Zavrieť

Porady

pôvodný majiteľ nám poslal daň za nehnuteľnosť

Liana30

Liana30 je offline (nepripojený) Liana30

Liana30
Dobrý deň, my máme podobný problém:
Tento rok sme predávali aj kupovali byt. Daň za nehnuteľnosť nám prišlo zaplatiť ešte za starý byt a na mestskom úrade som sa dozvedela, že daň za r. 2013 platí ten, kto bol vlastník k 1.1., teda my. (Teraz sa máme odhlásiť a prihlásiť novú nehnuteľnosť, budúci rok budeme teda platiť za novú nehnuteľnosť). Tak sme za starý byt zaplatili za celý rok, aj keď cca od mája už nie sme vlastníkmi.

Za druhú nehnuteľnosť, ktorú sme kúpili, mesto poslalo zaplatiť daň pôvodnému majiteľovi (keďže k 1.1. bol majiteľom on) - na jeho meno a on nám ju poslal, že ju máme uhradiť my.
Ja by som potrebovala vedieť, tiež najlepšie, kde by som to našla v zákone, že on je povinný túto daň uhradiť, aby som ho mohla konforntovať. Podľa mňa túto daň má zaplatiť on.
Veď potom sme aj my mohli daň za starý byt dať zaplatiť tým, čo si ho od nás kúpili, aj keď je vyrúbená nám, nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    azla

azla je offline (nepripojený) azla

azla
    Najlepšia odpoveď len pre registrovaných
    Porada je tu vďaka aktívnej spolupráci členov
    Registrovať
    Liana30 Ďakujem za odpoveď, pomohli ste mi.

pôvodný majiteľ nám poslal daň za nehnuteľnosť

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.