Zavrieť

Porady

Ako dostať matku a jej syna z môjho domu?

Akým spôsobom by som mohla dostať matku a jej syna z môjho rodinného domu?
Som jej dcéra a matky som sa ujala cca pred 7-8 rokmi. Bola zadĺžená až po uši a nemala už z čoho platiť nájom. Keďže toho času som bola aj ja nezamestnaná s malým dieťaťom, navrhla som jej aby byt predala vyplatila dlhy a ponúkla som jej bývanie u mňa, s tým že za zvyšné peniaze jej prerobím zadnú časť domu s osobitným vchodom aj so sociálnym zariadením. Tak sa aj stalo. Mala u mňa malý bytík - izba, kuchynka, soc. zariadenie, svoj vchod.
Neuplynulo veľa času a do svojho bytíku v mojom rodinnom dome si nasťahovala svojho syna /teda môjho nevlastného brata/, ktorý je narkoman a gamblér. Samozrejme ja som nič nezmohla, lebo zákon hovorí, že pokiaľ matka býva u mňa s mojím súhlasom /aj keď nemá u mňa trvalé ani prechodné bydlisko/ a dá súhlas svojmu synovi na pobyt u nej ja s tým nič nezmôžem...Údajne stačí aby 1 obyvateľ z domu dal súhlas a ostatní s tým nič nezmôžu.
A začalo peklo! Nevlastný brat míňal peniaze na automaty a drogy, matka sa opäť začala zadlžovať, prišlo to až tak ďaleko, že jej syn okráda ju ale aj mňa a moju rodinu. Podali sme naňho trestné oznámenie ale ona ho znovu vpustila dnu. Matka je kvôli nemu zadĺžená na desať rokov dopredu. Ničí ju, emociálne ju stále vydiera a ona tvrdí, že si nepošle syna na smrť, lebo že keď ho vyhodí tak umrie nakoľko nemá kam ísť.
Čo sa dá v takomto prípade robiť? Jediné riešenie vidím v tom, že ich vypracem z môjho domu oboch, lebo komu niet rady tomu niet pomoci. Lenže matka ako stará dôchodkyňa je chránená zákonom a nemôžem ju len tak deložovať. Dá sa pre ňu vybaviť dáky sociálny byt alebo ubytovňu?? Musí to byť niečo lacné čo je schopná zaplatiť. Na domov dôchodcov potrebuje dôchodok ale z toho ona platí pôžičky, čo si nabrala kvôli svojmu synovi.. Ako teda riešiť situáciu, nemôžem večne na nich doplácať a ožobračovať svoju rodinu. Prosím vás o radu a vaše skúsenosti a ďakujem všetkým, ktorí zareagujú a poradia. S pozdravom Rela
P.S. Neverím, že keď sa nájdu sociálne byty pre Rómov, takže by sa nenašiel aj pre starú dôchodkyňu a jej vydareného syna...
Doplnok:
Matka ani jej syn nemajú u mňa žiaden pobyt ani trvalý ani prechodný.
V podstate ich len trpím Neviem byť taká hnusná a vyhodiť matku na ulicu. Preto hľadám oficiálnu cestu... Musí nejaká cesta existovať.. Jej syn ma nezaujíma, ale keďže dala jemu prednosť tak chcem aby odišli obaja, lebo ona bez neho nebude. Viem, že sa dajú vybaviť sociálne byty alebo ubytovne ale neviem ako a kde a za akých podmienok. Alebo vybaviť súdny príkaz pre jej syna aby sa k môjmu domu nepribližoval aj keď mi to nezaručí pokoj je to aspoň niečo ako nič. Nečakala som že sa ocitnem v pasci..
Naposledy upravil Rela : 11.09.13 at 21:00
7 komentárov     zbaliť
alaya1 upresni otazku, ako doplacas na matku a svojho brata - konkretne a napis, ci je matka tiez vlastnickou domu, ci jeho casti.
alaya1 Precitala som si tvoje stare prispevky v archive, vela to vysvetluje a vela naznacuje. Nie vsetko, co tu v tejto teme popisujes je koser, no je to tvoja vec, nazorov je tu viac, vyber si, ktory sa ti hodi.
Rela čo nie je kóšer? Ja som sa rozhodla na nich už nedoplácať... to nie je jeden deň, mesiac alebo rok ale to už sú roky...už to trvá veľmi dlho a moje zdravie už tiež nie je na tom najlepšie...čo si sa dočítala v príspevkoch??? Bola by som radšej keby si mi poradila ako mám ja svoju situáciu riešiť a nie ma obviňovať, keď im stále pomáham... Od koho si pýtajú keď svoje peniaze minú na pôžičky a dlžoby???? To by každý mohol žiť na úkor toho druhého.... Svojej vnučke na každé narodeniny a meniny, Vianoce povie že nemá peniaze.... to je kóšer bývať u dcéry zadara so svojim nevydareným synom.....???
Viktória Viglaská a kto je vlastníkom domu? v prípade ak ste to vy,nie ej o čom,ak matka povie polícii,že je Váš brat u nej na návšteve,vy ako maijteľ budovy,alebo nájomca máte jediná právo rozhodnúť,kto bude u Vás a kto nie. Neviem ako je to upravené právne,ale presne toto sa nám stalo a bolo to v poriadku.Čo sa týka toho,že by ho matka opäť pustila do domu,dohovoriť sa jej asi nedá,vyskúšajte jej dať ultimátum,buď bude bývať u vás a nebude tam chodiť jej syn,alebo môžu ísť obaja z domu.
Rela No to som spravila, ale matka si je istá, že na ulicu ju nevyhodím a do domova dôchodcov isť nechce... Brat tu situáciu zneužíva a smeje sa mi do tváre...
takže musím to mať právne podložené a zrejme si budem musieť pre brata vybaviť súdny príkaz aby a nepribližoval k môjmu domu....
Rela A jediným vlastníkom domu som ja... Ale mame som sľúbila, že môže u mňa dožiť. Ale to som nevedela že si tam prisťahuje syna a ten ju citovo aj finančne zneužíva a nakoniec - oni sa mne vyhrážajú, že ma dajú na súd, lebo matka ako dôchodca je chránená osoba a ja ju nemôžem len tak vyhodiť a pokiaľ tu bude matka bývať, tak tu bude aj jej syn...
arizona Stale sa opakujes dokola,ale este si nenapisala, skadial tie svoje tvrdenia mas! Takze, pokial stale veris tou co pises a necitas prispevky od ostatnych je zbytocne ti nieco dalej radit .-ň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Jedna dobre mierená medzi oči by veľa vecí vyriešilo .....( myslím tomu bratovi ).
    Mamka ( veľmi slušný výraz ) by dostala ultimátum .

    Na obe riešenia je ale potrebná guráž a tú nemá každý ...

    DOPLNENIE ...v podstate ma alaya nakopla :

    Môj adoptovaný syn svojho času mal určité problémy ....otec sa mu obesil a mama si dovliekla amanta .
    Mama si dlho nepožila , dostala rakovinu a porúčala sa tiež na oný svet ....( preto sme sa chlapca s manželkou ujali , vzali pod ochranné krídla )
    Amant si dovliekol ženskú s dvoma deťmi a chceli syna o byt pripraviť .
    Takže došlo na jednanie ...
    Najprv taký slušný dohovor pri káve .
    Neskôr už slušnosť šla bokom .
    Ako som spomenul ...jedna mierená a do hodiny boli vydrbaní všetci štyria ( amant , družka a dve deti ) na ulicu - bez pocty ....
    Naposledy upravil buchač : 11.09.13 at 18:40
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alaya1 Za toto bx som uzitocne nedala.
    buchač Doplnenie odpovede ....čítaj alaya .....
    lujza.j sú situácie kedy sa inak nedá...ked niekto nezažije nevie si predstaviť!!!....mať feťáka v rodine, to je peklo....!!!
    alaya1 Islo mi o matku, nie toho narkomana.
    Rela Ďakujem za porozumenie
    Rela Bohužiaľ nemám nikoho kto by spacifikoval môjho brata a ja to sama nedokážem, predsa je len podstatne vyšší a aj agresívnejší..
    Matka dostala toľko ultimát a nezabralo na ňu nič, dokonca keď sme podávali na brata trestné oznámenie policajt ju vyzval aby ho už nevpúšťala dnu, lebo na to doplatí ona aj zvyšok rodiny a ona ho aj tak vpustila...
      zbaliť

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Ničí ju, emociálne ju stále vydiera a ona tvrdí, že si nepošle syna na smrť, lebo že keď ho vyhodí tak umrie nakoľko nemá kam ísť.
    .....neumrie!!!!... to mi ver..vypratať z domu!!!
    Naposledy upravil lujza.j : 11.09.13 at 18:32
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Rela vypratať ale ako keď ho matka púšťa stále dnu...??
    lujza.j viem, že toto je problém....treba mamu nejako spracovať, ak by sa to dalo.....
    julysak A keby aj umrel, nebude ho škoda. A ak mám natvrdo, tak jeden pohreb je lacnejší ako jeden rok ho financovať
    lujza.j "náš"feták mohol aj skôr,teda ho mohli skôr.....!!!iní mohli žiť.....
    vlado 33 Takto to v živote chodí a inač nikdy nebude alaya:
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mne sa to nezda!

    Ktory zakon hovori o tom, ze niekto,kto byva u teba moze dat niekomu dalsiemu suhlas na trvale byvanie v tvojom dome???

    Kde ma mama vlastne trvaly pobyt? A to ten "pan" ma u teba trvaly pobyt?
    Na uznanie TP v nehnutelnosti musia suhlasit a podpisat na urade majitelia a dolozit list vlastnictva.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Rela Nie na trvalé bývanie... polícia ho nemôže vyhodiť pokiaľ je tam človek, ktorý súhlasí s pobytom......Ja ho dám vyhodiť ale matka povie že je u nej na návšteve a že ona súhlasí s tým keď u nej prespáva... vtedy ma polícia zviazané ruky.... lebo matka u mňa zas prespáva s mojim súhlasom... musím to právne ošetriť a preto hľadám rady....
    arizona opakujem sa ako verklik...prosim ta, mozes citovat zakon, ktory o tomto hovori? Alebo prihod link, rada si to precitam
    kopretinka a to kde si zobrala takú hlúposť??? hlavné slovo máš jedine ty,ako majiteľ nehnuteľnosti.tvoja matka nemá žiadny nárok na nič,a nie ešte vydávať súhlas alebo nesúhlas na ubytovanie ďalšej osoby.
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Možno by toto bola cesta:písomne upozorniť na povinnosť prispievať na náklady a potom podať trestné oznámenie na oboch za neoprávnené obohacovanie.No neviem,čo keď ťa matka dá k súdu a ty jej budeš musieť zo zákona prispievať na výživu ? Aj to sa môže stať...Radšej sa poraď s právnikom.
    http://www.porada.sk/t143118-zakonna...ml#post1492393

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Sociálny byt dostane len ten, kto nikdy iný vlastný byt nemal. Pospytuj sa na príslušných úradoch - obecnom, miestnom, aká je možnosť dostať taký byt v Tvojom okolí. Ďalej pozisťuj, aké sú možnosti pre umiestnenie matky v domove dôchodcov.
    Ten matkin syn je Tvoj nevlastný brat, či sa Ti to páči, alebo nie. Porozprávaj sa s mamou ešte raz, ako mu pomáhaním ubližuje a ako by sa dalo reálne pomôcť jemu. Porozmýšľaj o stavebnom oddelení jej a Tvojej časti domu a dvora. Zo zákona nie si povinná im pomáhať. Ale neškodí sa pozrieť na problém z matkinej strany a jej očami, prípadne si predstaviť, že po čase Teba dcéra vyhodí z domu, lebo ... mala v mladosti nielen vzor feťáka, ale aj riešenie viacgeneračného bývania....
    Rela Vy mi dávate zabrať. Dúfam, že moja dcéra ma nebude mať prečo vyhodiť. Nie som narkomanka ani gamblérka a zatiaľ som sa o seba a o moju dcéru vedela postarať. Práve preto že moja dcéra navštevuje umelecké školy nemôžem sa starať aj o matku a jej syna. ja by som matku nechcela vyhodiť, pokiaľ by jej syn nerobil zle a mne tiež. Ale ona sa zaťala a chce byť so synom v mojom. Prečo? Lebo nemajú prachy.. a ja čo mám ich vyrábať???
    Do domovu dôchodcov mi ju nevezmú keď že celú penziu dáva na pôžičky...Žijú len z toho čo zarobí jej syn a ten väčšinou minie peniaze ešte v deň výplaty ak vôbec nejakú dostane. Takže chodia si ku mne po chlieb, liek,y sústavne žobrú peniaze ale ja už fakt nemám z čoho im večne dávať.....

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Nepaci sa mi, ako volas svojho brata, ved mate spolocnu mamu. Brat moze byt problemovy, ale ver mi, nechcela by som v zivote zazit to, aby sa moja dcera ku mne spravala tak, ako ty k nej. Ked si potrebovala, lebo si bola nezamestnana, tak ti mama a jej peniaze za predany byt boli dobre. teraz ju nepotrebujes, tak sup s nou prec. Hnus. Brata neriesim, ak mu ako majitelka domu nedas suhlas na byvanie, nemoze tam byvat a nehnevaj sa, ak matka sama rozhoduje o svojich peniazoch. Ja mam dojem, ze ty mas s jej castou domu uplne ine plany.Mame bude dobre aj v starobinci.

    Este by ma zaujimalo, ako na matku ty doplacas.

    "Doplnok:
    Matka ani jej syn nemajú u mňa žiaden pobyt ani trvalý ani prechodný."

    Ak je to tak, poziadaj ich, aby opustili tvoj dom, urc termin. Zjavne neznasas ani svoju mamu, ani brata.

    P.S. neviem, preco si m myslis, ze ked zadas temu do diskusneho fora na nete, bude s tebnou kazdy suhlasit. Prave koli mojmu profesijnemu zameraniu a hlavne svojmu osobnemu postoju ludi nezavrhujem, snazim sa im pomoct. ty urob, ako chces, ale ked si uz rozhodnuta, preco hladas rady na nete.

    - o socialny byt treba poziadat mestsky urad, o miesto v domove socialnych sluzieb -vedenie domova.
    A ak mas chut, ako majitelka domu ich delozuj a budu z nich bezdomovci. Nie prvi, ani posledni.
    Naposledy upravil alaya1 : 12.09.13 at 07:43 Dôvod: doplnenie
    30 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač alaya , vytrhuješ podstatné veci skontextu , aj keď na druhej strane máš pravdu ....

    Dcéra bola nezamestnaná - to je fakt .
    Mama mala dlžoby , takže sa predak byt , ale zároveň sa splatili dlžoby a urobila sa prístavba ...
    Matka so svojho dáva narkošovi a z čoho potom mama žije ???
    ...a pôžičie a aj splátok do aleluja .....
    Nehnevaj sa , ale brat kradne aj matke a aj sestre ...

    Tak čo s takouto situáciou ???
    Za oveľa menšie činy som konal tak , ako som konal ....( teraz ale myslím na iné situácie )....
    alaya1 Ja ta buchac chapem, ale kazdy mame inak nastavenu emocnu rovinu ponimania reality. ja som matka, neviem, ci by som bola schopna dieta len tak vyhodit a nechat ho padat na same dno. Asi aj tato zena je takyto pripad, aj ked na to, urcite neide z takeho uhla pomoci, ako by a ziadalo. Ale asi robi a pomaha len tak, ako sama vie- svojmu dietatu.A dcera nenapisala, ako ju matka ochudobnuje, to by ma velmi zaujimalo, ani to, ci matka je vlastnickou tej casti pristavby, nenapisala nic, len kydy a vyriesila to odsunom matky do starobinca. ja som na taketo velmi citliova, no co uz..kazdy sme iny.
    Rela Ďakujem :-D
    Rela alaya čo to tu píšete za kydy aké kydy? Ten jej syn má 37 rokov a pomáha sa mu už 20 rokov. A kto tu spomínal starobinec??? Ona sa rozhodla že mu bude pomáhať tak nech pomáha ale nie v mojom a na môj úkor a úkor mojej dcéry!!! A už som vám napísala ako ma ochudobňuje a to je len smietka. A čo moje dieťa? Má vyrastať s narkomanom?!! A s babkou, ktorá jej nikdy nič nedala a nedá lebo všetko čo mala minula na svojho syna?! a zadlžila sa sa na 10 rokov dopredu? Mám sa aj ja kvôli nej zadlžiť a pripraviť svoje dieťa o dom??
    vlado 33 alaya1 Asi si ešte neprežila taký prípad. Prial by som ti to.
    alaya1 Vlado, chvala Bohu, este nikto z mojej rodiny nevysupol matku do starobinca, tak mas pravdu, neprezila som to.
    Rela Váž. alaya ju ani do starobinca nevezmú, lebo aj tam treba prachy a ona sa zadĺžila na 10 rokov dopredu a mňa vycucali tiež...
    Rela alaya1 A ako ho mám volať? braček môj milovaný, čo kradneš mne aj malým deťom a aj svoju vlastnú matku okrádaš??? Tak sa Vám to bude viac páčiť? Áno netvrdím že som z predaja z jej bytu nemala peniaze aj ja. Ale išlo o 1 izb. byt v Šali takže závratná suma to nebola. Okrem toho moja matka takýmto spôsobom už prišla už o druhý byt. Vždy sa zadĺžila, kvôli milovanému bračekovi a napokon našla útechu v bingu, kde prehrávala peniaze. Ja som nepotrebovala predať jej byt aj keď som bola nezamestnaná a nebolo ľahké si nájsť prácu s malým dieťaťom. Bolo to síce ťažké obdobie ale otec na dieťa riadne prispieval a ja som poberala soc. dávky.
    Matka v tom čase už bola chorá a vedela som že sa budem musieť o ňu postarať tak či tak a ale nevedela som že budem musieť vychovávať svoju dcéru pri narkomanovi a s prepáčením dementnej žene, ktorá sa nechá okrádať synom a potom žobre od mojej dcéry /teda jej vnučky vreckové aby ona mala aspoň na cigarety/
    Okrem toho žiadna prístavba sa nekonala, môj dom bol dosť veľký, tak som sa vzdala dvoch izieb aj jej tam urobila byt. Takže ona nemá žiadnu časť domu. A pre jej sklony brať pôžičky a starať sa o narkomana a chodiť na Bingo som ju ani neprihlásila ani k trvalému ani k prechodnému pobytu, lebo som sa bála že raz pripraví aj mňa o dom. Spravila by to podľa Vás normálna žena? Vzdala by sa trvalého pobytu a predala byt, keby to naozaj nepotrebovala?? Ak by som ju odtiaľ nevytiahla, deložovali by ju lebo neplatila nájomné...
    Teraz viem že som urobila chybu ale vtedy som jej chcela pomôcť a jej zasranému synovi som zaplatila liečenie. A ešte sa mám cítiť vinná???
    Mám "rada" takých ľudí ako ste vy čo o živote hovno vedia a súdia... A verte mi je Vás plná riť!!
    A ako na ňu doplácam?? Ako by ste sa cítili vy keby Vám kradli veci.. Keby od vášho dieťa žobrali peniaze, keby chodili po susedoch a kydali na vás že im nedám ani na cigarety a chlieb a pritom u mňa bývajú zadarmo!!! Čoby ste robili vy keď môj vydarený brat predrbe celú výplatu a ja ich tu musím živiť potom oboch... Ako dlho by ste to zvládala vy??!!
    Moja hranica už končí.. A vy si uvedomte že nie len deti sú zlé ale aj matky...
    lujza.j nejeduj sa...situáciu nemáš jednoduchú....chcela si pomôcť a teraz toto....vykúpenie od narkomana pre rodinu je len jedno.....ked sa predávkuje, alebo pôjde inak....kruté ale je to tak!!!!
    MarcoM Odporúčam vyhodiť oboch. Dosť si mala trpezlivosti. Nevážia si čo si im poskytla tak smola.
    Rela len spôsob ako? za matku ma budú stíhať úrady lebo dôchodcovia sú chránené osoby...
    arizona Rela,spominas tu stale nejake zakony,napr.ze dochodcovia su chraneni, ze ich nik nemoze vyhodit z cudzieho domu,alebo ze tvoja matka,ktora byva u teba ma pravo poskytnut TP dalsej dospelej osobe. To mas odkial? Ja som o takych zakonoch este nepocula! Ved predsa ty,ako majitel domu mas jedine pravo rozhodnut, kto u teba bude byvat a kto nie. Ziaden zakon ta nemoze prinutit,aby si ty musela vo svojom dome trpiet niekoho,kto nie je spolumajitel !!! A tvoj nevlastny brat je dospely, takze ani matka nema ziadnu povinnost sa o neho starat, je to IBA jej dobra vola,ak tak chce robit. Ak chce zivit dospeleho muza,nezodpovedneho narkomana a obaja ti neprispievaju na nic,TY nie si povinna ich zivit a ubytovavat! Najdi im nejaku lacnu ubytovnu,alebo prenajom, zaplat im ju na par mesiacov,vystahuj ich, vymen zamky a nech sa staraju samy o seba...
    Rela Zle sme sa rozumeli nie trvalý pobyt ale súhlas k prespávaniu svojho syna, vtedy ho polícia nemôže vyhodiť. Zrejme si budem musieť vybaviť súdny príkaz aby sa môjmu domu vyhýbal. A to že sú dôchodcovia chránené osoby je známe a neviem či by to nebol trestný čin vyhodiť chránenú osobu na ulicu. Ja by som ju na ulicu nevyhodila, jasné že by som jej našla ubytovňu ale ona tam dobrovoľne nepôjde a pokiaľ tu bude ona bude tu aj jej syn.. Preto hľadám riešenie ako to spraviť či cez súdy alebo nejaké iné úrady
    Rela alaya Vy ste mi dali zablokovať odpoveď? takto manipulujete aj so svojimi pacientmi? Pekne len tak ďalej.....všetko sa raz vráti....
    marjankaj Nechaj alayu na pokoji. Ona je učiteľka. A to je na dedine po farárovi najväčšia šarža.
    marjankaj Ešte to by mi tak chýbalo
    alaya1 Tak nepindaj.
    alaya1 Rela,Co som dala zablokovat? A co sa mi ma vratit v zivote?
    marjankaj Pindať tu môžu aj iní. Nie je to iba tvoja výsada.
    marjankaj A čo to máš potom v profile?
    marjankaj alaya1
    Kto som?:človek
    Zamestnanie - predvolené:iné
    Zamestnanie - iné:Psycholog, specialny pedagog
    Krajina:SK


    A načo by mi to bolo? Ja sa nejdem zoznamovať.
    marjankaj pedagog=učiteľ.
    Kuk slovník cudzích slov.

    http://slovnik.azet.sk/synonyma/?q=pedagog
    marjankaj Veď špeciálny pedagóg môže byť zamestnaný aj ako kurič v kotolni. Ak nezohnal inú prácu.
    alaya1 Vymazala som komentare, ktore nesuvidia s temou.
    marjankaj Treba zahladiť stopy. Iba smrad zostal.
    Rela Ja nepotrebujem súhlas, ja potrebujem riešiť situáciu... a keďže pracujem a musím pracovať a mám dcéru, ktorá ma ešte potrebuje a ktorej platím školy hľadám cestu ako z toho von, lebo si nemôžem dovoliť podporovať svoju matku, ktorá vlastne peniaze prehajdáka aj so svojim "vydareným" synom.
    A máte pravdu za tie roky čo mi už oni porobili ich už neznášam! A keďže už do svojich žobračeniek zatiahli aj moju dcéru tak sa nečudujte že si bránim aj ja svoje "mláďa" lenže na rozdiel od nich vo svojom dome!
    Ja dám dcére vreckové a oni si to vypýtajú na cigarety. To je kóšer pýtať si od decka peniaze... Alebo ju vydierať s tým že sú hladní...
    misoft Sa ti teda čudujem! Dom je "čistý" (nezaťažený VB, dlžobami), je to TVOJ majetok? Tak sa aj tak správaj! Matka používa TVOJU elektriku, za ktorú TY platíš? Nech prispieva!, Používa TVOJU vodu, za ktorú TY platíš? Nech prispieva! Vypúšťa odpadovú vodu, splašky? Nech prispieva! Dávaš jej najesť? Nech prispieva!
    Vyčísli jej príspevok na vedenie domácnosti, alebo DO VIDENIA, MAMA!
    A brat? Nie je majiteľom - nech padá kade ľahšie - tu už nejaké rodinkárstvo ide bokom!
    Ty ako majiteľka - choď zruš trvalý pobyt bratovi - keď je taký "expert", nech sa pretĺka ako vie.

    Berú peniaze TVOJEJ dcére? Zakroč! Pohroz! Tu už sa žiadne pardóny nebudú tolerovať!
    Buď sa matka naučí, ako spolunažívať, aebo nech si svoje problémy rieši sama a neprenáša na TEBA a TVOJU dcéru!

    Zober si príklad z prírody - tam KAŽDÁ samica si chráni svoje mláďatá, i voči príslušníkom svojej svorky!
    alaya1 rela na tento tvoj prispevok ti odpoviem len takto -"kto je bez viny, nech prvy hodi kamenom". Vsetko beriem, aj to, ze nevies riesit situaciu, ale ze napises, ze neznasas svoju mamu, to sa nehnevaj, ale....
    Inak, ked si mamu k sebe brala, ten problem uz bol, vedela si, do coho ides,vtedy ti trebalo peniaze, mama predala byt, pomohla ti, tak si to vyuzila, teraz uz nema co by dala, tak ju vyhodis?ved toto riesis uz par rokov, ked som si pozrela vsetky tvoje prispevky, tak to ries a nenadavaj na mamu, nevies, ake to je, ked uz nie je.
    vlado 33 Alaya: Toto je matka. http://sk.wikipedia.org/wiki/Matka_(biol%C3%B3gia) Vynosí dieťa, stará sa o neho, zostarne a dieťa má povinnosť postarať sa o matku. Kde v zákone sa hovorí, o starostlivosti drogovo závislého brata? Ty asi veľmi nesleduješ Modré z neba? Aby si videla aká matka dokáže byť?
    MarcoM alaya1 keď tak rada dávate iným šancu však zoberte toho jej "podareného" brata k sebe, možno precitne a všetci budete spolu šťastní lietať na ružovom obláčiku.


    Rela: nebabri sa vyraz brata a matke povedz, že ak chce teba a vnučku ešte niekedy vidieť, tak nech ho nepúšťa ak ho pustí oboch vyraziť bez milosti. Ja tiež dlho tolerujem, odpúšťam, ale akonáhle raz niekto prejde poslednú hranicu tak neodpúšťam, ale ničím.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    No mne z tvojho príspevku vychádza - že ty si majiteľkou domu - matka nie. Takže ako vlastník môžeš zrušiť trvalý pobyt (výnimka je len pri manželovi a neplnoletom dieťati) .
    Iná situácia by bola - ak je matka spoluvlastníčkou. Ale aj vtedy ona môže zrušiť pobyt svojmu plnoletému synovi ..

    Lucy121 je offline (nepripojený) Lucy121

    Lucy121
    Ak je brat narkoman, mozno aj nieco obcas predava...alebo skus zistit od koho a kedy kupuje...potom s tym chod na políciu a mozno ho poriešia za drogy ak ho prichytia....skus písomne, najlepsie cez postu, aby si to mala podlozene /doručenka a pod/, vyzvat matku a jej syna aby sa vystahovali, daj im na to napr. mesiac, potom vymen zamky...ak by robili problemy, obrat sa na sud, príp. ak ich budes vyzyvat a nebudu chciet odist, tak na policiu za porusovanie domovej slobody

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    No, Rela, prečítala som si pozorne celú tému, no napriek tomu nie je jasné, ako to s tým financovaním matkinho bývania u Teba vlastne bolo.
    Najskôr píšeš:
    ...navrhla som jej aby byt predala vyplatila dlhy a ponúkla som jej bývanie u mňa, s tým že za zvyšné peniaze jej prerobím zadnú časť domu s osobitným vchodom aj so sociálnym zariadením. Tak sa aj stalo.
    A potom zasa:
    Áno netvrdím že som z predaja z jej bytu nemala peniaze aj ja. Ale išlo o 1 izb. byt v Šali takže závratná suma to nebola.
    Okrem toho žiadna prístavba sa nekonala, môj dom bol dosť veľký, tak som sa vzdala dvoch izieb aj jej tam urobila byt. Takže ona nemá žiadnu časť domu. A pre jej sklony brať pôžičky a starať sa o narkomana a chodiť na Bingo som ju ani neprihlásila ani k trvalému ani k prechodnému pobytu...

    Tak ja neviem, financovala si nejaké úpravy na svojom dome z matkiných peňazí alebo nie? Ak si jej uvoľnila dve izby, to predsa nie je finančne náročná investícia, takže peniaze Ti mali zostať.
    Či ich ešte máš, či si ich za tie roky zúročila alebo minula, vieš len Ty...

    Možno by stálo za pokus pozhovárať sa s matkou, keď bude sama. Navrhnúť jej, že jej vrátiš všetky peniaze, ktoré si od nej dostala z predaja jej bytu a nech si za ne vyrieši svoju bytovú otázku - a Ty jej ponúkni byť pri tom nápomocná. Či už by to bola garzónka, podnájom, alebo domov dôchodcov...

    Ak matka ani brat nemajú u Teba nahlásený pobyt, sú u Teba de facto na návšteve. Treba im dať jasne najavo, že ak nebudú rešpektovať Tvoje podmienky bývania, či aspoň čiastočne sa podieľať na spolufinancovaní domácnosti v rámci svojich možností, dovi-dopo - návšteva sa skončila... Možno sa matka spamätá a uvedomí si, o čo všetko by prišla. A možno nie... Možno dá prednosť tomu, kto je v jej očiach slabší, zraniteľnejší, kto ju viac potrebuje... Ty to v jej očiach asi nebudeš, keď napriek tomu, že si s dcérou sama, vlastníš veľký dom, zvládaš jeho réžiu, financuješ dcére školy... Skús apelovať aj na to, ako pôsobí prítomnosť neprispôsobivého brata na jej výchovu... Mimochodom, koľko rokov má dcéra a koľko matka?
    Naposledy upravil Oliwa : 16.10.13 at 17:51
    Rela Myslím že vy ste právnička alebo sociálna pracovníčka. Každá minca má dve strany a vy sa pozeráte z tej druhej strany. Keby som bola ekonomicky silná tak si tu nedopisujem.... Buď si zaplatím právnika alebo by som jej rovno ten byt kúpila. Ale zas by som ho nemohla dať na jej meno, lebo by aj tak oň prišli...Matka týmto spôsobom prišla už o dva byty. Zadĺžila sa tak, že nevládala platiť nájomné... z predaja bytu poplatila dlhy a zo zbytku si kúpila niečo menšie a lacnejšie.. a potom to urobila znovu.... a do tých izieb som musela dať novú elektrinu, dotiahnúť vodu, kanalizáciu, prerobiť na hyg. zar.takže rozbité bolo všetko... ale zrejme to nie sú pre vás náklady... Ja som v jej očiach nikdy nebola milovaná dcéra, napriek tomu som ju v kaši nenechala...ani jej podareného syna, čiže môjho brata..ale čo je veľa, to je veľa...aj pre takého somára ako som ja.... pretože ja chlebom a oni kameňom a ja som už dosť dotlčená z tých šutrov...

    allgreen je offline (nepripojený) allgreen

    Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac allgreen
    Prečítal som to tu celé, si v nezávidenia hodnej situácii, ľudí čo ti tu viac neradia ako radia si nevšímaj. Ak to nevyriešiš na prvý krát nezúfaj, skús inú cestu len sa nevzdávaj. Na tvojom mieste by som asi fakt vymenil zámky a mame otváral osobne, ju púštal dnu aj von a LEN! bez syna. Zamknúť za ňou,nedať jej kluče aby toho faska nevpustila dnu, žial inak sa nedá. Možno je to obmedzenie osobnej slobody ale hadam babka, a feťák niesu právnici. Potom by som na brata skúsil ušiť nejakú búdu ako ti tu niekto písal, zistiť či to doma prechováva, normálne ho natrieť policii. A skúšať dalej, nebáť sa schytať od neho aj bitku, poprípade vyprovokovať nech si udrie, najlepšie aj pred dcerou a babkou, nech si uvedomí situáciu. V rodine mám ženu čo sa predávkovala liekmi aby mohla ujsť od muža tyrana. Vravý že to nebol skrat, ale risk, hazard s vlastným životom a vyhrala.
    alaya1 Ak si si neuvedomil, otazku dala zena a ta zena sa podla tvojho navrhu ma dat otlkat svojim bratom pred svojimi detmi?? To je co za super rada. Vies, aku traumu to moze zanechat na tych jej detoch?

    MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

    MarcoM
    Keď budú mimo domu daj vymeniť zámky a máš pokoj. Veci im následne vydaj. Keď budú agresívny volaj policajtov.
    Príspevok zbalený
    spam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.