Zavrieť

Porady

Choroba morky domácej

Dobrý deň. Vedel by mi niekto poradiť ohľadom chovu morky domacej?Mame 1 mesiac staré morky a okolo oči ako keby im začalo puchnuť take červene ako keby zapálene, a ako keby soplili. Vedel by mi niekto povedať príčinu a ako ju odstrániť? Za info vopred ďakujem.
morka.jpg  
ergum Dobry den, to iste sa vyskytlo aj u mna v chove morky, veterinar mi dal nejake antibiotika, ale to nezbralo, neviem co to moze byt.Mam skusenost, ze sa to vyskytlo len u moriakov, morky nic take nemaju. Neviem ani ja co to doposial je??? Chce sa spytat, ci ste na to nasli odpoved. velmi pekne dakujem
wagner Skús si pozrieť stránku gyron.sk sú tam rôzne otázky a odpovede o chove moriek. Tiež môžeš zadať otázku a tam aj odpovedia. Ja morky nechovám, ale bežne na tú stránku chodím a keď potrebujem radu o chove sliepok, alebo kureniec, tak tiež tam dám otázku a oni mi tam aj odpovedia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    môže to byť kokcidióza, dobre by bolo preličiť liekmi na kokcidiózu
    treba sledovať stolicu, ak je riedka, je to ďalší príznak
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jaroslav2305 Dobry večer, nam zverolekar hovoril ze sa jedna o mycoplazmu moriek(https://www.addl.purdue.edu/Newslett...ycoplasma.aspx) , dal nam pre nich injekcie Tetracin na 5 dni a po dvoch tyzdnoch ak to neustupi tak zabit.
    Terezia13 nie je dobre vidieť na fotke, ale u králikov je to myxomatóza, zrejme je to niečo ale u moriek, s tým som sa nestretla
    mäso ale zrejme nebude použiteľné ani pre chorobu ani po liekoch
    Ľubka Bubuška Jágerová Dobry den..chcela by som sa spytat ako casto sa tie injekcie pichaju a kam?ci vam to pomohlo?a kde ste ich zohnali?a ci sa daju kupit aj bez zverolekara? dakujem
    kopretinka a prečo obchádzaš zverolekára? ty si absolventka veteriny,keď vieš určiť diagnozu?
    jaroslav2305 Dobrý večer. Tie injekcie sme im pichali asi každý tretí deň. Väčšinou do stehien, lebo zverolekár hovoril, že keby sa to pichalo do prs tak tam zostanú také fľaky akoby modriny po tej injekcii. No trochu im to prešlo, ale úplne nie. Dal nám ich veterinár za asi 1 Euro, voľne neviem či sa dajú kúpiť. Morky sme nakoniec ani nejedli( zostali len dve z piatich), lebo nejak po tom všetkom sa nikomu nechcelo to mäso jesť.
      zbaliť

    Choroba morky domácej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.