Zavrieť

Porady

Existuje pri exekuciipremlčacia doba?

Zdravím všetkých a potrebujem pomoc. Dnes som prvý krat v živote obdržala predvolanie na exekutorsky urad. Ešte teraz sa klepem, lebo vobec neviem prečo. Píše sa tam, že dna 4.6.1997 bolo rozhodnute, že mam zaplatiť B.C.CONSULT s.r.o / netušim čo to je/ sumu vo vyške 1400 sk zo 17,6% urokomz omeškania od 1.7.1996 do zaplatenia, trovy konania 200sk a trovy pravneho zastupenia 740 sk do 14 dni odo dna doručenia. Teraz je konečna suma 397,50 eur !!! Mam sa dostaviť 13.11.2013 na nimi určene miesto.
Ako mam tomu rozumieť, že 1.7.1996 som začala byť niekomu niečo dlžna ? Dobre tomu rozumiem? Lebo presne 1.7.1996 som bola v nemocnici a porodila som dceru........bola som vtedy vydata za ex, ktoreho som nechala kvoli tomu, že sa stale zadlžoval. Lenže už sme 12 rokov rozvedení. Neviem o čo ide a prosim o radu čo dalej. Ak si on niečo požičal, to musim platiť aj ja? Nie je to už premlčana doba??? Dakujem za všetky rady
Naposledy upravil brutailka : 02.11.13 at 15:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Môže to byť napr. aj kupónová knižka či ako sa to volalo? nato si tiež ľudia brali pôžičky a potom keď z toho nič moc nebolo to to ani nevyplácali. A nejak sa na to zabudlo.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ice dive kupónová knižka bola tušim za 1070 Sk... a rok 1997 je trochu vysoký na kupónku... tá bola skôr...
    brutailka dakujem všetkym za odpovede, potom napíšem, že o čo išlo, aby vedeli aj ostatní..........
    Len stale neviem kedy je ta premlčana doba? Či to neplatí pri exekucii?
    draik Ak bolo súdne rozhodnutie právoplatné v 1996 a veriteľ navrhoval exekúcie do 10 rokov, teda do 2006, tak je v lehote. Exekútor nemusí konať hneď po získaní poverenia, má čas, premlčanie už nebeží.
    brutailka tak ste mali pravdu, je to kuponova knižka :-(
      zbaliť

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Či je pôvodná pohľadávka premlčaná, sa z uvedených informácií určiť nedá.Teoreticky pripadá do úvahy premlčanie už pôvodného dlhu, ako aj premeškanie 10 ročnej lehoty od právoplatnosti verdiktu do začatia exekúcie. O druhom prípade premlčania pochybujem.
    brutailka Dakujem a ak by sa preukazalo, že si niečo požičal moj ex, musim to zaplatiť aj ja? Ved on si tych dlhov narobil určite viac :-( A je v poriadku to, že mi po 17tich rokoch prišiel takyto prvý papier? Ved to sa za tie roky nazbieralo vela urokov, mohla to byť ovela menšia suma, keby sa mi do ruk dostal tento papier skor.
    dôchodca dedo paragraf
    Prinajmenšom je to podozrivé,a pri najhoršom je najväčšia pravdepodobnosť,že pán ex si v tej dobe požičal a so sfalšovaným Vašim podpisom.Totiž,ak ste v tej dobe boli zákonný manželia,tak na pôžičku bol potrebný súhlas aj druhého manžela aj keď si požičiaval od nebankovky.Viem to,lebo aj ja som si v tom roku požiaval od nebankovky 5000 korún.Hneď sa pýtali na rodinný stav,lebo bez súhlasu manželky to nebolo možné.Takže rada znieostaviť sa na stretnutie(ale nie sama),preukázať im,že Vy ste nemohla počas pobytu v nemocnici(z dôvodu pôrodu)byť niekde inde a podpisovať nejakú pôžičku,a patrične im dať najavo,že podáte trestné oznámenie za podvod zneužitia vašej osoby a Vášho mena treťou osobou bez vášho vedomia.Vy máte v tomto prípade navrch,nakoľko máte nezvratný dôkaz o tom,čo tvrdíte.Páni z B.C.CONSULT nech si nájdu toho,komu požičali bez overenia Vašej osoby!
    brutailka Tak to ste ma ukludnili troška a môžem žiadať papier, kde je moj sfalšovaný podpis? Musia mi ho predložiť? Čo ak povie, že ho nemaju k dispozicii?A neviete mi povedať, to tento dlh je len polovica a on dostal druhu? Či to je celkova suma? A ak sa preukaže, že podpis bol sfalšovaný budem musieť zaplatiť polovicu, kedže sme vtedy ešte boli manželia?Prepáčte, že sa tolko vypytujem, ale ide ma z toho poraziť, neviem v tom chodiť
    draik 1. Až také jednoduché to v exekučnom konaní nie je, keďže exekučný titul existuje a zrejme bolo vydané aj poverenie. Zrušenie exekúcie u exekútora nevybaví.
    2. Na pôžičku nie je potrebný súhlas druhého z manželov.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no nerád by som kazil dobrú náladu, že sa z toho dá tak ľahko vyvliecť že na vine je EX....lebo 1400 Sk nie je až taká suma, ani v 1997 nebola aby sa brala ako pôžička a asi by tak dlho nečakali so splatením.... skôr si to podľa mňa vyzerá ako predaná pohľadávka dopravného podniku, kedy bola pokuta 100 násobok ceny lístka... necestovali ste v tej dobe napr. bez cestovného lístka... a BC Consult len odkúpil pohľadávku...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    brutailka ty kokso, ano raz sme šli bez listka, ale ex vravel, že vyplatil pokutu....:-(( takže asi nie, bože, po tolkych rokoch si ani neviem vybaviť ten den, ale v papieri som hore citovala, že tam figuruje datum 1.7.1996, tak v ten den to určite nemohlo byť, lebo ako som spominala, rano som v nemocnici v ten den porodila dceru. Či to nemuselo byť v ten datum? A ako je možne, že 17 rokov nie je premlčana doba?
    Ice dive však píšeš, že rozhodnuté bolo 4.6. a úroky rátajú od 1.7.... a dopravný podnik s pokutami veľmi rád čaká najmä kvôli trovám exekúcie...
    brutailka 4.6.1997 a uroky od 1.7.1996, takže to muselo byť ešte predtým?
    brutailka ano 4.6.1997 a uroky od 1.7.1996, takže to mohlo byť kludne predtým datumom 1.7.1996? asi ma klepne
      zbaliť

    Existuje pri exekuciipremlčacia doba?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.