Zavrieť

Porady

Kupelna , sprchovy kut + vana

Comu by ste dali prednost v kupelni ?
1. Sprchovy kut + mala vana (120cm )
2. Velka vana sa sprchovou zastenou
3. Sprchovy kut + velka vana ( naukor miesta v kupelni , dalo by sa to natesnat. Uz by bol problem umiestnit kos na pradlo , pracku , radiator )
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Myslel som, že aspon wc bude bez zavad, no pod zavesenou misou je jedna obkladačka prasknuta. Povie mi niekto, ako sa technologicky postupuje pri neobmurovanom systeme geberit?Na toto davali sadrokarton.
IMGP2464.jpg  
0 0
Moja SRO Moja SRO

Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

duves
Myslel som, že aspon wc bude bez zavad, no pod zavesenou misou je jedna obkladačka prasknuta. Povie mi niekto, ako sa technologicky postupuje pri neobmurovanom systeme geberit?Na toto davali sadrokarton.
podkladový sadrokartón hr. 9,5 mm, na to zelený sadrokartón hr. 12,5 mm, obkladačky, závesná WC misa
Naposledy upravil Moja SRO : 03.08.13 at 23:40
0 0
Moja SRO Moja SRO

Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

duves
Takže náčrt pôdorysu - foto1. Si všimni, že po celej šírke sa sprchovy kut nedal robiť, lebo hlbka v sprche je ina, ako ku stene s umyvadlom.
​Podla povodneho stavu - foto 2 je vidno o čo ide.
************************************************** ***
Napravo je priečka čo susedí s chodbou pri vchodových dverách a ja za stenou mam hned vstavanu skriňu. Ludia, čo taku blbosť neurobili, nechali priečku vyburať a posunuli ju o 20 cm na ukor chodby aby zväčšili rozmer kúpelne.
pri tak rozsiahlej rekonštrukcii by som sa nebála posunúť priečku (za terajším umývadlom) tak, aby som mohla lepšie sfunkčniť kúpeľňu
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Moja SRO
duves
Myslel som, že aspon wc bude bez zavad, no pod zavesenou misou je jedna obkladačka prasknuta. Povie mi niekto, ako sa technologicky postupuje pri neobmurovanom systeme geberit?Na toto davali sadrokarton.
podkladový sadrokartón hr. 9,5 cm, na to zelený sadrokartón hr. 12,5 cm, obkladačky, závesná WC misa
centimerov?
milimetrov, nie?
Ale davali tam iba jeden, a mam dojem že 9,5 mm.
0 0
Moja SRO Moja SRO

Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

duves
Moja SRO
duves
Myslel som, že aspon wc bude bez zavad, no pod zavesenou misou je jedna obkladačka prasknuta. Povie mi niekto, ako sa technologicky postupuje pri neobmurovanom systeme geberit?Na toto davali sadrokarton.
podkladový sadrokartón hr. 9,5 cm, na to zelený sadrokartón hr. 12,5 cm, obkladačky, závesná WC misa
centimerov?
milimetrov, nie?
Ale davali tam iba jeden, a mam dojem že 9,5 mm.
jasné mm, sorry.....a obkladačka praskla práve preto, lebo dali iba jeden, ak bol 9,5 mm, tak to bol ten podkladový....zelený sa vyrába iba v hrúbke 12,5 mm...reklamovať
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Moja SRO
jasné mm, sorry.....a obkladačka praskla práve preto, lebo dali iba jeden, ak bol 9,5 mm, tak to bol ten podkladový....zelený sa vyrába iba v hrúbke 12,5 mm...reklamovať
Praveže zeleny sadrokarton to bol. Takže ten davali, 12,5 mm. Nemam zaber ked to bolo obložene sadrokartonom, iba taky, ked kusok vyčnieval nad obkladom - obraz 1.
Detail na hrubku materialu v splachovači - nie su tam 2 vrstvy sadrokartonu - obraz 3 a detail na prasknutu obkladačku - obrazok 2
Naposledy upravil duves : 04.08.13 at 09:40
IMGP2477.jpg  
IMGP2730.jpg  
IMGP2729.jpg  
1/1
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tu je v tomto videonavode iba ten zeleny:
Exustuju relevantne postupy, že kde sa píše o 2 vrstvach?
0 0
Moja SRO Moja SRO

Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

duves
Tu je v tomto videonavode iba ten zeleny:
Exustuju relevantne postupy, že kde sa píše o 2 vrstvach?
...asi nie, ale zvyčajne sa to robí....okrem toho, ak bol použitý poľský SDK, ten je plný dutieniek a často praská.....

....ak aj tvoji "majstri" nepoužili 2 vrstvy SDK, bolo potrebné urobiť to aspoň tak, ako sa uvádza na tejto stránke:

http://www.archistav.szm.com/rekonst...te_-_arch.html

"Je sadrokartón za geberit dobrá voľba? Koľko vrstiev SDK dosiek je treba? Nepraskne sadrokartón pod wc misou?

Určite je to lepšie riešenie, ako vymurovať ytongom. Sadrokartón je ľahšie demontovateľný pre inštalačnú šachtu a jeho hrúbka je iba 12,5 mm, čo pri ytongu je min. 50 mm, pri malých wc priestoroch v bytoch je to rozhodne badatelný rozdiel. Stačí dať iba jednu dosku SDK, nutné je však podmurovať spodnú časť pod závesným systémom, kde je najväčší tlak od zavesenej misy, inde stačí navŕtať iba UD profily."


...problémom tiež môže byť nepoužitie flaxilepidla pod obkladačky alebo PU tlmiacej podložky pod závesné WC....
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Moja SRO
duves
Tu je v tomto videonavode iba ten zeleny:
Exustuju relevantne postupy, že kde sa píše o 2 vrstvach?
...asi nie, ale zvyčajne sa to robí....okrem toho, ak bol použitý poľský SDK, ten je plný dutieniek a často praská.....

....ak aj tvoji "majstri" nepoužili 2 vrstvy SDK, bolo potrebné urobiť to aspoň tak, ako sa uvádza na tejto stránke:

http://www.archistav.szm.com/rekonst...te_-_arch.html

"Je sadrokartón za geberit dobrá voľba? Koľko vrstiev SDK dosiek je treba? Nepraskne sadrokartón pod wc misou?

Určite je to lepšie riešenie, ako vymurovať ytongom. Sadrokartón je ľahšie demontovateľný pre inštalačnú šachtu a jeho hrúbka je iba 12,5 mm, čo pri ytongu je min. 50 mm, pri malých wc priestoroch v bytoch je to rozhodne badatelný rozdiel. Stačí dať iba jednu dosku SDK, nutné je však podmurovať spodnú časť pod závesným systémom, kde je najväčší tlak od zavesenej misy, inde stačí navŕtať iba UD profily."


...problémom tiež môže byť nepoužitie flaxilepidla pod obkladačky alebo PU tlmiacej podložky pod závesné WC....
Moja SRO
duves
Tu je v tomto videonavode iba ten zeleny:
Exustuju relevantne postupy, že kde sa píše o 2 vrstvach?
...asi nie, ale zvyčajne sa to robí....okrem toho, ak bol použitý poľský SDK, ten je plný dutieniek a často praská.....

....ak aj tvoji "majstri" nepoužili 2 vrstvy SDK, bolo potrebné urobiť to aspoň tak, ako sa uvádza na tejto stránke:

http://www.archistav.szm.com/rekonst...te_-_arch.html

"Je sadrokartón za geberit dobrá voľba? Koľko vrstiev SDK dosiek je treba? Nepraskne sadrokartón pod wc misou?

Určite je to lepšie riešenie, ako vymurovať ytongom. Sadrokartón je ľahšie demontovateľný pre inštalačnú šachtu a jeho hrúbka je iba 12,5 mm, čo pri ytongu je min. 50 mm, pri malých wc priestoroch v bytoch je to rozhodne badatelný rozdiel. Stačí dať iba jednu dosku SDK, nutné je však podmurovať spodnú časť pod závesným systémom, kde je najväčší tlak od zavesenej misy, inde stačí navŕtať iba UD profily."


...problémom tiež môže byť nepoužitie flaxilepidla pod obkladačky alebo PU tlmiacej podložky pod závesné WC....

duves ja mám tiež závesný Geberiť a mne odporúčali dať 5 cm YPOR namiesto SDK. Boli to skúsení majstri.SDK iba na strop.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Dáva sa jeden SDK. Urobil som ich snáď 20, ale nepraskol obklad ani na jednom.

Skôr vidím problém v tom, že obklad nebol podlepený lepidlom po celej ploche. Či majster podlepoval pod celou plochou zistíš poklepom rúčkou skrutovača.
Druhá možnosť je, že SDK nedosadol na konštrukciu a pri doťahovaní praskla obkladačka.

Okrem toho by som bez presieťkovania nelepil obklad na bočnú stenu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pre inšpiráciu:
http://www.pluska.sk/ipeknebyvanie/d...h-vitazov.html
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tak sme to stiahli na 60% z ceny čo vyratala manažerka, majitel to akceptoval. Poukazoval som mu tie prace, čo odflakli.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

duves
Tak sme to stiahli na 60% z ceny čo vyratala manažerka, majitel to akceptoval. Poukazoval som mu tie prace, čo odflakli.
..Duv...aj tak sa dá ....len vieš človek to nerobí preto aby mal zlavu na úkor kvality...ale lepšie jak klincom do oka.....ja som nasrrra......ked si niečo doráfam sama a nie to ešte tak ako tebe...a ešte tak dlho....vrrrr
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lujza.j
duves
Tak sme to stiahli na 60% z ceny čo vyratala manažerka, majitel to akceptoval. Poukazoval som mu tie prace, čo odflakli.
..Duv...aj tak sa dá ....len vieš človek to nerobí preto aby mal zlavu na úkor kvality...ale lepšie jak klincom do oka.....ja som nasrrra......ked si niečo doráfam sama a nie to ešte tak ako tebe...a ešte tak dlho....vrrrr
V podstate v pondelok 5.augusta tu bol ich človek naposledny niečo opravovať s tou skrinkou pod umyvadlom. Prace začali 8.7. a skončili 5.8.2013, ale beriem to, že ak by ho nemali na dovolenke, tak v sobotu 27.7.by to bolo ukončene.

Davam sem video, lebo to asi lepšie ukaže ako fotografie
1 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

duves
lujza.j
duves
Tak sme to stiahli na 60% z ceny čo vyratala manažerka, majitel to akceptoval. Poukazoval som mu tie prace, čo odflakli.
..Duv...aj tak sa dá ....len vieš človek to nerobí preto aby mal zlavu na úkor kvality...ale lepšie jak klincom do oka.....ja som nasrrra......ked si niečo doráfam sama a nie to ešte tak ako tebe...a ešte tak dlho....vrrrr
V podstate v pondelok 5.augusta tu bol ic človek niečo opravovať s tou skrinkou pod umyvadlom.

Davam sem video, lebo to asi lepšie ukaže ako fotografie
...ale inak je to velmi pekné....sprcháč super...už som to tu písala...ten je pre mňa TOP...pekné jemnučké....
0 0
Moja SRO Moja SRO

Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

0 0
123Veronika 123Veronika

123Veronika je offline (nepripojený) 123Veronika

Kto sa chystá na prerábku, pre inšpiráciu odporúčam web kupelnovy-manual.sk Kopec napadov a tipov
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať