Zavrieť

Porady

Kupelna , sprchovy kut + vana

Comu by ste dali prednost v kupelni ?
1. Sprchovy kut + mala vana (120cm )
2. Velka vana sa sprchovou zastenou
3. Sprchovy kut + velka vana ( naukor miesta v kupelni , dalo by sa to natesnat. Uz by bol problem umiestnit kos na pradlo , pracku , radiator )
Usporiadat
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Pán Dušan, prerábam byty 17 rokov a učil som sa samozrejme za pochodu ako všetci..ale tento štýl rekonštrukcie ale odmietam asi 10 rokov odkedy sa začali vyžadovať hydroizolácie pod obklad a zrovnanie výšok v miestnostiach, obnáša to jednu-dve palety cementového poteru a paletu sadrovej omietky, ktorá musí pod hydronáter schnúť min. 2 týždne, apropo, u Vás som nič také nezaregistroval, skôr mi to pripomína bleskové rekonštrukcie z Modrého z neba...kvôli urýchleniu prác používame špeciálne nemecké dvojvrstvové fólie pod dlažbu aj obklad, kde stačí 24 hod na preschnutie podkladu, to sme sa už ale posunuli z materiálom do inej cenovej ligy...
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Braňo
Naše vývody.
Vdaka
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lapejko
Pán Dušan, prerábam byty 17 rokov a učil som sa samozrejme za pochodu ako všetci..ale tento štýl rekonštrukcie ale odmietam asi 10 rokov odkedy sa začali vyžadovať hydroizolácie pod obklad a zrovnanie výšok v miestnostiach, obnáša to jednu-dve palety cementového poteru a paletu sadrovej omietky, ktorá musí pod hydronáter schnúť min. 2 týždne, apropo, u Vás som nič také nezaregistroval, skôr mi to pripomína bleskové rekonštrukcie z Modrého z neba...kvôli urýchleniu prác používame špeciálne nemecké dvojvrstvové fólie pod dlažbu aj obklad, kde stačí 24 hod na preschnutie podkladu, to sme sa už ale posunuli z materiálom do inej cenovej ligy...
Hydroizolacia spchoveho kuta bola robena.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Dnes robili (ina firma) dvere, takže už to vyzera k svetu. Okrem tej zničenej umyvadlovej skrinky.
IMGP2727.jpg  
IMGP2726.jpg  
IMGP2725.jpg  
1/1
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tvoj sprchový kút sa mi velmi páčiak ja niekedy tak takýto....
2 0
Moja SRO Moja SRO

Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

ja mám výhrady proti tomu stiesnenému a neproporčne umiestnenému umývadlu vo výklenku
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

to som riešila hned na zaciatku....Dušan mal nato svoj dôvod...prečo takto
0 0
Moja SRO Moja SRO

Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

kľudne tam mohla byť pračka s odtokom pod sprcháč a umývadlo niekde v priestore tam , kde teraz stojí pračka.....ak boli tým dôvodom existujúce rozvody, tak si myslím, že pri takejto komplexnej rekonštrukcii nemôže byť umiestnenie rozvodom problémom...prešla som takou rekonštrukciou vlani, pochopím tečúce nervy na "majstrov" a tiež mi bolo do plaču, že som sa 2 mesiace chodila sprchovať k známym....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

hej...tiež som to takto navrhovala...že bude treba obchádzať práčku...
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

ked pracka, tak akurat plnena zvrchu...tu co ma spredu plnenu, tak pre nu tam nie je priestor
0 0
Moja SRO Moja SRO

Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

Riešiť sa dalo aj takto: sprchový kút na celú šírku priestoru, jedna časť pevná (napr. sadrokartón obložený obkladačkami...alebo tvárnice zo skla...na tom upevnené dvierka do sprcháča, okrem toho pri takejto šírke sprcháča by bola možnosť vybudovať zo sadrokartónu vnútri sprcháča aspoň jeden výklenok, kam si mydlo položím), od pevnej steny sprcháča umiestnim pult, pod ktorý šupnem spredu plnenú práčku a súčasne doň zapustím umývadlo, pod pultom možnosť použiť skrinky alebo zásuvky....takto by vznikol jeden luxusný priestranný sprcháč, a funkčná zóna s umývadlom, práčkou a dostatkom odkladacieho priestoru....ja osobne takto nedomyslenú rekonštrukciu považujem za prúser, nechcela by som sa na to pozerať ďalších xy rokov. Ak jeden ezermester povie "nedá sa", tak ho vymením...investujem predsa svoje drobné a bývať v tom budem ja, nie on.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Moja SRO
Riešiť sa dalo aj takto: sprchový kút na celú šírku priestoru, jedna časť pevná (napr. sadrokartón obložený obkladačkami...alebo tvárnice zo skla...na tom upevnené dvierka do sprcháča, okrem toho pri takejto šírke sprcháča by bola možnosť vybudovať zo sadrokartónu vnútri sprcháča aspoň jeden výklenok, kam si mydlo položím), od pevnej steny sprcháča umiestnim pult, pod ktorý šupnem spredu plnenú práčku a súčasne doň zapustím umývadlo, pod pultom možnosť použiť skrinky alebo zásuvky....takto by vznikol jeden luxusný priestranný sprcháč, a funkčná zóna s umývadlom, práčkou a dostatkom odkladacieho priestoru....ja osobne takto nedomyslenú rekonštrukciu považujem za prúser, nechcela by som sa na to pozerať ďalších xy rokov. Ak jeden ezermester povie "nedá sa", tak ho vymením...investujem predsa svoje drobné a bývať v tom budem ja, nie on.
No trosku sa stracam v tvojom navrhu, ked sa pozeram na tie jeho obrazky..bud ja mam spatne priestorove videnie, alebo...
ten sprchovy kut na tu sirku kupelky? cize od vstupnych dveri by neboli dvierka od sprchy, ale by tam bola pevna stena a tie dvierka od sprchy by sa otvarali na tej strane, kde ma teraz umyvadlo?
0 0
Moja SRO Moja SRO

Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

nie, dvierka by sa otvárali tak, ako aj teraz....
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Moja SRO
nie, dvierka by sa otvárali tak, ako aj teraz....
tak potom ako si to myslela s tym sprchovacim kutom na celu sirku toho priestoru? (cize ako je teraz, tak este ten priestor kde je umyvadlo)....naozaj si to neviem predstavit, ked kut ma vanicku stvorcoveho tvaru!
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Zabúdate na jednu vec, tak sa rozhodli, lebo tak sa im to páčilo. Jediná zavádzajúca vec v tak malom priestore je trochu tvrdé umývadlo.
0 0
Moja SRO Moja SRO

Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

erik555
Moja SRO
nie, dvierka by sa otvárali tak, ako aj teraz....
tak potom ako si to myslela s tym sprchovacim kutom na celu sirku toho priestoru? (cize ako je teraz, tak este ten priestor kde je umyvadlo)....naozaj si to neviem predstavit, ked kut ma vanicku stvorcoveho tvaru!
sprchové vaničky nie sú len štvorcové....kúpiš aj 100x80, 120x80, dokonca aj 140x80


na fotografii: 100x80
Naposledy upravil Moja SRO : 01.08.13 at 22:39
IMG_0022.jpg  
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

pmajap
Zabúdate na jednu vec, tak sa rozhodli, lebo tak sa im to páčilo. Jediná zavádzajúca vec v tak malom priestore je trochu tvrdé umývadlo.
je nam to jasne, ze tak sa rozhodli, len Moja SRO naznacila, ako by sa to este dalo inak riesit, aby okolo umyvadla bol trosku vacsi priestor.
Ja to vidim tak, zeby sa ten sprchovaci kut otvaral na tej strane terajsieho umyvadla, cize namiesto terajsich dvierok by bola pevna stena a od nej umyvadlo, cize umyvadlo hned oproti vstupnych dveri. Pracka by zostala, kde je teraz. Samozrejme neviem presne rozmery, ci by tie dvierka od sprch. kuta sa dali dostatocne otvorit, aj ked by neboli uplne otvorene, resp. pouzit nejake skladacie ak sa vyrabaju (nehladal som). Takto by to bolo realnejsie, nez navrh od Moja SRO
Naposledy upravil erik555 : 01.08.13 at 23:21
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Moja SRO
erik555
Moja SRO
nie, dvierka by sa otvárali tak, ako aj teraz....
tak potom ako si to myslela s tym sprchovacim kutom na celu sirku toho priestoru? (cize ako je teraz, tak este ten priestor kde je umyvadlo)....naozaj si to neviem predstavit, ked kut ma vanicku stvorcoveho tvaru!
sprchové vaničky nie sú len štvorcové....kúpiš aj 100x80, 120x80, dokonca aj 140x80
No ale tymto sposobom este ukrojis z toho maleho priestoru, kde je uz problem vtesnat umyvadlo a pracku Praveze by to chcelo zmensit kut
0 0
Moja SRO Moja SRO

Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

erik555
Moja SRO
erik555
Moja SRO
nie, dvierka by sa otvárali tak, ako aj teraz....
tak potom ako si to myslela s tym sprchovacim kutom na celu sirku toho priestoru? (cize ako je teraz, tak este ten priestor kde je umyvadlo)....naozaj si to neviem predstavit, ked kut ma vanicku stvorcoveho tvaru!
sprchové vaničky nie sú len štvorcové....kúpiš aj 100x80, 120x80, dokonca aj 140x80
No ale tymto sposobom este ukrojis z toho maleho priestoru, kde je uz problem vtesnat umyvadlo a pracku Praveze by to chcelo zmensit kut

A sprchovať sa budeš s rukami nad hlavou a vrtieť sa okolo svojej osi???
Zväčšiť sprcháč a sfunkčniť kúpeľňu po celej jednej bočnej stene...dokonca ani vchodové dvere do kúpelne podľa vizošky nie sú vycentrované v strede, tzn. umiestniť tam funkčný pult po celej dĺžke kúpelne by nebol žiaden problém.

A ak už mám akúkoľvek estetickú potrebu v takto malom priestore členiť obklad stien (niekoľko farieb, kvetinky...) tak určite nie členiť vertikálne, ale horizontálne....
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Moja SRO

A sprchovať sa budeš s rukami nad hlavou a vrtieť sa okolo svojej osi???
.
Jeejda, to je debata ...tak ja tam napisem pravy opak, co je potrebne v tom malom priestore, nez ty si navrhla este sirsi kut a ty ma beries za slovo??? ved ja viem, ze nemoze byt uzsi kut, ale ty by si mala vediet, ze so sirsim kutom ten priestor nezvacsis S tym zmensenym kutom to bolo obrazne!
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať