Zavrieť

Porady

Moze mi zamestnavatel pisat absenciu pocas neplatenej ocr?

Zaniesla som mu papier o zacati ocr a ten papier o ukonceni mam este pri sebe lebo nemam ocr ukoncenu. Som so 4 rocnou dcerou po operacii na ocr.Kedze som na ocr uz mesiac,viem ze po 10 dnoch to mam neplatene.Moze mi zamestnavatel v praci neakceptovat ocr po tych 10 dnoch a zapisovat mi absenciu?
Naposledy upravil barbora1980 : 28.11.13 at 17:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Po 10. kal. dni sa prerušuje poistenie v soc.poisťovni, čo musí zamestnávatel oznámiť na reg.liste FO. V praxi som sa ešte s takou dlhodobou OČR-kou nestretla, ale zrejme by ti mal dať pediater nejaké potvrdenie o tom, že OČR bude trvať viac ako 10 dní.
    Informovala si zamestnávatela, že OČR bude trvať viac ako 10 dní ?
    Treba riešiť aj zdr.poistenie v zdr.poisťovni (čo je povinnosťou zamestnanca)

    Inak - prerušenie poistenia v SP má rovnaké dôsledky ako absencia. Výnimkou je len, že z tohto titulu sa nekráti dovolenka, resp. kráti len v prípade, ak spolu s PN-kou v kal.roku presiahne 100 prac.dní
    Naposledy upravil veronikasad : 28.11.13 at 17:22
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    barbora1980 Zamestnavatel vedel vopred o tom ze to bude dlhodobe.Povedal ze som si od neho mala pytat povolenie na tu ocr.A do zdravotnej poistovne som volala.Mne ide len o to ci mi on moze dat absenciu pocas neplatenej ocr.Lebo iny dovod na vypoved nema a on chce doslova zneuzit tuto situaciu.Ja som toho nazoru ze keby to dieta nepotrebovalo este domace liecenie nebola by som nasilu doma zadarmo.
    veronikasad Dlhodobo = dokedy ? Nebolo by rozumnejšie dohodnúť sa na neplatenom volne ? Absenciu ti samozrejme písať nemôže ...
    barbora1980 Uz v pondelok som mala nastupit do prace ale teraz v stredu mi oznamil ze mi dava vypoved.A neplatene volno by mi nedal lebo to je pre neho vela vybavovania.
    veronikasad Ako ti to oznámil ? Bola ti výpoveď doručená poštou ? S nepl.volnom je úplne rovnaké vybavovanie ako s OČR-kou po 10. kal.dni.
    barbora1980 Bola som v praci,pretoze ma zavolali ze je vela roboty,ale akonahle som sa dozvedela ze mi dava tie Acka zacala som to s nim riesit.Ze on mi tam za tie dni nema co napisat,tak som mu to vysvetlovala a skoncilo sa to tak ze ma poslal pobalit si veci ze mi posle vypoved.Ale na tu nema dovod.
    veronikasad A-čka dôvodom nie sú, ale určite to v praxi poznáš, ak zamestnávateľ veľmi chce, tak ten dôvod (iný) si vždy nájde. Urobila si chybu, že si to po 10. dni neriešila, možno ide len o neznalosť zamestnávatela v súvislosti s evidenciou okolo dlhodobej OČR-ky.
    barbora1980 Uvidim co bude dalej ale dakujem velmi pekne za informacie.
    Tweety Veď sa s ním rozumne pozhováraj. Možno sa tak rozhodol po dlhšom probléme s OČR, možno z iného dôvodu. Vieš ako sa hovorí, ak chcú psa biť, palicu si nájdu.
    barbora1980 S clovekom,ktory vam povie ze jeho zakonnik prace nezaujma,ze on ma vlastne zakony toho vela rozumne nenahovorim.Ale ako sa hovori na kazdeho raz pride.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie, ak to takto robí, porušuje ZP. A nahlásila si mu vôbec , že si na ošetrovnom?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    barbora1980 Dakujem,lebo mi chce na zaklade takejto absencie dat vypoved.
    barbora1980 Zaniesla som mu papier o zacati ocr a ten papier o ukonceni mam este pri sebe lebo nemam ocr ukoncenu.
    veronikasad Uveď dátum začiatku OČR-ky.
    barbora1980 4.11.
      zbaliť

    Moze mi zamestnavatel pisat absenciu pocas neplatenej ocr?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.