Zavrieť

Porady

E shop-doručovanie tovaru

Dobrý deň,
prosím o radu. Spúšťam e shop a riešim prepravcu zásielok. Viete mi poradiť spoľahlivého a "lacného" prepravcu balíkov - kuriéra? Firmu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    S kazdym prepravcom sa da dohodnut o cenach,treba vyjednavat. Ale zalezi aj od objemu,ktory budes posielat.Pri vacsich mnozstvach sa da vzdy dojednat lepsia cena.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    dosť záleží na tom, čo predávaš, v akej asi cene budú priemerné balíky. Ak je zasielka malá a cena do 20€, veľká konkurencia, tak dosť ťažko môžeš účtovať za dopravu 5€. Teda môžeš, ale je otázka, či to tvoji zákazníci budú akceptovať. Vtedy je najlepšie riešenia asi pošta, aj keď je s ňou veľa problémov. Podávala som cez ňu balíky cca 5 rokov, tak viem, o čom hovorím
    Ak máš ale väčšie, drahšie balíky, tak potom oslov dostupné prepravné spoločnosti. Oni sami ti pošlú návrh ceny. Je dosť možné, že budú od teba požadovať aspoň rámcovo počet prepravených balíkov mesačne. Aj keď neviem, či to naozaj aj prehodnocujú, ak náhodou nejaký mesiac limit nesplníš.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    suskas A čo poviete na toto: aby som ušetrila na balení tovaru, doprave sebe aj zákazníkom, tak by som zriadila prevádzku "kamenný e shop". Samozrejme to by bola regionálna záležitosť. Zákazníci by si tovar prišli vyzdvihnúť do výdajne, ktorá bude slúžiť pre mňa zároveň aj ako sklad aj ako e shop, pretože si zákazník bude môcť tovar objednať priamo vo výdajni cez môj komp, vytlačím mu objednávku z e shopu, zaplatí prevodom a príde si pre tovar. Takto by som potom nemusela mať pokladňu. Je to priechodné v účtovníctve?
    Dáša_ príde na to, koľko budeš musieť platiť za prenájom takéhoto priestoru, či to už bude prevádzka, ako budeš viazaná tým, kedy chce zákazník prísť. Predsa len, keď balíš balíky ty, tak občas máš proste dni, keď nepracuješ. Dobehneš nasledujúci deň. Naviac, ťažko odhadnúť, koľko ľudí bude fakt z okolia a budú si chcieť pre tovar prísť osobne. čo sa účtovnítva týka v podstate nie je problém.
    Záleží to hodne aj od tovaru, poznám viacero eshopov, ktoré časom zriadili aj kamennú predajňu, poznám aj také, čo išli opačným smerom. A dokonca poznám také, čo eshop zrušili a urobili iba kamennú predajňu. Veľa záleží od tovaru, ktorý budeš predávať a od okruhu zákazníkov, ktorý predpokladáš
    suskas Na starosť to bude mať zamestnanec na 8,5 hod. ktorého už mám, zmením mu náplň práce . Asi najväčšiu rolu bude hrať ten nájom. Nemám skúsenosť s predajom tovaru ale vidím problém v tom kde budem mať medzisklad alebo sa mýlim? Ako skladujete a kde balíte tovar? Doma? veď to sa zbláznim..
    Dáša_ no keď máš zamestnanca, a nerobí aj on doma, tak to už nejaké priestory potrebuješ. Tak treba hladat tak, aby sa tam dal tovar aj skladovat. A čo sa balenia tyka, tak niektory tovar je taký, že stačí väčší šuflík alebo skriňa a stačí. A niektorý je taký, že musíš myslieť aj na nosnosť políc, podlahy...
    suskas Ďakujem dám vedieť ako som to poriešila..
      zbaliť

    E shop-doručovanie tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.