Zavrieť

Porady

výpoved a nárok na podporu

potrebovala by som vedieť, či je možné ukončiť pracovný pomer a byť najprv dobrovolne nezamestnaný a až potom požiadať o podporu v nezamestnanosti. Splňam nárok na podporu, ale najprv by som chcel byť dobrovolne nezamestnaný. Ďakujem za každu radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Samozrejme, že môžeš. Evidencia na ÚP je dobrovoľná. Nárok na podporu sa posudzuje za posledné tri roky, v tomto období musíš byť poistená aspoň 2 roky.
    Naposledy upravil Tweety : 12.06.13 at 11:12
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    aňuša a budem mať nárok aj na dávku v nezamestnanosti? aj ked sa neprihlásim na UP hned po ukončení pracovného pomeru?
    Zuzana B. Ano, budes mat narok na davku, tak ako Tweety napisala, ak v predchadzajucich troch rokoch od zaevidovania sa si bola dva roky poistena teda zamestnana na HPP. Ak sa nezaevidujes do 7 kal. dni od ukoncenia PP na urade prace, tak az do zaevidovania sa si platis zdravotne poistenie.
    aňuša dakujem za odpoved, len som sa chcela uistiť, že ak sa hned nezaevidujem na UP tak či nestratim nárok na dávku v hmotnej núdzi...
      zbaliť

    výpoved a nárok na podporu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.