Zavrieť

Porady

Ste za povinné očkovanie vašich detí?

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som

Anketa: mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?

Počet hlasujúcich
65. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Ano

    41 63.08%
  • Nie

    24 36.92%
mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Neviem čo sa stalo, ale plne súhlasím s BXL miami, dobre píše dievča...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

super článok sem dala .. ivka70 .... ten si treba prečítať... a ked potom niekto povie, že NIE...tak "konec japonec"
1 0
AmmiS AmmiS

AmmiS je offline (nepripojený) AmmiS

buchač
AmmiS
Len do pozornosti, sú štáty, kde očkovanie vôbec nie je povinné už niekoľko desiatky rokov a všetko je poriadku, žiadna epidémia a žiadne vracanie sa "zlých chorôb" :-) Stoji to za zamyslenie.
Ktoré napríklad ...požiadam vymenovať zo 10 - 20 ....
Napr. Spojené kráľovstvo (a to dokonca už niekoľko desiatky rokov!), vedľa Nemecko, Rakúsko a ďalších 13 štátov západnej Európy, Kanada (konkrétne provincia British Columbia), niektoré štáty v USA. Okrem toho pre tých, ktorí sa v týchto štátoch s nepovinným očkovaním rozhodli očkovať, je zriadený fond na odškodnenie pre spôsobenie zdravotných komplikácií, alebo škôd na zdraví spôsobených očkovaním. Spokojný s odpoveďou? ;-)
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
AmmiS
buchač
AmmiS
Len do pozornosti, sú štáty, kde očkovanie vôbec nie je povinné už niekoľko desiatky rokov a všetko je poriadku, žiadna epidémia a žiadne vracanie sa "zlých chorôb" :-) Stoji to za zamyslenie.
Ktoré napríklad ...požiadam vymenovať zo 10 - 20 ....
Napr. Spojené kráľovstvo (a to dokonca už niekoľko desiatky rokov!), vedľa Nemecko, Rakúsko a ďalších 13 štátov západnej Európy, Kanada (konkrétne provincia British Columbia), niektoré štáty v USA. Okrem toho pre tých, ktorí sa v týchto štátoch s nepovinným očkovaním rozhodli očkovať, je zriadený fond na odškodnenie pre spôsobenie zdravotných komplikácií, alebo škôd na zdraví spôsobených očkovaním. Spokojný s odpoveďou? ;-)
Vedel som v podstate , že spomenieš západné krajiny .....

Oponovať budem týmto článkom :

Na východnom Slovensku sa objavil zabudnutý vírus mumpsu
Na východnom Slovensku sa objavilo akútne vírusové ochorenie – mumps. Najvyššie počty hlásia z Michaloviec a zo Sobraniec. Od septembra bolo hlásených 189 prípadov. Počty nakazených pribudli aj v Humennom. Pritom od roku 2000 niektoré regionálne úrady neevidovali ani jediný prípad.
Dôvodov, prečo sa nákaza znovu objavila, môže byť viacero. Niektorí obyvatelia neabsolvovali potrebné očkovania a tiež sa mohlo stať, že vírus zmenil svoje vlastnosti a protilátky v tele tak prestali účinkovať. Vírusy vyčíňajú aj vo svete, najnovšie ide o koronavírus MERS a vtáčiu chrípku A(H7N9).

Od zavedenia očkovania v roku 1969 bol na Slovensku výskyt mumpsu sporadický alebo obmedzený. Napríklad v okrese Michalovce evidovali len jeden prípad ročne, od roku 2000 žiadny. „Až teraz koncom roka 2013 sa vyskytlo 184 prípadov, v novom roku päť,“ uvádza úrad regionálneho hygienika.

...
...atď , etc ...
http://spravy.pravda.sk/domace/clano...-virus-mumpsu/
Všetko je v poriadku ???...a to kto povedal ???
- bol by som zvedavý na štatistiku v tých západných krajinách ...lebo tie getá sú podobné ako tie naše - cigánske , lebo tam sú tie ohniská
- kto z našincov je taký neuvedomelý , že riskuje ( nezaočkuje ) zdravie svojich detí , tak nech si celú liečbu platí v plnom rozsahu ...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
......................
- kto z našincov je taký neuvedomelý , že riskuje ( nezaočkuje ) zdravie svojich detí , tak nech si celú liečbu platí v plnom rozsahu ...
No veď naši Romuláni sú veľmi uvedomelí...... lóve pýtať vedia, robotu nerobiť vedia, choroby tvoriť vedia........... toľko vedomostí majú - a sú uvedomelí - uvedomujú si, že ak ochorejú, tak gadžovia to tak, či tak zaplatia......
0 0
kuko1479 kuko1479

kuko1479 je offline (nepripojený) kuko1479

trebalo by si precitat alebo ziskat niake nestranne informacie ... nebyt ockovania tak tu polovica z nas nemusi byt a zato ze sa cas od casu nieco po ockovani stane tak to moze byt tak nafuknute novinarmi a nemusi byt vobec pravda jedine za co by som bol je skor zmenit sposob ockovania, hlavne tie hexavakciny su dost "drasticke" to je pravda ale za zrusenie povinnosti by som urcite nebol. Ockovanie je dlhodoba zalezitost a to ze niekde povinne ockovania zrusili nemusi v rozmedzi par rokov nic znamenat ale nikto nevie ako to bude o dalsich 10 20 rokov ked tie nezaockovane deti budu dospele aka bude nachylnost na tie choroby dajme tomu ze sa rozsiri niaka pandemia alebo cojaviem co a to si povieme ze nezaockovani maju proste smolu alebo co ? ...
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
AmmiS
Len do pozornosti, sú štáty, kde očkovanie vôbec nie je povinné už niekoľko desiatky rokov a všetko je poriadku, žiadna epidémia a žiadne vracanie sa "zlých chorôb" :-) Stoji to za zamyslenie.
Ktoré napríklad ...požiadam vymenovať zo 10 - 20 ....
neviem ci 10-ky rokov ,ale v NL ockovanie nie je povinne. NO a uz len 9 statov
0 0
milo2 milo2

milo2 je offline (nepripojený) milo2

Man
OBSAH GLUTAMANU SODNEHO VO VAKCINACH PRE LUDI:

Aminokyseliny bývajú v zložení vakcín uvedené buď priamo, alebo sú schované pod označenie "živná pôda M199" alebo "médium 199". Keď sa pozrieme na zloženie média 199, zistíme, že obsahuje voľnú kyselinu glutámovú !!! Médium 199 a/alebo aminokyseliny výrobcovia priznávajú v týchto vakcínach:

vakcína Avaxim 160 U proti nákazlivej žltačke (infekčnej hepatitíde) typu A (výrobca: Sanofi Pasteur)
vakcína Boostrix Polio proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu a detskej obrne (výrobca: GlaxoSmithKline = GSK) - povinná v 13. roku života
vakcína Dultavax proti záškrtu, tetanu a detskej obrne (výrobca: Sanofi Pasteur)
vakcína Imovax Polio proti detskej obrne (výrobca: Sanofi Pasteur)
vakcína Infanrix Hexa proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu, detskej obrne, hemofilom typu b a nákazlivej žltačke typu B (výrobca: GSK) - povinná v 1. roku života
vakcína Infanrix Penta proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu, detskej obrne a nákazlivej žltačke typu B (výrobca: GSK)
vakcína Infanrix Polio proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu a detskej obrne (výrobca: GSK) - povinná v 6. roku života
vakcína Infanrix-IPV+Hib proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu, detskej obrne a hemofilom typu b (výrobca: GSK)
vakcína M-M-RVaxPro proti osýpkam, príušniciam (mumpsu) a ružienke (výrobca: Sanofi Pasteur)
vakcína Priorix proti osýpkam, príušniciam (mumpsu) a ružienke (výrobca: GSK) - povinná v 2. a 11. roku života
vakcína Priorix Tetra proti osýpkam, príušniciam, ružienke a ovčím kiahňam (výrobca: GSK)
vakcína ProQuad proti osýpkam, príušniciam, ružienke a ovčím kiahňam (výrobca: Sanofi Pasteur)


Z vyššie uvedeného badať, že glutaman sodný alebo voľnú kyselinu glutámovú možno nájsť vo všetkých na Slovensku povinných vakcínach s výnimkou vakcín proti pneumokokom a v úplne všetkých vakcínach, povinných v Česku, keďže v Česku je očkovanie proti pneumokokom síce plne hradené, ale stále dobrovoľné.


SOM ZASADNE PROTI VAKCINAM !!!
1 1
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Som za povinné očkovanie, nie je ho zas tak veľa http://www.sprievodcaockovanim.sk/po...-kalendar.html. Neviem si predstaviť, že by mi malá umrela na záškrt alebo tetanus. Prvú dávku máme za sebou a sme v pohode, žiadne vedľajšie účinky, žiadna teplota ani len začervenanie po vpichu.
A neviem odkiaľ máte, že v Nemecku sa neočkuje. Očkuje a tuším viac ako u nás http://www.impfschaden.info/impfunge...utschland.html
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
milo2
OBSAH GLUTAMANU SODNEHO VO VAKCINACH PRE LUDI:

Aminokyseliny bývajú v zložení vakcín uvedené buď priamo, alebo sú schované pod označenie "živná pôda M199" alebo "médium 199". Keď sa pozrieme na zloženie média 199, zistíme, že obsahuje voľnú kyselinu glutámovú !!! Médium 199 a/alebo aminokyseliny výrobcovia priznávajú v týchto vakcínach:

vakcína Avaxim 160 U proti nákazlivej žltačke (infekčnej hepatitíde) typu A (výrobca: Sanofi Pasteur)
vakcína Boostrix Polio proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu a detskej obrne (výrobca: GlaxoSmithKline = GSK) - povinná v 13. roku života
vakcína Dultavax proti záškrtu, tetanu a detskej obrne (výrobca: Sanofi Pasteur)
vakcína Imovax Polio proti detskej obrne (výrobca: Sanofi Pasteur)
vakcína Infanrix Hexa proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu, detskej obrne, hemofilom typu b a nákazlivej žltačke typu B (výrobca: GSK) - povinná v 1. roku života
vakcína Infanrix Penta proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu, detskej obrne a nákazlivej žltačke typu B (výrobca: GSK)
vakcína Infanrix Polio proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu a detskej obrne (výrobca: GSK) - povinná v 6. roku života
vakcína Infanrix-IPV+Hib proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu, detskej obrne a hemofilom typu b (výrobca: GSK)
vakcína M-M-RVaxPro proti osýpkam, príušniciam (mumpsu) a ružienke (výrobca: Sanofi Pasteur)
vakcína Priorix proti osýpkam, príušniciam (mumpsu) a ružienke (výrobca: GSK) - povinná v 2. a 11. roku života
vakcína Priorix Tetra proti osýpkam, príušniciam, ružienke a ovčím kiahňam (výrobca: GSK)
vakcína ProQuad proti osýpkam, príušniciam, ružienke a ovčím kiahňam (výrobca: Sanofi Pasteur)


Z vyššie uvedeného badať, že glutaman sodný alebo voľnú kyselinu glutámovú možno nájsť vo všetkých na Slovensku povinných vakcínach s výnimkou vakcín proti pneumokokom a v úplne všetkých vakcínach, povinných v Česku, keďže v Česku je očkovanie proti pneumokokom síce plne hradené, ale stále dobrovoľné.


SOM ZASADNE PROTI VAKCINAM !!!
Ty si chemik ?????
Ja síce nie , ale ak si prečítam nasledovné , tak nájdem príliš veľ rozdielov :

Kyselina glutámová
http://sk.wikipedia.org/wiki/Kyselina_glutámová

Glutaman sodný
http://sk.wikipedia.org/wiki/Glutaman_sodný

...a hlavne
Médium 199
http://www.slobodavockovani.sk/news/medium-199/

K tej výzve by som sa radšej nevyjadroval ...
Zopakujem iba svoj názor .
V prípade onemocnenia na niektorú chorobu by som dal preplatiť plnú náhradu za liečenie rodičom !!!
3 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zaujímavá diskusia v relácii Večer pod lampou

http://www.rtvs.sk/tv.programmes.det...ate=23.01.2014
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dnešné správy .

Čierny kašeľ na vzostupe ...
Nejedná sa o tých cigánov . ale o stredoškolákov ...

No ja teda fakt neviem ...ALE ako vravím stále , každý je strojcom svojho zdravia , presnejšie svojich detí ....
1 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

buchač
Dnešné správy .

Čierny kašeľ na vzostupe ...
Nejedná sa o tých cigánov . ale o stredoškolákov ...

No ja teda fakt neviem ...ALE ako vravím stále , každý je strojcom svojho zdravia , presnejšie svojich detí ....
ano, každý je strojcom svojho zdravia, ale pokial nezaockovany hlupak ohrozuje moje deti, tak to mi to jedno teda nie je ... pre nezaockovanych hlupakov by mali platit restriktivne opatrenia, ok, nemusis ockovat, ale tvoje deti maju zakaz navstevovat statne skoly a budes platit extra vyssie zdravotne odvody ...
Naposledy upravil bubkoch : 07.02.14 at 06:49
2 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

bubkoch
ano, každý je strojcom svojho zdravia, ale pokial nezaockovany hlupak ohrozuje moje deti, tak to mi to jedno teda nie je ... pre nezaockovanych hlupakov by mali platit restriktivne opatrenia, ok, nemusis ockovat, ale tvoje deti maju zakaz navstevovat statne skoly a budes platit extra vyssie zdravotne odvody ...
Myslím, že sa zatiaľ nemáš čoho obávať. Väčšina detí je očkovaná, takže platí kolektívna imunita.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bubkoch
buchač
Dnešné správy .

Čierny kašeľ na vzostupe ...
Nejedná sa o tých cigánov . ale o stredoškolákov ...

No ja teda fakt neviem ...ALE ako vravím stále , každý je strojcom svojho zdravia , presnejšie svojich detí ....
ano, každý je strojcom svojho zdravia, ale pokial nezaockovany hlupak ohrozuje moje deti, tak to mi to jedno teda nie je ... pre nezaockovanych hlupakov by mali platit restriktivne opatrenia, ok, nemusis ockovat, ale tvoje deti maju zakaz navstevovat statne skoly a budes platit extra vyssie zdravotne odvody ...
Kedze su Tvoje deti ockovane, tak sa nemusis "nezaockovaneho hlupaka" bat, ci?
3 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena...h-firem-315881
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
ivka70
Rodičia ma odmietli očkovať. Takto vyzeralo moje detstvo:
http://bezpecneockovanie.wordpress.c...-moje-detstvo/
http://www.parlamentnilisty.cz/arena...h-firem-315881
Meno tej anonimnej žženy?Že by reklama?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kokso tak toto je strasidelne, obzvlast ten clanok o vakcinach nakazenych virom sposobujucim rakovinu .
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

som za povinné očkovania našich detí
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať