Zavrieť

Porady

forex menové páry

viete mi niekto vysvetlit ze co presne kupujem ak kupujem menovy par?

priklad: kupujem EURCHF
ale ako mozem kupit EURCHF
ked na ucte z ktoreho kupujem tento menovy par mam dolare?

co to vlastne kupujem? ja som si myslel ze tu ci onu menu cize EUR alebo CHF
ze bud kupujem EUR za CHF
alebo CHF za EUR

ale ako sa daju kupit EURCHF za dolare z toho som uplne v pralese...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TomasBugiy je offline (nepripojený) TomasBugiy

    TomasBugiy
    To, co ty popisujes su spekulativne obchody. Neveril by si, ale daju sa napr. predat akcie, ktore si nikdy nevlastnil, zlato a ine kovy a pod. Proste mozes predavat hoci to nemas a ani si nikdy nemal. Lebo ty v skutocnosti nepredavas, ale spekulujes, ze cena pojde dolu. Ked kupujes EURCHF, tak vlastne nakupujes eura za franky (aj ked franky nemas - tie sa totizto vymenia za tvoje tvoje dolare ale tento obchod nevidis). Plati taka trojclenka: EURUSD x USDCHF = EURCHF.

    Kedze, ale nevies tuto zakladnu vec, tak v prvom rade studuj. Na nete je o Forexe mnozstvo informacii, Mozem Ti poslat aj linky na tie najlepsie sk stranky ohladom vzdelavania.

    Ale najskor Ta upozornim. Hovori sa, ze len 5% ludi dokaze na Forexe zarabat. Ja som to vyskusal tiez a medzi tych 5% som sa ani po dvoch rokoch aktivneho tradingu nedostal. Proste najvacsiu vahu ma psychika a emocie a az potom nasleduje sledovanie trhu, sviecok, paternov, fundamentov, sentimentu a pod. To ako klikaju tvoje prsty, je v tvojej hlave a proti tomu sa tou istou hlavou velmi tazko bojuje. Ak by si chcel vediet viac, tak napis sukromnu spravu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik presne toto potreboval počuť. ale asi to nechcel počuť Očivdne ho trápi niečo úplne iné, ako by ho malo...

    Ja ten pomer poznám troška inak, výhodnejšie 10:90
    srska mal by začať u českého finančníka a nie na porade
    jslancik veru, prelúskať to od A po Z. Vrátane diskusii. Ale zas burza potrebuje aj takých diletantov, čo sa do toho vrhnú po hlave. Na kom by zarábali tí, čo vedia zarábať
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Zbytočne to riešiš. To nie je tvoj problém... Máš tam jeden prevod navyše, ale to nie je dôvod riešiť... Dúfam, že máš vyriešené veci ako stop loss, money management, rrr, a všetky veci, ktoré napomáhajú tomu, aby si mal stabilný profit. Nie sú to kecy...Lebo necháš cely účet tým, ktorí sú zodpovední.

    trade100 je offline (nepripojený) trade100

    trade100
    v tvojom prípade navrhujem jednoznačne využiť copytrading..... budeš sledovať svojho mentora, veľa sa naučíš.... inak hráš len ruletu.... a študuj, študuj.... na druhej strane - forex je obrovská možnosť na solídny zárobok, len to treba mať pod kontrolou, hlavne mentálne.....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bodliak Reaguješ na pol roka starý príspevok. A keďže ddsvk sa odvtedy neozval, predpokladám, že už prehral aj gate.
    jslancik veru, bolo by to veľmi zaujímavé, zistiť po nejakom čase, ako dopadli takíto experti. Ale napr. aj takí, čo chceli "otvárať predajňu", nový e-shop, strip klub a podobne .
    trade100 hej, všimol som si, len som sa sem práve registroval a zaujal ma ten príspevok :-)
      zbaliť

    Grizzly25 je offline (nepripojený) Grizzly25

    Grizzly25
    Forex je v prvom rade čistý hazard. Budem to tvrdiť až dovtedy, pokým ma skutočný forexový obchodník nepresvedčí o opaku
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik ako sa hovorí, psy brešú a karavána ide ďalej. Ale názor je to správny, veľmi zrelý. K forexu by sa mal každý tak stavať. Najprv skepticky a po bližšom skúmaní, študovaní, vzdelávaní, spoznávaní zistiť, že to úplne tak nie je.
    Grizzly25 ťažko ma niekto presvedčí o opaku. Vieš prečo ? Mám na to jednoduchú odpoveď... Ako forexový obchodník, aké skúsenosti/schopnosti môžeš využiť ? Len a len poznatky z technickej analýzy a nejaký ten money management.

    Ale pri akciách a opciách dokážeš čarovať. Dokážeš fundamentálne ohodnotiť spoločnosť. Dokážeš spoločnosť analyzovať do hĺbky/do minulosti a vieš o tej spoločnosti zistiť všetko potrebné a potom odvodiť závery.

    Ale forex, tam čo ? Sleduješ graf jak puk a dúfaš, že ten istý pattern, alebo indikátor, ktorý ti svieti na monitore svieti aj ďalším tisíc ľuďom. Vstúpiš do obchodu a už len čakáš a všetko zostáva na náhode. Je to tak, viem o čom hovorím.

    A inak forex je už ževraj plný robotov a už toto je obrovský dôvod, prečo neobchodovať (negamblovať) forex.
    jslancik a futures nie sú plné robotov?

    samozrejme máš pravdu, ale na druhej strane nemáš. sú rôzne druhy obchodovania, každému vyhovuje niečo iné. dlhodobé, krátkodobé, skalpovanie, atď. ja ti tvoj spôsob neberiem. Každý si musí nájsť, čo mu sadne.

    Btw. myslíš, že si prvý, kto dokáže zhodnotiť danú apoločnosť? Stále platí, že fundamentálna analýza je už dávno zahrnutá v cenách...

    Na druhej strane, forex je veľmi rýchly. vysoká volatilita, riziko. Ako vravíš, gambling. Väčšina ziskových traderov obchoduje futures, opcie, v troška dlhšom grafe ako forex.
      zbaliť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Presne takého človeka ako si Ty Forex potrebuje!
    Lebo inak by tých horných 5% nemalo nakom zarábať.

    A ešte otázočku, koľko peňazí si sa rozhodol nahádzať do tejto lotérie ?
    jslancik dostaneš mínusko, lebo si neodpovedal na otázku

    Veru, peniaze radšej môže poslať niekomu konkrétnemu, ako ich prakticky darovať niekomu neznámemu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.