Zavrieť

Porady

dedičstvo a daň z predaja nehnutelnosti

saminka

saminka je offline (nepripojený) saminka

saminka
prasím o radu
Sme dvaja súrodenci a v tomto roku mám zomrela mama.
Zostal nám byt ktorý mala sedem rokov v osobnom vlastníctve a nikto zo z nás tam nemá trvalý pobyt.
Ako postupovať pri dedičskom konaní keď byt chceme predať?
Aka daň sa platí z dedičstva a z predaja nehnutelnosti ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    KEJKA

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    daň z dedičstva sa neplatí.
    Dedičské konanie určí hodnotu dedčstva.
    Predaj - rozdiel sa zdaní
    svojar

    svojar je offline (nepripojený) svojar

    svojar
    Žiadna daň z predaja nehnuteľnosti sa platiť nebude, pretože sú to dediči v priamom rade a poručiteľ mal nehnutelnosť vo vlastnícve dlhšie ako 5 rokov.
    § 9 - Príjmy oslobodené od dane - písmeno c).
    Barbara

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    saminka
    prasím o radu
    Sme dvaja súrodenci a v tomto roku mám zomrela mama.
    Zostal nám byt ktorý mala sedem rokov v osobnom vlastníctve a nikto zo z nás tam nemá trvalý pobyt.
    Ako postupovať pri dedičskom konaní keď byt chceme predať?
    Aka daň sa platí z dedičstva a z predaja nehnutelnosti ?


    bude sa platiť iba " daň z príjmu", pri predaji, nakoľko tam nemáte trvalý pobyt 2 roky, čo je k tomu potrebné, aby ste neplatili ani daň z príjmu.
    Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
    Porada je založená na aktívnej spolupráci členov. Aktívnym zapájaním sa naučíte viac ako keď informácie prijímate len pasívne. Spolu vieme viac!
    Pepa

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Barbara
    bude sa platiť iba " daň z príjmu", pri predaji, nakoľko tam nemáte trvalý pobyt 2 roky, čo je k tomu potrebné, aby ste neplatili ani daň z príjmu.
    Nebude sa platiť daň z príjmu, pretože je splnená podmienka pre oslobodené príjmy podľa par. 9 ods. 1 písm. c).

    dedičstvo a daň z predaja nehnutelnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.