Zavrieť

Porady

Dan z prijmu r. 2013

MIŠO T

MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

MIŠO T
Zdravím všetkých čo robia, JU, ALFA+ , mam taku otázku. Vyšiel mi DZ 53,82 E a dan 0- podla programu, je to správne ? Od akého DZ sa vlastne odvádza DzPrijmu ???


To je len vypočet cez ALFA + / Prehľady, Predb, vypočet DzPr. /
Naposledy upravil MIŠO T : 05.01.14 at 13:27
veronikasad Ty už máš verziu s DP za rok 2013 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    veronikasad

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    § 46
    Minimálna výška dane
    Na začiatok

    Daň sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 16, 60 eura alebo celkové zdaniteľné príjmy daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35 alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44. Daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 6 daň neplatí, ak za zdaňovacie obdobie úhrn jeho zdaniteľných príjmov, okrem príjmov, z ktorých bola daň vybraná zrážkou a pri ktorých nepoužil postup podľa § 43 ods. 7, nepresiahne 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). Tento postup použije aj daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 7, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16) v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí. Daň sa neplatí, ak daň na úhradu vypočítaná v daňovom priznaní nepresiahne sumu 3,32 eur.

    a po novele ZoDzP

    § 46

    Daň na úhradu vypočítaná v daňovom priznaní sa neplatí, ak nepresiahne 5 eur.

    § 46a
    Minimálna výška dane fyzickej osoby

    Daň fyzickej osoby sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 17 eur alebo celkové zdaniteľné príjmy tohto daňovníka za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35, alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44. Daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 6, postup podľa prvej a druhej vety použije, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16) v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí.
    5 komentárov     zbaliť
    MIŠO T Vďaka, to znamená, že ten prehlad/ predb. vypočet v ALFA+ nie je celkom presny, lebo 53,82 x 19´%=10,225, takže dan predsa len bude na uhradu
    veronikasad Prečítaj si pozorne prvú vetu "daň sa nevyrubí a neplatí"...
    MIŠO T Ja idem podla 46 - ak nepresiahne 5 EUR / čo je teraz správne ?
    veronikasad Veď som ti citovala prvú vetu z § 46, resp. 46a). Tá sa ani novelou nemení (okrem sumy)
    MIŠO T Daň na úhradu vypočítaná v daňovom priznaní sa neplatí, ak nepresiahne 5 eur. Ako to mam teda chapat ?
      zbaliť
    michelle84

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Za rok 2013 platí ešte ustanovenie platné do 31.12.2013, že minimálna výška dane je 16,60 EUR? Alebo už nový § 46 zákona o dani z príjmov, kedy je minimálna výška dane 5,- EUR od 01.01.2014?
    4 komentárov     zbaliť
    michelle84 posúvam...
    kn-alka v DP typu B je v poznámkach písané, že ak výsledná suma dane nepresiahne 17 €, na r.92 sa uvádza 0
    A ak rozdiel dane na úhradu je nižší ako 5 eur, daň sa neplatí
    kn-alka Takže ak ti vyjde daň do 17 eur, tak tvoja daňová povinnosť je 0, Ak ti vyjde daň napr 500 €, a preddavkovo ti bolo zrazené 498 €, tie 2 eurá nemusíš doplatiť
    michelle84 Ďakujem za usmernenie, išlo mi o DPPO. V poučení je uvedené, že ak je daň do 5,- EUR, tak sa nevyrubí. Ďakujem veľmi pekne, nenapadlo ma pozrieť do poučenia.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.