Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať bonus v Jednoduchom účtovníctve na ktorý nieje doklad?

Od mobilného operátora som dostal bonus vo výške jedného mesačného paušálu, ale nieje uvedený v žiadnej faktúre, ani dobropise. Figuruje, len v "Stave účtu" ako preplatok z predchádzajúcich období v čiastke XY,- EUR s DPH. Po mojom telefonickom dožiadaní dokladu sa operátor vyjadril, že oni doklad na to neposkytujú. Viete mi niekto poradiť, ako to môžem zaúčtovať v peňažnom denníku jednoduchého účtovníctva?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Kašli nato .... nič neúčtuj a pretelefonuj. Bol nepeňažný príjem = bonus a budú aj hovory v nasledujúcom, lebo ho pretelefonuješ a nič Ti nebude fakturované na úhradu, lebo bol bonus. Teda nebol príjem a nebude ani účtovateľný výdavok.Kde nič nie je ... tam ani čert neberie, ani účtovník nemôže účtovať. Účtovať budeš iba to, čo pretelefonuješ nad bonus a budeš aj platiť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pillot Asi som to zle uviedol, ale faktúru mám príklad: na 50,- € a bonus je len 35,- € takže by som im mal zaplatiť len 15,- €, ale potom mi zas bude vyskakovať len čiastočná úhrada daňového dokladu. Čiže čiste z teoretického hľadiska môžu dodatočne, žiadať úhradu aj s penalizáciou!
    a_je_to Ak bude faktúra na 50, odpočet bonusu 35, doplatok 15, tak nebude žiadna čiastočná, ale plná úhrada. Prečo a na základe čoho by mali žiadať úhradu a penalizáciu ? Keď 35 Ti odpustili bonusom ? Možno niečo najprv odpustiť a potom žiadať ?
    Antonia Jendrišáková doplním zaúčtuješ záväzok na 15 €. Na FD máš uvedenú sumu na úhradu ?
      zbaliť

    Ako zaúčtovať bonus v Jednoduchom účtovníctve na ktorý nieje doklad?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.