Zavrieť

Porady

Prosim pomoc. Reklamacia MT kupovaneho na IČO

Dobry den. Mobilny telefon som dal reklamovat u firmy alza.sk 17.7.2013. Dnes 19.8.2013 je 32. den reklamacie zial bez ich odpovede alebo informacie o reklamacii. Po odoslani mailu ze ma neinformuju a ze preslo 30 dni mi odpisali toto: Pokud podnikatel nakupuje jako fyzická osoba - koncový spotřebitel, kdy není uvedeno na dokladu IČO, tak zde samozřejmě platí lhůta 30 dnů. Na faktuře k danému zboží však IČO je uvedeno. Slouží tedy pro potřeby podnikání a reklamace se řídí jiným zákonem. Otazka znie: Ako je to v pripade reklamacie tovaru kupovaneho na IČO? Aka lehota tam plati ak neplati ta 30-dnova? Maju teda na vyreklamovanie tovaru lubovolnu lehotu? Mozem ziadat vratenie penazi? Za kazdu odpoved vopred velmi dakujem

PS: tovar bol kupovany na pouzivanie doma teda pre rodinu nie pre firmu
Naposledy upravil halbie10 : 21.08.13 at 09:59
arizona Tak ako si ho vlastne kupoval? Na ICO,alebo ako sukromna osoba pre rodinu?
halbie10 Kupovany je na IČO. Neslo vsak o dalsi predaj ale o osobne vyuzitie. Niekde som nieco o tom cital ze sa to niejak meni ale asi ma to len doplietlo. Jedinou otazkou je ak neplati 30 dni maju na vyreklamovanie lubovolny pocet dni?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    halbie10 ide o mobilny telefon znacky Apple ktory ma zaruku vyrobcu jeden rok avsak zakony SR su jasne a zaruka je 24 mesacna. Chcel by som len vediet ako dlho mam cakat na vybavenie reklamacie a ci moze predajca robit to co robi. Inými slovami mozem to ja nie jak urgovat? mne vobec nejde o to aku dlhu mam ja zarucnu dobu ci 12 alebo 24 mesiacov... mobil je 10 mesacny takze mi to je fuk. zaujima ma len to ci so mnou moze tak alza.sk jednat. poslal som im mail v zneni: Teda nastava situacia ze mi mobilny telefon pride o pol roka? Oni odpisali ze to nieje casta prax a ze sa to neda odhadnut.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak si kupoval na ICO predavajuci nemal ako vediet, ze si spotrebitel a nekupujes tovar na podnikanie ... ine by bolo, ak by si sa v sulade s obchodnymi podmienkami registroval ako spotrebitel a v poznamke pri objednavke ziadal doplnit na FA ICO a zdoraznil nakup na osobnu potrebu

    mas ale moznost podat podnet na SOI
    halbie10 Takze po 39 dnoch mi napisali mail ze sa mobil vracia z reklamacie a zial neuspesne lebo tam bolo nastavene heslo do uctu iCloud a kvoli tomu nemohli opravit blokovacie tlacidlo... dementi

    Prosim pomoc. Reklamacia MT kupovaneho na IČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.