Zavrieť

Porady

obmedzovanie spolunaživania

som spoluvlastničkou RD v polovici s byvalim priatelom.Pred 5rokmi som musela dom opustit so sustavneho ubližovania,obmedzovania,domaceho nasilia.Všetky poplatky suvisiace s domom boli na moje meno a hoci som tam nebyvala platila som to sama 4 roky,lebo priatel odmietal to platit hoci tam byvala.Nakoniec som bola na posledne vyučtovanie vysokeho nedoplatku plynu donutena ho nechat odpojit lebo byvali zasa odmietal to zaplatit.Dohodnut sa nechcel o predaji domu,ja som na vyplatenie nemala.PO 5 roku byvania na podnajme prišiel sam za mnou,že on tam byvat nebude ked chcem nech tam idem byvat s dcerou/mame ju spolu/.Na papier mi to odmietol dat a tak som mu uverila a išli sme s dcerou do domu.Prvy pohlad bol strašny po dome same skladky odpadu,po dome behali myši a potkany.Dom sme vypratali cely museli zrekonštruovat stalo ma to 10000eur ale začali sme po pol roku driny byvat.Byvali sme 4 dni a byvali prišiel a začal ma hnusno uražat že som mu všetko zničila hoci som u zbytok veci čo si neodniesol ulozila do krabic do jednej miestnosti.Pytal kluče od domu,menila som vch.dvere vedel to a ked som mu ich odmietla dat poslal na mna policiu a kluče zufala zničena som mu dala.Od toho dna tu mam s nim stale peklo,uražky,obmedzovanie.Zasa všetko platim ja on vobec nič,dokonca mi ukradal kod s internetu,aj ten ma gratis.Nevladzem dalej po psychyckej stranke už dalej a to nehovorim o financiach.Prosim poradte mi ako mam postupovat,ozaj som zufala.Už som skušala dohodnut sa formou listu neprebral ho.Udala som ho už aj na policii,dostal pokutu a mesiac bol klid.Nemam s dcerou kam ist a podnajom finančne neutiahnem nakolko mam dlh s rekonštrukcie.Prosim poradte mi.Velmi pekne dakujem.Doškova
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Daj návrh na súd na zrušenie a vyporiadanie spoluvlastníctva. Súd môže aj nariadiť predaj domu a rozdelenie peňazí. Po zrušení spoluvlastníctva máš nárok aj na vyporiadanie investícií (polovicu musí uhradiť on).

    Nemáš prečo platiť náklady na bývanie ak si tam nebývala. On sa bezdôvodne obohacoval, môžeš žiadať vydanie tohto obohatenia (3 roky dozadu nie je to premlčané). Naopak, za to, že využíval tvoj podiel, môžeš žiadať náhradu (ako nájomné).

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Kvaka, bjuty smis, alla66, avalik, arizona, sito
    6
    Dobrý den,
    možem poprosiť,napíšte mi sukromnu spravu, riešim niečo podobne, tak možno budem vedieť poradiť..

    obmedzovanie spolunaživania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.