Zavrieť

Porady

Kupelna , sprchovy kut + vana

Comu by ste dali prednost v kupelni ?
1. Sprchovy kut + mala vana (120cm )
2. Velka vana sa sprchovou zastenou
3. Sprchovy kut + velka vana ( naukor miesta v kupelni , dalo by sa to natesnat. Uz by bol problem umiestnit kos na pradlo , pracku , radiator )
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja by som poslednú možnosť vylúčila....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
My ideme teraz robit prerabku takej malej kupelne. Hodim sem projekciu. vaňa ide preč, bude sprchovy kut a pračka. Pračka je v kuchyni a tam pojde umyvačka.
1_postcard.jpg  
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
pohlad zhora - koli podorysu
6.jpg  
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

No ja mam viacej miesta , este to korigujem velkostou vedlajsiej miestnosti-spajze. Mame vyburanu priecku Skor by som cakal , ci niekto nazacne vyplakavat, ze sa rad kupe a zivot bez vane si nevie predstavit :-). Ale co mi pije krv je skutocnost , ze do kupelne asi budem musiet dat wc , co mi je proti voli. Neznasam predstavu, ze niekto sedi na wc a druhy si vedla cisti zuby. Nemam ho moznost dat k oknu , iba tak ze bude v kupelni. V rod. dome davat wc kamsi odkazane iba na lampu a ventilator sa mi nechce.
Teraz si lamem hlavu ako ho oddelit dverami a akymi.
Momentalne som vymyslel toto.
Naposledy upravil comodo : 06.07.13 at 18:22
0 0
11-ZUZKA-11 11-ZUZKA-11

11-ZUZKA-11 je offline (nepripojený) 11-ZUZKA-11

Momentalne tiež prerabame menšiu kupelňu. Mame aj vaňu, aj sprchovy kut. Miesta sice neostava veľa, ale je to postačujuce, sme len dvaja. Zmesti sa nam dovnutra len menšia pračka. Radiator v kupelni podla mna nie je nutnosť, len ešte musime premyslieť kde umiestnime koš na pradlo
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nikdy by som nechcela prísť o vaňu....aj ked sa nekúpem predstava, že po robote prídem a musím sa umývať na stojáka...nikdy, ale nedajte sa odradiť..to som ja
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

duves
My ideme teraz robit prerabku takej malej kupelne. Hodim sem projekciu. vaňa ide preč, bude sprchovy kut a pračka. Pračka je v kuchyni a tam pojde umyvačka.
kedy na miesto kde je umývadlo bola práčka?...nemusíš obchádzať práčku ked ideš k umývadlu...a k práčke ideš ked ideš prať...ale k umyvadlu častejšie...
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lujza.j
duves
My ideme teraz robit prerabku takej malej kupelne. Hodim sem projekciu. vaňa ide preč, bude sprchovy kut a pračka. Pračka je v kuchyni a tam pojde umyvačka.
kedy na miesto kde je umývadlo bola práčka?...nemusíš obchádzať práčku ked ideš k umývadlu...a k práčke ideš ked ideš prať...ale k umyvadlu častejšie...
No existujuci stav mame tak, že umyvadlo je tam, kde bude sprchovy kut. Takto som to navrhol, manželka to odobrila. V pondelok sa začnu prace. Nechcem umyvadlovy odpad na opačnu stranu. Steny su tenke a tečenie vody počuť napr. už v izbe. Velmi sa to šíri.
Kupelna je fakt mala (170x150)
Naposledy upravil duves : 06.07.13 at 21:01
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
11-ZUZKA-11
Momentalne tiež prerabame menšiu kupelňu. Mame aj vaňu, aj sprchovy kut. Miesta sice neostava veľa, ale je to postačujuce, sme len dvaja. Zmesti sa nam dovnutra len menšia pračka. Radiator v kupelni podla mna nie je nutnosť, len ešte musime premyslieť kde umiestnime koš na pradlo
No nie je nič horšie ako kosa v kupelni. My tam mame stupačky, tie sa zakryju sadrokartonom a obložia obkladom. Strašne zo špar zhora ako prechadzaju trubky vypadava bordel. Teplom sa mení objem trubiek a stale to pracuje a drví to maltu a ta vypadava. Na stupačky pojde kupelnovy radiator 45cm široky a vysoky 129 cm. Zo spodu pojde naskrutkovať elektricka špirala 600 watov s termostatom, aby sa v prechodnom období človek cítil dobre a aj usušky vyschli. Ja už mam 50-ku, rekonštrukciu sme sa rozhodli urobiť už na dožitie.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

duves
lujza.j
duves
My ideme teraz robit prerabku takej malej kupelne. Hodim sem projekciu. vaňa ide preč, bude sprchovy kut a pračka. Pračka je v kuchyni a tam pojde umyvačka.
kedy na miesto kde je umývadlo bola práčka?...nemusíš obchádzať práčku ked ideš k umývadlu...a k práčke ideš ked ideš prať...ale k umyvadlu častejšie...
No existujuci stav mame tak, že umyvadlo je tam, kde bude sprchovy kut. Takto som to navrhol, manželka to odobrila. V pondelok sa začnu prace. Nechcem umyvadlovy odpad na opačnu stranu. Steny su tenke a tečenie vody počuť napr. už v izbe. Velmi sa to šíri.
Kupelna je fakt mala (170x150)
tak pozor malú kúpelku mám ja...160x156
0 1
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Nesťažujte sa dievčata, ja som do veku 8 rokov vyrastal v podmienkach bez teplej vody. Takže minikupelňa je vlastne taky život na zámku.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Aj ja.....
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
comodo
No ja mam viacej miesta , este to korigujem velkostou vedlajsiej miestnosti-spajze. Mame vyburanu priecku Skor by som cakal , ci niekto nazacne vyplakavat, ze sa rad kupe a zivot bez vane si nevie predstavit :-). Ale co mi pije krv je skutocnost , ze do kupelne asi budem musiet dat wc , co mi je proti voli. Neznasam predstavu, ze niekto sedi na wc a druhy si vedla cisti zuby. Nemam ho moznost dat k oknu , iba tak ze bude v kupelni. V rod. dome davat wc kamsi odkazane iba na lampu a ventilator sa mi nechce.
Teraz si lamem hlavu ako ho oddelit dverami a akymi.
Momentalne som vymyslel toto.
To WC môžeš preložiť k chodbe s presvetlením z kúpelne a dverami z chodby, takto si robíš chodbu aj s kúpelne...ventilátor s dobehom je v záchode nutnosť a samozrejmosť.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
duves
11-ZUZKA-11
Momentalne tiež prerabame menšiu kupelňu. Mame aj vaňu, aj sprchovy kut. Miesta sice neostava veľa, ale je to postačujuce, sme len dvaja. Zmesti sa nam dovnutra len menšia pračka. Radiator v kupelni podla mna nie je nutnosť, len ešte musime premyslieť kde umiestnime koš na pradlo
No nie je nič horšie ako kosa v kupelni. My tam mame stupačky, tie sa zakryju sadrokartonom a obložia obkladom. Strašne zo špar zhora ako prechadzaju trubky vypadava bordel. Teplom sa mení objem trubiek a stale to pracuje a drví to maltu a ta vypadava. Na stupačky pojde kupelnovy radiator 45cm široky a vysoky 129 cm. Zo spodu pojde naskrutkovať elektricka špirala 600 watov s termostatom, aby sa v prechodnom období človek cítil dobre a aj usušky vyschli. Ja už mam 50-ku, rekonštrukciu sme sa rozhodli urobiť už na dožitie.
Dajte si urobiť podlahové kúrenie zo spiatočky rebríka, potom budete mať príjemný komfort.
2 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Ja tiež teraz robím kúpelnu a rozhodol som sa pre tretie riešenie je 3*3 metre velká je tam všetko okrem WC ,to mám zvlášť a bez okna,nevadí mi to. Nad ničím som si tak dlho nelámal hlavu,mal som x variánt nakoniec som si musel určiť hlavné priority a tie boli tieto- umyvdlo najbližšie k dverám,pračka najdalej od dverý , vždy 80cm miesta na prejdenie napríklad medzy sprchovým kútom a vanou.
Največší problem som mal s tým že na jednej stene mám okno 2 metre široké,no a to bola najťažšia podmienka aby ho bolo vidieť celé ked vôjdem do kúpelne.
Kupelna predsa nieje tanečný parket ,netreba tam vela volného miesta aj ked velké kúpelne vyzerajú pekne ale to je ich jediná výhoda.Malá ti poskytne to isté a estetika ti bude za pár týždnov po dokončení ukradnutá.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lujza.j
tak pozor malú kúpelku mám ja...160x156
Darmo sa nevraví, že dobreho malo býva.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lapejko
Dajte si urobiť podlahové kúrenie zo spiatočky rebríka, potom budete mať príjemný komfort.
No roky som na to myslel. Podlaha v kupelni nie je studena. Vieš dobre, že taketo riešenie je aj nakladnejšie. Toto som zavrhol teraz pri prípravach.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
comodo
No ja mam viacej miesta , este to korigujem velkostou vedlajsiej miestnosti-spajze. Mame vyburanu priecku Skor by som cakal , ci niekto nazacne vyplakavat, ze sa rad kupe a zivot bez vane si nevie predstavit :-). Ale co mi pije krv je skutocnost , ze do kupelne asi budem musiet dat wc , co mi je proti voli. Neznasam predstavu, ze niekto sedi na wc a druhy si vedla cisti zuby. Nemam ho moznost dat k oknu , iba tak ze bude v kupelni. V rod. dome davat wc kamsi odkazane iba na lampu a ventilator sa mi nechce.
Teraz si lamem hlavu ako ho oddelit dverami a akymi.
Momentalne som vymyslel toto.
Vaňa by mi stačila aj 120 cm,čo sa mi ale nezdá,sú rozmery WC:95 cm je potrebné podľa mňa len na misu a priestor,aby si nenarazil hlavou do dverí pri vstávaní z misy.A kde je priestor na nádržku ? Aj pri podomietkovom systéme by som počítala s 20 cm.
Naposledy upravil Peggynka : 12.07.13 at 17:16
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

lujza.j
nikdy by som nechcela prísť o vaňu....aj ked sa nekúpem predstava, že po robote prídem a musím sa umývať na stojáka...nikdy, ale nedajte sa odradiť..to som ja
Ja by som uz vanu na sprchovanie nechcel. Sprchovaci kut a sedadlo. Najlepsie riesenie! Nizsi vstup do vanicky, nez do riadnej vane... to sedadlo je vo vyske, nie ako ked si sadnes do vane a potom sa z nej dvihat...ovela lepsie riesenie pri nejakom uraze, resp. u starsich ludi.
Naposledy upravil erik555 : 07.07.13 at 08:34
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
erik555
lujza.j
nikdy by som nechcela prísť o vaňu....aj ked sa nekúpem predstava, že po robote prídem a musím sa umývať na stojáka...nikdy, ale nedajte sa odradiť..to som ja
Ja by som uz vanu na sprchovanie nechcel. Sprchovaci kut a sedadlo. Najlepsie riesenie! Nizsi vstup do vanicky, nez do riadnej vane... to sedadlo je vo vyske, nie ako ked si sadnes do vane a potom sa z nej dvihat...ovela lepsie riesenie pri nejakom uraze, resp. u starsich ludi.
Aj my budeme mat sedatko
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať