Zavrieť

Porady

akým spôsobom je možné odvolať sa na generálny pardon

Ahojte, som v podobnej situácii, sociálna poisovňa mi poslala milý list, v ktorom ma informuje o dlžnom poistnom za roky 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 , ktoré sú už uhradené. Chcem poradiť či mám napísať odvolanie a uviesť tam citáciu zákona o generálnom pardone, alebo akým spôsobom formulovať list sociálnej poisťovni
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    lenže generálny pardon na penále bol limitovaný dátumom zaplatenia istiny

    mirko70 je offline (nepripojený) mirko70

    mirko70
    Generálny pardon zakotvený novelou v § 293bl zákona o sociálnom poistení sa z dôvodu jeho všeobecnej úpravy vzťahuje na penále, ktoré sa viaže na všetky dlžné sumy poistného a príspevkov, ktoré neboli zaplatené od roku 1993, vrátane penále, ktoré malo byť alebo mohlo byť odpustené (napríklad podľa § 277 ods. 2 a 3 zákona o sociálnom poistení, prípadne podľa § 277a zákona o sociálnom poistení, či podľa § 293ap a § 293bj zákona o sociálnom poistení). Podmienkou na nepredpísanie či odpustenie penále je zaplatenie všetkých dlžných súm poistného a príspevkov za celé obdobie poistenia pred 1. januárom 2010 bez ohľadu na deň zaplatenia týchto dlžných súm, prekážkou teda nie je ani to, ak boli dlžné sumy poistného a príspevkov zaplatené pred dňom nadobudnutia účinnosti tejto novely zakotvujúcej generálny pardon, teda pred 1. januárom 2010.

    Nepredpísanie či odpustenie penále v prípadoch, na ktoré sa podľa novely vzťahuje generálny pardon, je v pôsobnosti vecne príslušnej pobočky Sociálnej poisťovne. ZDROJ: http://www.ulclegal.com/sk/bulletin-...lnej-poistovne
    Naposledy upravil mirko70 : 06.01.14 at 17:28
    srska áno, a aby dlžník nemusel zaplatiť aj penále, bolo potrebné - ak si dobre pamätám - istinu zaplatiť do 31.03.2011 . tri tety v sp ma obsluhovali :-)) každá od iného info systému sp - horor
    mirko70 Jeden zo smutných príbehov tu už bol...http://www.porada.sk/t222728-soc-poi...-4-2010-a.html

    akým spôsobom je možné odvolať sa na generálny pardon

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.