Zavrieť

Porady

Nefunguje mi kamera na Skype

Dobrý deň. Včera som dala Update Skype, a dnes mi už nefunguje telefonovanie s kamerou. Keď zapnem skype, tak sa tam zasvieti, ale muž ma nevidí.Počujeme sa, ale nevidíme. Nie som počítačový talent a ani anglickým výrazom nerozumiem. Ďakujem za pomoc.

13.06.2013 už sa ani nepočujeme.

14.06.2013 Podarilo sa mi nainštalovať ovládač kamery z internetu. Kameru som našla a dala som ju povoliť v správcovi zariadení, ale ani tak nejde. Stále vraj sa nepodarilo skypeu nájsť kameru. Ďakujem za pomoc.
Môže mať na to vplyv aj starý počítač ?
Naposledy upravil Slavka1307 : 14.06.13 at 17:46
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Skype detekoval kameru? Máš nastavené automatické zahájenie videohovoru? Hovor sa dá uskutočniť len audio, alebo video (kliknutím na ikonku kamery pri hovore - preškrtnutá/nepreškrtnutá). Skontroluj, či je kamera zistená (v nástrojovej lište "hore" Skype > Nástroje>Možnosti>Všeobecné>Nastavenie videa) - mal by sa objaviť záber z tvojej kamery. Ak nie je - hore nad okienkom z kamery je Vyberte webovú kameru v rozbaľovacom menu vyber z ponuky (istotne tam bude aj nejaká Web USB kamera - pozor môže tam byť aj Virtuálna - tú nie.).
    Potom dole pod okienkom z kamery máš Automaticky prijímať video...... a tam si vyberieš, od koho chceš.
    Potom prejdeš na kartu (ešte v tom nastavovaní) Hovory a Nastavenie hovorov. V menu Povoliť príjem hovorov..... si označíš voľbu a zároveň označíš aj napr. Automaticky odpovedať ..... (to zaistí, že sa Skype spustí, ak niekto volá). Je tam tiež ešte Počas hovoru automaticky spustiť moje video (kamera sa zapne automaticky).
    Čo sa týka angličtiny. V Skype je možnosť voľby jazyka. Opäť v menu Skype Nástroje>Zmeniť jazyk a zo zoznamu si vyberieš jazyk pre Skype. Od vtedy už bude popis v Skype (i komentáre a upozornenia) vo zvolenom jazyku. Je tam i slovenčina.

    Doplňujem obrázok:
    Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Skype.jpg
Zobrazení: 20
Veľkosť:  59.0 KB
    Naposledy upravil misoft : 08.06.13 at 20:32
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Slavka1307 Dobrý deň. Ďakujem. Podarilo sa mi zatiaľ zmeniť jazyk na slovenčinu. A zistiť, že Skype nenašiel webovú kameru. Len neviem, kde mám hľadať to hore nad okienkom z kamery. Ďakujem za pomoc !!!
    misoft Doplnil som obrázok, ako ku kamere.
    Slavka1307 Ďakujem !!! Ale ja to tam nemám. Na všeobecné ma nepustí kliknúť, iba na všeobecné nastavenia, potom nastavenie videa a tam je napísané, že skype nenašiel žiadnu webovú kameru. Viete mi poradiť ako ďalej ? Ešte som skúšala cez štart v ovládacích paneloch, ale ani tam som kameru nenašla.
    misoft T.Z. nie je v PC ovládač kamery. Pokiaľ je to stolný PC (a Win7) a kamera je pripojená k USB - odpojiť, reštartovať PC. Ku kamerám sa dodávajú CD s ovládačmi - vložiť, nainštalovať ovládač (postupovať podľa pokynov - vyzve na pripojenie kamery), zapojiť kameru. PC totiž musí vedieť, aký ovládač má používať. Potom skúsiť znova v Skype nájsť kameru.
    misoft Pokiaľ je kameru už v PC identifikovaná, skús ju zase v nastaveniach Skype pohľadať - podľa obr.
    BTW: akú verziu Skype máš? Lebo teraz je 6.5.0.158 najnovšia.
    misoft V Ovládacích paneloch si nájdi Správcu zariadení a tam hľadaj.
    Slavka1307 Tak toto nezvládnem, lebo CD nemám. To riešil muž. Takže Vám veľmi ďakujem za pomoc a vysvetľovanie.
    Slavka1307 Dobrý deň. Verziu Skype mám 6.3.0.107. A to hľadanie som hneď samozrejme skúšala, ale znova opíšem to isté - "Na všeobecné ma nepustí kliknúť, iba na všeobecné nastavenia, potom nastavenie videa a tam je napísané, že skype nenašiel žiadnu webovú kameru. Viete mi poradiť ako ďalej ? Ďakujem !!!!
    misoft Skús najskôr aktualizovať Skype (v lište Menu v Skype - hore => Pomocník => Vyhľadať aktualizácie a postupovať podľa pokynov).
    A to Všeobecné - to je hlavná karta a pod ňu potom spadajú Všeobecné nastavenia/Nastavenia zvuku/Zvuky/Nastavenia videa..... Ak klikneš na inú kartu, tak Všeobecné sa "zbalí".

    Skús ešte jeden postup: vytiahni kameru z konektora, reštartuj PC, zapni Skype a zapoj kameru. PC by malo zahlásiť pripojenie kamery. Potom skús, či ju Skype už nájde.
    Slavka1307 Ďakujem. Verziu mám najnovšiu ako ste písal. Keď som skúsila dať videohovor, napísalo mi: "Zlepšili sme videohovory, váš počítač však našu najnovšiu verziu nepodporuje. Buďte však bez obáv, máme aj inú verziu, takže o videohovory neprídete."
    misoft Takže problém bude predsa v strojovni - pretože tá nová verzia by mala podporovať skoro všetko. Preto asi ani tú kameru neponúka.
    Smola.
      zbaliť
    Áno je to aj tým že je starší počítač. Odinštalujte nové SKYPE a skúste staršiu verziu. Odkaz na staršiu verziu dajme tomu SkypeSetup_5.10.0.116.msi. Stalo sa mi to kamera pritom bola zinštalovaná správne.
    Test kamery cez web rozhranie http://www.testwebcam.com/ alebo http://www.testmycam.net/ alebo http://mailvu.com/testCamera/TestYourWebCam.html.
    Naposledy upravil Delbossco : 19.09.14 at 22:20 Dôvod: Rozšírenie odpovede.
    arizona myslis, ze vyse roka cakala na tvoju odpoved?
    Delbossco Určite nie ale pomôže to iným ktorý sa sem dostanú. Ja som sa sem dostal cez google a riešim to teraz. Skype nedetekuje kameru aj keď je správne zinštalovaná, Pričom test kamery cez web funguje. A ďalšia vec firewall v ESET Smart security blokuje SKYPE takže skontrolovať aj to či máte správne nastavené povolenia ak vám nejde prihlásenie na SKYPE.

    Nefunguje mi kamera na Skype

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.