Zavrieť

Porady

Excel vzorec - vyhľadávanie údajov VLOOKUP + niečo?

Ahojte,
potrebovala by som pomoc...
Na hárku 1 mám dva stĺpce s údajmi. V stĺpci A je Značka auta, v stĺpci B je Počet km (iba príklad). Značka auta sa v A opakuje viackrát, ale v B je pri nej vždy iná hodnota.
Na hárku 2 mám zase v A stĺpci značku auta, ale už iba raz a chcem k nej nájsť počet km. Do B vyhľadám danú hodnotu cez VLOOKUP. Problém je ale ten, že mi vyhľadá a doplní vždy iba prvú hodnotu, ktorú nájde.
Dá sa VLOOKUP pomocou nejakých ďalších funkcií rozšíriť tak, aby mi do ďalších stĺpcov dotiahlo ďalšie možnosti, ktoré sú správne? Napr do C zadať taký vzorec, nech nájde a doplní druhú možnosť v poradí?
Pre lepšie pochopenie prikladám aj prílohu. :-)
Vopred ďakujem za všetky rady a tipy.
Naposledy upravil malaevka : 16.01.14 at 19:24
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Pokiaľ som dobre pochopil problém, ide o to, aby sa vedľa značky auta zobrazili postupne jednotlive autá s najazdeným počtom KM.

    Ak nevyhovuje riešenie cez KTG (Pivot table), dá sa použiť makro, viď prílohu.

    Pre názornosť som ponechal v jednom liste, ale možno dať hocikam.

    P.

    sumár (stav na sklade) za prísl tovar možno urobiť cez funkciu SUMIF (pre komplikovanešie podmienky, pre XL 2007 a viac, cez SUMIFS):

    Code:
    =SUMIF('na sklade'!A:A;A4;'na sklade'!B:B)
    Naposledy upravil PaloPa : 20.01.14 at 16:30
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    malaevka Ďakujem, ale ani jedno riešenie je pre mňa asi to pravé. Ivka pri tvojom postupe to zrátalo všetky hodnoty a to je pre mňa zle.
    pridala som ešte jeden súbor, kde je presne to čo potrebujem (predchádzajúci bol iba taký príklad).
    na jednom hárku je zoznam všetkých materiálov, na druhom je skladová zásoba materiálu. no a v poslednom je iba pár materiálov, ku ktorým potrebujem doplniť údaje z predchádzajúcich dvoch hárkov...
    PaloPa No teraz neviem, Ivke píšeš že nechceš sumár za tovar, ale v príklade píšeš "pod akými všetkými možnými kódmi materiál môže byť a koľko ks je na sklade". Nejdem mudrovať, vyskúšaj priložený príklad "pomoc2-ppa.xls".
    malaevka ten prvý súbor bol iba taký príklad, ale asi nebol veľmi dobrý. to čo potrebujem naozaj je v tom druhom súbore. a ten tvoj čo si sem dal je úplne super, je tam presne taký výsledok ako som potrebovala. aj keď vôbec neviem ako si to dosiahol, lebo makrá sú pre mňa španielska dedina :-D
    ale budem to asi ako takú šablónu používať.
    ďakujem, ušetril si mi veľa času a rozčuľovania sa ;-)
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    A co takto si najskor urobit z udajov v prvom harku kontingencnu tabulku, kde km zosumujes a az potom budes tuto tabulku spajat s harkom2?



    14.1. Pridany subor s upravenou KT a vzorcom:
    Naposledy upravil ivka70 : 14.01.14 at 20:17
    malaevka asi potrebujem praktickú ukážku, lebo nejako nechápem ako to myslíš...

    stat je offline (nepripojený) stat

    stat
    Skús použiť funkciu definovanú užívateľom:

    Function Vyhladat2(Hladat As Variant, Tabulka As Range, _
    Stlpec As Integer, NtyVyskyt As Integer)

    Dim i As Integer
    Dim iCount As Integer
    Dim rCol As Range
    SearchColumnNum = 1

    For i = 1 To Tabulka.Rows.Count
    If Tabulka.Cells(i, SearchColumnNum) = Hladat Then
    iCount = iCount + 1
    End If

    If iCount = NtyVyskyt Then
    Vyhladat2 = Tabulka.Cells(i, Stlpec)
    Exit For
    End If
    Next i
    End Function

    Táto funkcia umožňuje vyhľadať n-tý výskyt. Funkciu doplň do tabuľky na hárku2 do buniek C4 a D4 (a ďalších). Žiaľ, neviem pridať prílohu, takže príklad neuvádzam.
    Naposledy upravil stat : 22.01.14 at 12:18

    Tunco je offline (nepripojený) Tunco

    Tunco
    Aj ja mam podobný problém, mám tri tabulky, po dva stlpce - a potrebujem cez vlookup ked mi najde že text z druhej tabulky sa nachadza v prvej, aby vypísalo názov obchodu, ale ide mi o to, že pri prvom sa to zastaví, niektoré sú tam spomenuté viackrát a potrebujem aby mi aj tie vypísalo. Spraviť na to makro? Prikladám prílohu kde som pouzil vlookup.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    PaloPa Analogicky, ako v predošlom prípade. Nedá sa priložit prílohu, založ novu tému. P.

    Sub Store_do_riadku()

    ' Macro recorded 20.4.2014 by PaloPa

    Dim xUnq As Range, c As Range, cc As Range
    Dim aSh As String, kodSh As String, a As Range, tx As String

    aSh = ActiveSheet.Name
    kodSh = "všetok mat."

    Sheets(aSh).Columns("F:F").ClearContents
    Sheets(aSh).Range("F2").Value = "In Stores"

    Application.ScreenUpdating = False

    Set xUnq = Range(Sheets(aSh).Range("E3"), Sheets(aSh).Range("E60000").End(xlUp))

    Sheets(aSh).Activate
    For Each c In xUnq
    tx = ""
    Range("A2:B21").Select
    Selection.AutoFilter Field:=1, Criteria1:=c.Text 'napr. "Skoda"
    Set a = Range(Range("B3"), Range("B60000").End(xlUp)).SpecialCells(xlCellType Visible)
    For Each cc In a
    If cc.Row > 2 Then
    tx = tx & IIf(tx <> "", ", ", "") & cc.Text
    End If
    Next cc

    c.Offset(0, 1) = tx
    Range("A2").Select: Selection.AutoFilter
    Next c

    Range("A2").Select: Selection.AutoFilter

    Sheets(aSh).Activate
    Application.ScreenUpdating = True
    End Sub
    Tunco Aby sme tu zbytočne nezakladali veľa podobných tém, viete mi prosím poslať prílohu na peto.tomcany@gmail.com ? Budem vďačný. Pozeral som sa na to makro ale stále tam mám niekde chybu, nefunguje to, večer sa na to ešte pozriem.
    PaloPa Poslal som.
      zbaliť

    macuch je offline (nepripojený) macuch

    macuch
    Skuste pridat stlpcek "DatZaznamu" a potom to "prefiltrovat"cez KT

    Skusil som aj to druhe "pomoc 2" ale neviem ci som to spravne pochopil jeden materal ma viac kodov a ktore mnozstvo teda je to spravne?

    "pomoc auta" aj tak to sa da
    Naposledy upravil macuch : 21.04.14 at 19:18

    Excel vzorec - vyhľadávanie údajov VLOOKUP + niečo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.