Zavrieť

Porady

okno na susedov pozemok

Prosím , potrebujem poradiť. Mám rodinný dom postavený na hranici pozemku a okno z kuchyne a jedálne je na susedov pozemok, on si chce na tomto pozemku urobiť parkovisko pre zákazníkov priamo pod mojim oknom. Ako sa mám brániť, dohoda s ním nie je možná. Vopred ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dianka.sz je offline (nepripojený) dianka.sz

    dianka.sz
    Okno osadené na susedný pozemok nie je v súlade so stavebným zákonom. Váš sused má právo si urobiť parkovisko aj pod Vašimi oknami, keď pozemok má vo vlastníctve. V rámci stavebného konania stavebný úrad zváži opodstatnenosť Vašej pripomienky. Pekný deň
    baby Ďakujem, no nepotešili ste ma. Keď som dom kupovala ani ma nenapadlo, že zo záhrady sa môže stať parkovisko.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Mne napríklad okno z kuchyne otočené k susedovi prešlo, lebo tam má len záhradu a na tom mieste ju má širokú cca 4 metre, takže tam asi nič nepostaví.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    To tam vznika nejaka nova prevadzka?Alebo ste sa nastahovali uz ked tam bola nejaka firma? Ako sused predpokladam ze mozes vzniest namietky.Informuj sa na mestskom/obecnom urade,tam by vedeli poradit
    baby Ja už som tam bývala, keď kúpil vedľajší pozemok a začal mi znepríjemňovať život a otvoril tam krčmu.Tak že, na inom vedľajšom pozemku prevádzkuje záhradnú krčmu a tento pozemok odkúpil od suseda s tým, že chce záhradnú krčmu prestavať na 3-poschodovô budovu/ krčma, reštaurácia a byt a sklad/ a musel riešiť parkovanie. Už keď to kupoval vedel prečo.
    Pomoc od M.ú. rozhodne nečakám, lebo aj na prevádzku tej krčmi som nikdy súhlas nedala a ........

    okno na susedov pozemok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.