Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

Ten nechtík sa môže koľko variť, aby nestratil účinnosť ? Či nie je citlivý na teplo ? Ani neviem.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja davam nimbakovy olej do samouchu.na lupiny.....uz pomohol aj chrastavemu jorksirovi svojho psa bybsom snim tiez..keby bolo treba.....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

TaraNoelle
Ten nechtík sa môže koľko variť, aby nestratil účinnosť ? Či nie je citlivý na teplo ? Ani neviem.
Macerujes na plyne v dvojitom kotly....pol az hodku...nechas vychladnut a zlejes...
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

tak večer skúsim ten nechtík a ešte niečo z neho nechám pre seba, niekde šupnem
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

Cez víkend som skúšala vyrobiť prací gél z aleppského mydla. Neztuhlo to tak ako klasický z mydla, ale je taký pekný tekutý, hustý, perleťovej farby. Oprala som s ním a vyzerá to, že ho miniem, lebo mi ostalo veľa aleppa a nevedela som čo s ním. Len som tam naliala priveľa esenciálneho oleja a teraz to všade cítim Nie že by zle, ale dávala som zase taký, čo chcem minúť a nemám kde, tak že na pranie dobrý, ale teraz ma z neho už za chvíľu bude bolieť hlava
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja som robila z pracieho mydla....beznu spinu alebo skor prach vyperie....ale chlapove handry na 90 st. z kuchyne nie...
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

Ja si normálne vyrábam prachový z kupovaného mydla, akože marseillského, ale nie je to pravé marseillské (to sa zle strúha, lebo je mastnejšie), toto je také tvrdé, biele od Madel Winnis (akože ekologické, ale predávané v drogériach - resp. na nete kupujem) , super perie a mne krásne voní, lebo voní po medovke, milujem tú vôňu (nie citronelovú podotýkam). Vyjde to síce drahšie ako nejaký prach v drogérii, ale milujem ho a veľmi dobre mi perie, periem iba na 40, takže neviem ako by vypralo niečo "väčšie" na 90, ale skús, fakt je super a recenzie na neho sú tiež dobré, čo sa týka prania, aj na telo je to mydlo dobré, i keď to som neskúšala, lebo na to mám naozaj čisto prírodné mydlá. http://www.prozdravi.cz/ekologicke-t...lia-250-g.html
Ja ho kupujem na Vivantis.sk (ale minule bolo vypredané, tak som kúpila inde).
Dávam nastúhané mydlo a k tomu 87% (z váhy mydla) práškovej (ťažkej) sódy na pranie. tých 87% to mi tak vyšlo, po pokusoch s našou tvrdosťou vody , že je najlepšia kombinácia (sódu kupujem na www.pgchem.sk) + pri bielom dávam perlkarbonát s TAEDom. Bože, spomenula som si na tú vôňu prádla, bežííím domov, čuchať prádlo.
Naposledy upravil TaraNoelle : 05.05.16 at 16:19 Dôvod: upresnenie
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dievcata mam otazku....uz ste mleli vanilkovy struk v mlynku na kavu....taky ten zvrchu co sa sype...a sucast deklika je aj start gombik..dik
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
Dievcata mam otazku....uz ste mleli vanilkovy struk v mlynku na kavu....taky ten zvrchu co sa sype...a sucast deklika je aj start gombik..dik
nemlela som,prečo? ja ho rozrežem,vnútro vyberiem,potom som macerovala.dala som aj vnútro aj lusk,rozrezaný na malé kúsky.
to asi nepôjde rozomlieť v tom mlynčeku,je toho málo a je to mastné.... iba prázdny lusk,ak bude suchý,to by šlo,ale to sa tam stratí...v hentakom mlynku meliem suché bylinky.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

po dlhom čase som niečo spatlala
káva,vanilka,smotana.jpg  
morská soľ+zelený íl.jpg  
ovsené vločky,mrkva,hodváb.jpg  
1/1
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja som si dokupila kurkumu....
http://x.vysetrenie.zoznam.sk/cl/100...-ked-ju-zmyla-
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
ó,bože,tie ich bombastické nadpisy........bléééééé
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

TaraNoelle
Tak v sobotu som dačo zrobila a vyzerá to sľubne, 3 dni som to zatiaľ iba skúšala aj som sa spotila a nič som necítila, iba taká "voda pod pazuchou" . Žiadny smrádek. Prv som si síce vypísla nejaký recept z netu, ale presne ako to zviknem robiť, po vhodení prvej ingrediencie som začala improvizovať. Tu je recept:
1 PL (polievková lyžica) bieleho včelieho vosku, 8 plátkov kakaového masla (také tie okrúhle malé oblatky, 8 plátkov bolo asi ako 1 PL), 0,5 PL (cca) kaolínu, 0,5 PL cca sódy bikarbóny, 3 KV (kvapky) tea tree EO, 4 KV šalviového EO, 5 KV mätového EO, 20 KV levanduľového EO. Chcelo by to ešte nejaký olej na lepšie "šmýkanie", lebo je to dosť tuhé, ale dá sa to nanášať. Nemala som ricínový, ktorý sa na to hodí. Keď deo nanesiem, tak je cítiť vôňu intenzívne, ale večer nie je cítiť už nič, ale ani pot, takže to berem, že aj tak dobre. Nabudúce pridám ešte šmýkací olej.
Ako dobre, že som to sem napísala, lebo už dve hodky hľadám tento recept a zrazu som si spomenula, že som ho sem možno hodila, uff, ako dobre. Už som myslela, že ďalší z mojich funkčných receptov, ktoré už neviem zopakovať, lebo som ich zabudla zapísať.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

pred nedávnom som robila zase nejaké mydlá....
už neviem,aké im mám dávať názvy
obyčajné-mandľový,hroznový,ostropestrecový,slnečnicov a kokosový olej,kozie mlieko
Nechtík+lopúch-Kokosový,hroznový,olivový olej,macerát nechtíka a lopúcha,kozie mlieko.
šampón ichtamol-bylinkový mydlový šampón (macerát z rozmarínu,brezy,lopúcha,pagaštanu,prášok zo žihľavy)olivový,konopný,slnečnicový,kokosov olej,kozie mlieko,ichtamol/ichtyol.
šampon bylinky-to isté,len bez ichtamolu,plus zelený íl
šípkové-hroznový,kokosový,slnečnicový,rakytníkový olej,macerát zo šípky,vývar zo šípky.
kozie mlieko-bambucké maslo,ostropestrecový,konopný,a rakytníkový olej,kozie mlieko,EO levanduľa
bobk.list-100% olivové mydlo,macerát bobkového listu(vavrín),včelí vosk,kozie mlieko.
Naposledy upravil kopretinka : 20.09.16 at 23:43
obyčajné.jpg  
nechtík+lopúch.jpg  
apmon.ichtamol.jpg  
ampon.bylinky.jpg  
pkové.jpg  

kozie mlieko.jpg  
100% oliva+bobk.list.jpg  
1/1
7 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ak niekto by mal v umysle robit nieco po opalovani.....macerovany zeleny caj u mna iba sypany...v oleji.....zakomponovat do masla-kremu....druhe leto.....chlap bielokožka....koza aj ked cervena do rana ukludnena-nestipe....
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Robila som si egoisticke mydlo...teda tvar....milujem mydla ktore su krajane....a mam novu peciatku...sice je.na susienky...alé co
Vonava skorica a ovsenne vlocky...ako píling...
IMG-20160920-WA0003.jpg  
4 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

dnes som práve niekde čítala, že forma na mydlo z krabice na víno (drevenej), najbližšie to vyskúšam
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

toto mam z mlieka....už som robila....je fajn do ruky....akurátna veľkosť...ale na byzňis ee...nie je pekne
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

ta pečiatka vyzerá dobre, keby si z toho urobila kolieska, aj na byzňis by boli
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pečátka je na kekse z predajne tedi....ešte mám smajlíka....treba do makého mydla...lebo je gumená ,ale za korunu pade..no nekúp to
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať