Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
kristina11 kristina11

kristina11 je offline (nepripojený) kristina11

Pochváliť
[QUOTE="kuravesele"]
kristina11
kristina11
Odberateľ nám vystavuje faktúry za služby v zmysle §72 odst.4 - Faktúra vystavená odberateľom v mene a na účet dodávateľa.
Ako to máme evidovať v KV?
Doteraz sme to robili tak, že sme si k týmto faktúram vystavili a zaúčtovali fa s naším VS, aby nám sedel číslený rad a faktúru vystavenú odberateľom sme si len priložili ako podklad.
Prosím o radu, ako postupovať teraz, keď je KV. Pretože my budeme mať v KV iné číslo faktúry ako doberateľ.
Odberateľ má slovenské IČ DPH.[/QUO

Daj si to tak ako si to robila doteraz, ale číslo FA by som dala ich do KV, aby vám to správne spárovalo...mne sa dá v softe dať, že : "pôvodné číslo FA", to znamená že tam si zadaj ich číslo FA. Poradové číslo vydanej FA si nechaj svoje, teda ak ti to soft povolí...
Ďakujem za radu. Nám sa tie VS nedaju tak nahadzovat. Konzultovali sme to s daňovým poradcom. Máme zaúčtovať tie ich faktúry (vydané v našom mene).
0 0
Emka Roman Emka Roman

Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

Pochváliť
Nejdem čítať celú túto debatu, lebo je od začiatku pomýlená.

1, Nikdy som nejako zvlášť neľúbil ortodoxných účtovníkov =
- vždy boli oplašení
- nikdy nemali nadhľad
- vždy sa báli kontroly.

Ale nedávno sa stala "tragádia"

Niekde na DR SR posadili účtovníka na post ekonóma , alebo skor makroekonóma
a mal riešiť okrem iného aj falošné nadmerky.
Nikdy tento účtovník nebol naučený robiť "veľkou lopatou" = vždy sa prplal iba v tých malých číselkách.

A tak na riešenie nadmeriek vymyslel hovadinu

a ešte to vydávajú za prospešnú vec

KV = fuj !!!!!!!!!!!!!

Týka sa desaťtisícov PO
týka sa miliónov faktúr

každý dodavateľ vystaví fa aj na prkotinu v elektronike
potom ju vytlačí
a z tejto vytlačenej MUSIA do KV aj dodavateľ aj odberateľ znovu je zapísať elektronicky
to je 2x milióny faktúr =

s istotou sa tam viacerí pomýlia
- - nezapíšu obaja
- jeden zapíše niečo zle

A systém to vyhodí ako chybu / možno daňový únik

Ale ten systém (podľa včerajšej kvartálnej DPH ) už v súhrnnom výkaze nenapíše v čom / aký veľký je rozdiel
a ak som ja mal včera problém pri 7 vystavených fa , tak verím, že na Slovensku bude tých problémov tisíce , možno desaťtisíce

Kopa ľudí sa tým bude zaoberať

A zbytočne

NEVYRIEŠI to nadmerky

Lebo nadmerky sa nerobia s 500 € faktúrami !!!!!!!!!!!!

Lebo zákonodarca zožral účtovníkovi blbosť a dal ju do zákona

Lebo teraz buzerujú desaťtisíce podávateľov DPH

a tí nadmerkári sa s tým aj tak nebudú babrať !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PS

Ale pred národom to vyzerá, ako oni bojujú za "spravodlivé" platenie daní a DPH

Keby napadlo toho tragického účtovníka dať tam obmedzenie , napr do základu (3333 € ) 333 € sa faktúry do KV nepíšu položkovite , tak možno aj uverím, že im išlo o veľké ryby a nie o POPULIZMUS

PS2
Rád by som videl koľko nezrovnalostí bude s fa od mobilných operátorov
a kto (zo zákona to má a bude riešiť / dokedy to má riešiť a aký bude kontrolný mechanizmus , že je to dobre vyriešené / kto posúdi, že je to dobre vyriešené)
a ako to vyrieši
(veď ešte ani neanalyzuje jeden mesiac a už mu pribehnú nezrovnalosti z nového mesiaca)
Možno to skončí tak, že celý systém sa tým nakoniec ZADRHNE.
1 0
miruka miruka

miruka je offline (nepripojený) miruka

Pochváliť
Mám otázku. Mám dobropis na bezplatne zaslané tonery avšak na dobropise neni uvedené číslo pôvodnej faktúry, lebo nebola žiadna pôvodná faktúra. Ide tento dobropis do kontrolného výkazu?
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
Prosím o radu. Dostala som dobropis (opravnú FA, ktorá znižuje pôvodnú FA). Na prijatej FA si dodávateľ normálne napísal svoje IČ DPH. Ale na dobropise nechápem, že z akého dôvodu tam to svoje IČ DPH nemá. Samozrejme logicky mi to vychádza, že aj keď nie je uvedené na FA tak ho poznám z FA vystavenej a mohla by som dať aj do časti C2 IČ DPH aj keď nie ja na FA. Alebo bude to tak správne? Či tam dať radšej "0" namiesto IČ DPH? (lebo mi nechce dobropis s jeho IČ DPH, je to trafené, ale je to tak...). Ďakujem.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
kuravesele
Prosím o radu. Dostala som dobropis (opravnú FA, ktorá znižuje pôvodnú FA). Na prijatej FA si dodávateľ normálne napísal svoje IČ DPH. Ale na dobropise nechápem, že z akého dôvodu tam to svoje IČ DPH nemá. Samozrejme logicky mi to vychádza, že aj keď nie je uvedené na FA tak ho poznám z FA vystavenej a mohla by som dať aj do časti C2 IČ DPH aj keď nie ja na FA. Alebo bude to tak správne? Či tam dať radšej "0" namiesto IČ DPH? (lebo mi nechce dobropis s jeho IČ DPH, je to trafené, ale je to tak...). Ďakujem.
zadaj samostatnu otazku
1 0
BlackRoses BlackRoses

BlackRoses je offline (nepripojený) BlackRoses

Som aký som....
Pochváliť
Emka Roman
Možno to skončí tak, že celý systém sa tým nakoniec ZADRHNE.
Tajne v to dúfam...
1 0
denis_m6 denis_m6

denis_m6 je offline (nepripojený) denis_m6

Pochváliť
my mame podobnu situaciu - obratenu fakturaciu, a podla vyjadrenia daniarov musime akceptovat klientom vydanu fakturu so vsetkymi nalezitostami, a tak sa to malo robit aj predtym, ako prisiel KV, plus pozor, ak by chcel byt niekto pri kontrole dosledny, tak takato FA musi mat este dalsie nalezitosti.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Pochváliť
Prosim platitel DPH preda cez eshop a zasla prostrednictvom posty tovar obcanovi z EU, je povinny vyhotovit fakturu? Kam uvedie plnenie do A1 alebo D2. dakujem.
0 0

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 33, Posledný príspevok: 17.09.12
  2. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 15.05.08
  3. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 08.03.07
  4. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 06.07.05
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 01.02.05