Zavrieť

Porady

Chcel by som zacat podnikat v polnohospodarstve. Dalo by sa tym uzivit???

Konkretnejsie by sa jednalo o chov oviec, koz, husi, kacic, sliepok a vciel. Predaval by som vajcia, syry, med, atd., ... asi 10km od mojho bydliska je na predaj pozemok s rozlohou cca 9 ha. poprosil by som o odpoved niekoho, kto ma skusenosti a nie nejakych mudrlantov... dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    http://www.porada.sk/t223323-chcel-b...ybny-krok.html

    poprosil by som o odpoved niekoho, kto ma skusenosti a nie nejakych mudrlantov
    ..."vidím" že máš šajn...a si silno v obraze.....
    kopretinka asi bratia http://www.porada.sk/t224291-restaur...odnikanie.html
    lujza.j ludia nemajú čajn ani za mák makový ...niekedy žasnem....to asi preto že si myslia, že všetko je na webe

    sejlanka je offline (nepripojený) sejlanka

    žena v poľnohospodárstve sejlanka
    hmm... dnes to v poľnohospodárstve nie je absolutne jednoduche , ziada si to vysoke pociatocne naklady, pevne nervy lebo byrokracia je neuprosna, ale mať na to príležitosť tak idem do toho
    Mária27 Hlavne veľkovýrobe sa ťažko konkuruje

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    no keby si dodrzal dobry standard a kvalitu, tak myslim, ze by si si odberateov nasiel. Minimalne sliepky, kapune, vajcia, med a syr by som odoberal ako nic .
    Smiem sa opytat ci mas nejaky "polnohospodarsky" background? Ide mi totiz o to, ze podla mna tu pracu musis milovat, iba tak Ti prinesie uzitok

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ake mas skusenosti s chovom tychto zvierat,vciel, vyrobou syrov, ci medu? Vies spracovavat maso z tych zvierat? Vies robit nejake vyrobky,ktore by si mohol ponukat na predaj?
    Ak ano, tak smelo do toho. Kvalitne vyrobky od domacich pestovatelov a vyrobcov si vzdy najdu odberatelov. Ale asi treba zacat v mensom ak nemas dostatok financii na rozbeh a postupne si priberat dalsie cinnosti.
    lujza.j napríklad včely....ja viem ako sa získava med, teda kradne včelám...a to je len zlomok tej "cesty" k medu a je to sakra práca!!!!tie včely treba milovať...starať sa o ne celý rok....odkedy chodím "točiť" med flaška medu má pre mňa inú cenu...
    arizona Je mi to jasne,lujza...preto som napisala svoj prispevok takym stylom. Lebo vyhnat iba zvierata na pasu je jednoduche...ale co dalej,aby to cloveka uzivilo? Lebo ak nema k tomu vztah a nevie nasledne suroviny spracovat,tak musi platit dalsich ludi, co to urobia za neho...a ak nerozuie tomu, v com sa chysta podnikat, tak je lepsie ani nezacat

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    uživiť by sa tým dalo. je to však TVRDÁ práca. Zvieratá je treba aj napojiť, aj ošetriť, aj keď budú kotné treba sa starať. Hydinu chrániť pred šelmami, včely pred chorobami. Na zimu ti sú potrebné zásoby krmiva, podstielky. Musíš si vytvoriť dobré meno a vyrábať niečo, čo v okolí nie je a je kvalitné chuťovo, cenovo prijateľné. Trebárs aj sezónne nárazovo Veľká noc... Je to pasia, ale skrýva sa za tým drina.

    Chcel by som zacat podnikat v polnohospodarstve. Dalo by sa tym uzivit???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.