Zavrieť

Porady

Dodanie služby

Dobrý deň, slovenská firma mesačný platiteľ dph - budem vystavovať faktúru za dodanie služby (pokosenie trávnatého porastu - miesta v SR, kde bude stáť šapitó cirkusu ) pre objednávateľa: Cirkus so sídlom v Prahe (zatiaľ neviem presný názov ani fakturačné údaje). Prosím Vás, ako vystaviť faktúru s DPH alebo bez DPH v prípade že: a) majiteľ cirkusu bude platiteľom DPH,
b) v prípade, že majiteľ cirkusu nebude platiteľom DPH. Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    logo
    TriviTax,s.r.o.
    podľa mňa v oboch prípadoch s DPH - miesto dodania služby je SR.
    nika.sum Pisali sme naraz :-)

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Miesto dodania vztahujuce sa k nehnutelnosti je tam kde sa nehnutelnost nachadza §16, takze vy ako platitel DPH fakturujete s DPH a je jedno ci odberatel bude platitel alebo neplatitel.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Czbebe Dobrý deň, som platiteľom DPH podľa §7a, poskytujem služby do maďarska. Keď odberateľ má IČ DPH, je platiteľom DPH, vystavím faktúru bez DPH a podám súhrnny výkaz. V takom prípade, keď zahraničný odberateľ nemá IČ DPH, nie je platiteľom DPH ako mám vystaviť faktúru? Mám takisto vystaviť bez DPH, alebo odberateľ je povinný zaregistrovať platiteľovi v MR?
    tictac7 zadaj si samostatnú otázku. Otázka sa nedáva ako komentár
    nika.sum inak na porade mas odpovedi na tuto otazku veeela
    nika.sum neviem ci mozem aj odpovedat, ale, ak odberatel odobera sluzbu podla naseho §7a, je povinny sa vo svojom state registrovat (v tvojom pripade MR), ak by ti odmietol poskytnut IC DPH (odporucam odlozit komunikaciu s danou firmou) vtedy budes fakturovat so slovenskou DPH, tak ako pre tuzemskeho odberatela a samozrejme by si v tom pripade nezahrnala do SV (nemala by si IC DPH)
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.