Zavrieť

Porady

...zvieratko nie je darček pod stromček!..

...originál...
..v snahe urobiť čo najväčšiu radosť našim deťom splníme aj tú najnemožnejšiu prosbu...prosím vás, ak dieťa prosí pod stromček psíka, premýšlajte nad pokračovaním tohoto sna!!..
...pes nie je darček na pár dní!..za všetku lásku, oddanosť a potešenie zo spoločných chvíľ vyžaduje opateru, dennodenné venčenie aj 5-6 krát,papaníčko, veterinára,ale hlavne sústavnú starostlivosť!..nedá sa odložiť s tým, že "teraz sa mi nechce"!..
..po vianociach nachádzame pri kontajneroch krabice so šteniatkami, ktoré neboli zadarmo-ale už nebavia...že trpia,lebo na chvíľu sme im dopriali trochu šťastia, to nás už potom netrápi!..
...ak vaše dieťa silou-mocou chce psíka, vezmite ho do útulku!..aby pomohlo venčiť havkov, pozorovalo, ako sa treba o ne starať,ako sa im venovať...ak zotrvá vo svojom sne, potom sa rozhodnite!..ale ak ho venčenie prestane baviť po pár dňoch, "vyrobili" by ste len ďalšieho nešťastného psíčka, ktorý bude trpieť v útulku....alebo pri kontajneri..

...nechcem, aby sa tu rozprúdila debata,kde by sme "dôvodili a argumentovali"..chcem len, aby sme boli rozumnými a naučili svoje deti milovať živé tvory nie iba pár dní, ale na celý život..ten náš aj ten psí..
http://utulkovo.teraz.sk/zvieratko-b...m-prekvapenim/
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

scorp
Ti chovatelia, ktori miluju svoje psy, steniatkam daju to najlepsie z najlepsieho a nebudu ich chovat v hroznych podmienkach

To nie je o PP alebo o bez PP, je to o chovateľovi, v oboch "kategóriách" sa nájdu aj zodpovední, aj nezodpovední.
Dalsi dovod preco je to nezodpovedne je, ze pri chove psov bez PP nevie chovatel predkov,

Prečo sa potom pri chove psov s PP otvorene hovorí v tomto o podvádzaní?
Dalsi dovod je, ze chovatel psov bez PP nema dosah na svoje stenata

Aký presný dosah na svoje šteňa má chovateľ s PP? Keď si kúpim psa, je to môj majetok a ja rozhodujem, nie pôvodný majiteľ.
Dalsi dovod je, ze sa chovatelia psov bez PP nerozhoduju o pripusteni ich psov do chovu na zaklade toho, ze splnaju standard

Štandard je niečo ako móda - pár jedincov rozhoduje, čo je IN a čo je OUT. Ak sa IN niekomu nepáči, prečo by sa toho mal držať?
Chov psov bez PP je preto nezodpovedny.

Nezodpovední sú niektorí ľudia - chovatelia s PP, bez PP, majitelia..

ABSOLUTNY SUHLAS !!!

ABSOLÚTNY NESÚHLAS!!!
0 0
scorp scorp

scorp je offline (nepripojený) scorp

Človek, sivý a fúzatý.
Homo sapiens, tvor mysliaci, ale aj podvadzajuci.
Nemal som cest rozpravat sa s chovatelom, ktory by podvadzal. Ved pes ma PP, kde je dostatocne jasne vidno povod. Okrem toho kluby maju poradcov chovu, ktori sleduju kvalitu.
Standard nie je moda. Napr. nemecky boxer na Slovensku nesmie byt kupirovany. Vôbec to nesuvisi so standardom. Cielenym chovom je snaha dosiahnut maximum, napriklad aby bol pes pokojny (a neupadol do zufalstva pri strelbe na Silvestra-zvuky poulicnych bojov). Pes s PP je pokojny, lebo mal predkov, ktori zvladli pracovnu skusku (kde je aj pokoj pri zvuku strely). Suka z chovu je nakryta max 3-4 krat za zivot.
Nezodpovedni sme my, lebo podporujeme "mnozitelov", ktori predavaju stena za 50 €. Ak by ste dali za stena minimalne za niekolko stoviek €, zistili by ste, ze je to iny pes s omnoho kvalitnejsim spravanim a zdravim.
Vsetko najlepsie v roku 2014.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
posuvam aj ja. To "mnozenie" psov/maciek a inych zvierat by malo byt vyraznejsie regulovane, pripadne za istych okolnosti trestne. ZViera nie je vec
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Pre mna aj ten co s PP mnozi je tiez mnozitel! Len pyta viac...
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Llívia
niella
Súhlasím so všetkým, čo je tu napísané. Je to neuveriteľné, že sa nájdu takí bezcitní ľudia a vyložia také zvieratko ako je psík ku kontejneru. Psík je podľa mňa jediný tvor, ktorý je nesmierne naviazaný na človeka (okrem delfínov, ktoré sú tiež nápomocné, ale s tými ešte nemám skúsenosti ) a takéto zaobchádzanie si nezaslúži. Nedá mi, aby som neparafrázovala neznámych autorov : 1. Keby sme naučili psov hovoriť, stratili by sme posledných priateľov. 2.Pes je jediný tvor na zemi, ktorý nás má radšej než sa máme my sami.

Ľudia sú schopní vyhodiť aj iné zvieratá, ktoré na rozdiel od psov, majú mizernú šancu na prežitie. Prečo si aj tie nezaslúžia tvoju pozornosť? Lebo pes je nadzviera?
..



..Llívia, pretože pepsikova sa zaoberá psíkmi a mačkami..ty môžeš urobiť tému pre morčiatka, delfíny, tulene či polárnych medveďov,máš široký záber v tomto smere!..

..domáce zvieratko si vždy zaslúži všetku našu pozornosť, bez ohľadu na to, čo doma chováme..a ak chceme pomôcť tým, čo nemajú domov, snažíme sa aspoň šíriť agendu pre pomoc takýmto opustencom!..môžeš aj ty!..placu je dosť!..

..kritizovať dokáže každý hlupák!..
3 1
scorp scorp

scorp je offline (nepripojený) scorp

Človek, sivý a fúzatý.
lujza.j
Pre mna aj ten co s PP mnozi je tiez mnozitel! Len pyta viac...
To azda nemyslite vazne ...
Aspon skuste si precitat inormacie pre clenstvo v klube (nejakého plemena podla FCI).
V opacnom pripade Vas tato debata minula ucinkom.
1 2
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

pepsikova
Llívia
niella
Súhlasím so všetkým, čo je tu napísané. Je to neuveriteľné, že sa nájdu takí bezcitní ľudia a vyložia také zvieratko ako je psík ku kontejneru. Psík je podľa mňa jediný tvor, ktorý je nesmierne naviazaný na človeka (okrem delfínov, ktoré sú tiež nápomocné, ale s tými ešte nemám skúsenosti ) a takéto zaobchádzanie si nezaslúži. Nedá mi, aby som neparafrázovala neznámych autorov : 1. Keby sme naučili psov hovoriť, stratili by sme posledných priateľov. 2.Pes je jediný tvor na zemi, ktorý nás má radšej než sa máme my sami.

Ľudia sú schopní vyhodiť aj iné zvieratá, ktoré na rozdiel od psov, majú mizernú šancu na prežitie. Prečo si aj tie nezaslúžia tvoju pozornosť? Lebo pes je nadzviera?
..



..Llívia, pretože pepsikova sa zaoberá psíkmi a mačkami..ty môžeš urobiť tému pre morčiatka, delfíny, tulene či polárnych medveďov,máš široký záber v tomto smere!..

..domáce zvieratko si vždy zaslúži všetku našu pozornosť, bez ohľadu na to, čo doma chováme..a ak chceme pomôcť tým, čo nemajú domov, snažíme sa aspoň šíriť agendu pre pomoc takýmto opustencom!..môžeš aj ty!..placu je dosť!..

..kritizovať dokáže každý hlupák!..
Tak nabudúce nezavádzaj a daj si do názvu témy len psa a mačku! Osobne však nevidím dôvod, prečo by každý jeden živočíšny druh, ktorý sa chová ako domáci miláčik, mal mať samostatnú tému! Toľko k tvojej (neoprávnenej) kritike :-)
PS: U mňa je hlupák každý jeden, ktorý stavia psy na piedestál ako keby to boli zvieratá nadradené nad všetky ostatné zvieratá.
0 2
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

scorp
lujza.j
Pre mna aj ten co s PP mnozi je tiez mnozitel! Len pyta viac...
To azda nemyslite vazne ...
Aspon skuste si precitat inormacie pre clenstvo v klube (nejakého plemena podla FCI).
V opacnom pripade Vas tato debata minula ucinkom.
Vieš, informácie (asi si chcel napísať, že podmienky) pre členstvo v klube sú jedna vec a to, ako sa (ne)dodržujú v skutočnosti (a ako na to nedodrživanie kašlú aj samotné kluby (niektoré)) je vec druhá.
0 1
scorp scorp

scorp je offline (nepripojený) scorp

Človek, sivý a fúzatý.
Clenstvo v klube a chovatelska stanica: to su dost odlisne veci. Clenom je majitel psa s PP, ktory ma zaujem sa ucstnit klubového zivota. Napriklad moze poziadat o chovnost psa. Chovatelska stanica-zalezi od klubu je o niecom narocnejsom. Takze neviem, odkial mate taketo informacie,.. Mimochodom, v akom klube FCI ste, ze tak poznate pomery ?
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Llívia
pepsikova
Llívia
niella
Súhlasím so všetkým, čo je tu napísané. Je to neuveriteľné, že sa nájdu takí bezcitní ľudia a vyložia také zvieratko ako je psík ku kontejneru. Psík je podľa mňa jediný tvor, ktorý je nesmierne naviazaný na človeka (okrem delfínov, ktoré sú tiež nápomocné, ale s tými ešte nemám skúsenosti ) a takéto zaobchádzanie si nezaslúži. Nedá mi, aby som neparafrázovala neznámych autorov : 1. Keby sme naučili psov hovoriť, stratili by sme posledných priateľov. 2.Pes je jediný tvor na zemi, ktorý nás má radšej než sa máme my sami.

Ľudia sú schopní vyhodiť aj iné zvieratá, ktoré na rozdiel od psov, majú mizernú šancu na prežitie. Prečo si aj tie nezaslúžia tvoju pozornosť? Lebo pes je nadzviera?
..



..Llívia, pretože pepsikova sa zaoberá psíkmi a mačkami..ty môžeš urobiť tému pre morčiatka, delfíny, tulene či polárnych medveďov,máš široký záber v tomto smere!..

..domáce zvieratko si vždy zaslúži všetku našu pozornosť, bez ohľadu na to, čo doma chováme..a ak chceme pomôcť tým, čo nemajú domov, snažíme sa aspoň šíriť agendu pre pomoc takýmto opustencom!..môžeš aj ty!..placu je dosť!..

..kritizovať dokáže každý hlupák!..
Tak nabudúce nezavádzaj a daj si do názvu témy len psa a mačku! Osobne však nevidím dôvod, prečo by každý jeden živočíšny druh, ktorý sa chová ako domáci miláčik, mal mať samostatnú tému! Toľko k tvojej (neoprávnenej) kritike :-)
PS: U mňa je hlupák každý jeden, ktorý stavia psy na piedestál ako keby to boli zvieratá nadradené nad všetky ostatné zvieratá.
..



..vitaj v klube!..a ak nabudúce budeš mať tendencie pomáhať psíkom v útulku dekami a podložkami,či inými potrebami, nezabudni na to, že aj ty patríš medzi hlupákov!..
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

lujza.j
Pre mna aj ten co s PP mnozi je tiez mnozitel! Len pyta viac...


Lujza, z casti mas pravdu, v tom, ze je to za ine peniaze. Aj ked vsade su len ludia a vsade sa moze vyskytnut aj odlud, netvor, ci ziskuchtivy clovek.
Ale nasla si uz psa, ktory stal viac sto eur vyhodeneho po Vianociach v kontajneri, priviazaneho v lese, ci dobyteho, utopeneho......
Clovek, ktory sa rozhodne kupit si takeho psa, si sakra rozmysli, co s nim urobi. V pripade, ze sa o neho uz nemoze starat, oznami to chovatelovi, spolocne hladaju riesenie. je to vzdy v kupnej zmluve.
Este k reprodukcii steniat- psy s PP- uchovnene psy sa rozmnozuju podla urcitych pravidiel. kto tieto nedodrzaiava, je z chovu PP psov vyluceny.
Toto vsak neznamena, ze kto si vezme psika z utulku, alebo psika najde, ci mu niekto z nahodneho krytia psika daruje nemoze svojho psika milovat a ten psik je pre neho to naj...to je uzasne a tych ludi, ktori zachranuju takychto zivych tvorov si treba vazit.
O mnoziteloch tu nepisem, to je ina parketa.
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Vianoce idú a vlastne už sú tu a ja som tu znovu, aby som oprášila túto tému ZVIERATKO NIE JE!!!! darček pod stromček. Rodičia, sami viete, že to nebude vaše deti dlho baviť ani deti a ani vás!!! a čo s tým nepohodlným tvorom urobíte? útulky sú totálne, zúfalo plné, ak vás dieťa otravuje s takýmto darčekom, zoberte ho do útulku, chodievajte venčiť a zároveň budete mať aj prechádzku, je aj ďalšie venčenie, zoberte zvieratko z útulku do dočasnej opatery a sami uvidíte, či vás to bude baviť a do kedy. Ešte raz prosím, vymyslite svojmu dieťaťu iný darček, taký, ktorý nebude trpieť, keď vás prestane baviť. Ďakujem!
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

.........
24993375_1667684873296641_3580244556866031818_n.jpg  
4 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

ahojte, som tu zas! aj Vianoce sú tu zas
https://zhumor.webnoviny.sk/poll/idu...sfF2OlpwlD6Wik
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

...
128138605_3550512898373314_6257769465958867372_n.jpg  
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať