Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

To, ktoré umyje
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ja tekuté mydlo nemám rada, je síce hygienickejšie (vraj), ale moja pokožka po ňom ostáva taká klzká -neviem to nazvať, slizká? Takže ja preferuje klasické tuhé mydlo, najlepšie detské . A na značke nezáleží, všetky detské mi vyhovujú.
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Ako sa vyrába tekuté mydlo neviem, ale keď som ako chlapec vyrábal mydlo bolo vždy tuhé a to tak že zoberieš odpad zo zabíjačky(nie kosti a pod) dáš do kotla, voda, hydroxid a varíš keď je to hotové navrchu ostane mydlo a v spodnej časti tzv lúh niečo ako mazľavé mydlo a vo veľkovýrobe sa asi vyrába podobne i keď technologicky vyspelejšie
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Dakedy som mala v kúpeľni vždy tekuté, tuhé s príjemnou vôňou a tuhé antibakteriálne mydlo. Teraz mám detské, s reklamou, že si ma kúpi
1 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... myslíš, že by to bola reklama, keby si sa podelila o názov kvalitného výrobku / výrobcu?
... pevné mydlá preferujem, no neznášam tie druhy, ktoré sa po pár dňoch zmenia na mazľavú masu...
Naposledy upravil Stefan2005 : 23.06.13 at 19:16
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ja som tiez presla na "obycajne" mydlo ... najradsej mam olivove
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Poznal som jednu ktorá sa mohla kvôli alergiám a ekzémom umývať len obyčajným jadrovým mydlom
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kuknite našla som napríklad toto:
http://www.celostnimedicina.cz/obyce...uji-zdravi.htm

Tekutá mýdla na ruce ve skutečnosti neobsahují mýdlo, fungují na bázi tenzidů. Mají kyselé prostředí, které ničí ochrannou mikroflóru pokožky rukou. Tuhé mýdlo je kombinací přírodního oleje a zásaditého roztoku = neutrální prostředí. V tomto prostředí bakterie nerady žijí a nemnoží se v něm.
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Stefan2005
... myslíš, že by to bola reklama, keby si sa podelila o názov kvalitného výrobku / výrobcu?
... pevné mydlá preferujem, no neznášam tie druhy, ktoré sa po pár dňoch zmenia na mazľavú masu...
toto nechám na posúdenie moderátora nevadí mi ak to bude vymazané, nezakladala som túto debatu pre reklamu, len som chcela vedieť ako sú na tom ludia "okolo" mňa....lebo aj robote sme sa bavili, že prečo sme začali s tekutými...dokonca moje decko je taktiež hotové z tuhého mydla...
manufaktúra.cz
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
Stefan2005
... myslíš, že by to bola reklama, keby si sa podelila o názov kvalitného výrobku / výrobcu?
... pevné mydlá preferujem, no neznášam tie druhy, ktoré sa po pár dňoch zmenia na mazľavú masu...
toto nechám na posúdenie moderátora nevadí mi ak to bude vymazané, nezakladala som túto debatu pre reklamu, len som chcela vedieť ako sú na tom ludia "okolo" mňa....lebo aj robote sme sa bavili, že prečo sme začali s tekutými...dokonca moje decko je taktiež hotové z tuhého mydla...
manufaktúra.cz
No lujzi len nevieme či si nezačala predávať mydlo ako Vedľajšiu činnosť
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pavol54
lujza.j
Stefan2005
... myslíš, že by to bola reklama, keby si sa podelila o názov kvalitného výrobku / výrobcu?
... pevné mydlá preferujem, no neznášam tie druhy, ktoré sa po pár dňoch zmenia na mazľavú masu...
toto nechám na posúdenie moderátora nevadí mi ak to bude vymazané, nezakladala som túto debatu pre reklamu, len som chcela vedieť ako sú na tom ludia "okolo" mňa....lebo aj robote sme sa bavili, že prečo sme začali s tekutými...dokonca moje decko je taktiež hotové z tuhého mydla...
manufaktúra.cz
No lujzi len nevieme či si nezačala predávať mydlo ako Vedľajšiu činnosť
Palino ja dobre si ma pobavil...nié, len mi teraz "preplo" z týchto mydiel...dokonca ked som bola v Prahe 2týždne do zadu , som si chcela, že kúpim čo ešte nemám u zdroja...pani v obchode..."ved ja vám nemá co prodat vy všechny máte" ...tak som si kúpila, ručne vyrábané vážené "iba" 5 evríkou...hruškovo - medové
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ja som na vianoce dostala rucne robene jablkove mydlo - vyborne, a v kupelni mam este kusok z neho ako osviezovac vzduchu

ale nasla som zaujimavu stranku, ke je perfektny popis vyroby domaceho mydla http://moderna.alchymistka.eu/2011/0...oma-mydlo.html
asi vyskusam
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

a keby si si náhodou chcela vyrábať vlastné, tak tu je super stránka http://moderna.alchymistka.eu/p/vyroba-mydla.html

ja som zatial podla toho robila krém a je fakt výborný. konečne prvý, po ktorom nemám reakciu. Na mydlo už mám všetko nachystané, len sa musím odhodlať.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dáša_
a keby si si náhodou chcela vyrábať vlastné, tak tu je super stránka http://moderna.alchymistka.eu/p/vyroba-mydla.html

ja som zatial podla toho robila krém a je fakt výborný. konečne prvý, po ktorom nemám reakciu. Na mydlo už mám všetko nachystané, len sa musím odhodlať.
prosím, daj potom vedieť....ako to dopadlo
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
Dáša_
a keby si si náhodou chcela vyrábať vlastné, tak tu je super stránka http://moderna.alchymistka.eu/p/vyroba-mydla.html

ja som zatial podla toho robila krém a je fakt výborný. konečne prvý, po ktorom nemám reakciu. Na mydlo už mám všetko nachystané, len sa musím odhodlať.
prosím, daj potom vedieť....ako to dopadlo
ja som už teraz presvedčená, že to dopadne vynikajúco V mrazáku mám pripravené kozie mlieko, k tomu med ...
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

tekuté mydlá používam odkedy sa dali u nás kúpiť,mne tie tuhé smrdeli,keď sa namočili...
Ale nedávno som si urobila vlastné,zatiaľ skúšam z kúpenej hmoty,ale chcem vyskúšať aj hmotu si sama vyrobiť.
Tuhé mydlá sú ochudobnené o glycerín-pridávajú ho do kozmetiky.Takže pekne s nami vybabrali,najprv sa umyjeme a potom sa musíme nakrémovať.
Toto doma robené mydlo obsahuje glycerín,takže pokožka ostáva hydratovaná,odkedy ho používam,tak som si ruky nekrémovala....A plánujem vyskúšať aj tuhý šampón.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
tekuté mydlá používam odkedy sa dali u nás kúpiť,mne tie tuhé smrdeli,keď sa namočili...
Ale nedávno som si urobila vlastné,zatiaľ skúšam z kúpenej hmoty,ale chcem vyskúšať aj hmotu si sama vyrobiť.
Tuhé mydlá sú ochudobnené o glycerín-pridávajú ho do kozmetiky.Takže pekne s nami vybabrali,najprv sa umyjeme a potom sa musíme nakrémovať.
Toto doma robené mydlo obsahuje glycerín,takže pokožka ostáva hydratovaná,odkedy ho používam,tak som si ruky nekrémovala....A plánujem vyskúšať aj tuhý šampón.
moje sú všetky s glycerínom....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
kopretinka
tekuté mydlá používam odkedy sa dali u nás kúpiť,mne tie tuhé smrdeli,keď sa namočili...
Ale nedávno som si urobila vlastné,zatiaľ skúšam z kúpenej hmoty,ale chcem vyskúšať aj hmotu si sama vyrobiť.
Tuhé mydlá sú ochudobnené o glycerín-pridávajú ho do kozmetiky.Takže pekne s nami vybabrali,najprv sa umyjeme a potom sa musíme nakrémovať.
Toto doma robené mydlo obsahuje glycerín,takže pokožka ostáva hydratovaná,odkedy ho používam,tak som si ruky nekrémovala....A plánujem vyskúšať aj tuhý šampón.
moje sú všetky s glycerínom....
ručne robené nemajú odobratý glycerín.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
tekuté mydlá používam odkedy sa dali u nás kúpiť,mne tie tuhé smrdeli,keď sa namočili...
Ale nedávno som si urobila vlastné,zatiaľ skúšam z kúpenej hmoty,ale chcem vyskúšať aj hmotu si sama vyrobiť.
Tuhé mydlá sú ochudobnené o glycerín-pridávajú ho do kozmetiky.Takže pekne s nami vybabrali,najprv sa umyjeme a potom sa musíme nakrémovať.
Toto doma robené mydlo obsahuje glycerín,takže pokožka ostáva hydratovaná,odkedy ho používam,tak som si ruky nekrémovala....A plánujem vyskúšať aj tuhý šampón.
Jááááj ....ale to nesmieš používať takéto ..

0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Doma - tuhé mydlo, aj pri sprchovaní - nepoužívam ani sprchové gely.
Na dovolenky balím tekuté mydlo - najmä preto, že ho používam všestranne, aj na namáčanie a ručné prepieranie.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať