktúru od SPP za vyúčtovanie plynu od 19.12.2013 do 31.12.2013. Dátum dodania 31.12.2013, dátum vystavenia 31.1.2014. Do DPH dám januárového a v kontrolnom výkaze bude v B2 a dátum dodania uvediem 31.12.2013? Dobre to tak bude?
0 0
Katarína111 Katarína111

Katarína111 je offline (nepripojený) Katarína111

Pochváliť
poradí mi niekto - ak máte na faktúre základ dane 45,037 a daň 9,01 (ide o slovak telekom) ako to uvediete do KV - základ dane 45,03 a daň 9,01. Neviem nikde nájsť či sa to zaokruhľuje, alebo sa berú proste len 2 desatinné miesta bez zaokrúhľovania? V poučení je uvedené základ na dve desatinné miesta, daň na dve desatinné miesta.
0 0
Vivči Vivči

Vivči je offline (nepripojený) Vivči

Pochváliť
Mám faktúru od Slovnaftu. Tankujeme na kartu, prišla faktúra kde je uvedená PHM+DPH, a mýto bez DPH. Faktúru platíme inkasom, banka zinkasovala celú sumu. Došla ďalšia faktúra od Národnej diaľničnej spoločnosti, kde je navýšenie mýta+DPH. Ako mám uviesť do kontrolného výkazu ak tá istá suma figuruje na dvoch rôznych dokladoch?
0 0
ivakumova ivakumova

ivakumova je offline (nepripojený) ivakumova

Pochváliť
ale to mýto nie je asi základom dane na obidvoch faktúrach, od Slovnaftu aj NDS? potom by v KV tá istá suma nefigurovala
0 0
ivakumova ivakumova

ivakumova je offline (nepripojený) ivakumova

Pochváliť
Ak mám vystavený dobropis pre občana (nemá IČO), zaradím ho do C1 alebo D2?
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 33, Posledný príspevok: 17.09.12
  2. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 15.05.08
  3. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 08.03.07
  4. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 06.07.05
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 01.02.05