Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    to evaeva721 - priložiť prílohu sa dá na 2 kliky. ak máš skenovaný dokument a skener ti nerobí priamo do pdf, tak ten obrázok zo skeneru načítaj do wordu alebo do open office a vyexportuj ho potom do pdf. potom ho bez problémov pridáš na portáli medzi prílohy. viď obrázok prílohy.jpg .

    doplnené obrázky - prílohy01.jpg - prílohy06.jpg - už podrobnejšie to neviem vysvetliť
    Naposledy upravil srska : 14.01.14 at 21:01
    prílohy.jpg  
    prílohy01.jpg  
    zánik_povinnosti_dzč.png  
    prílohy02.jpg  
    prílohy03.jpg  

    prílohy04.jpg  
    prílohy05.jpg  
    prílohy06.jpg  
    1/1
    25 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    avalik srska, pridaj ešte screen kde ma klikat, lebo ona klika dole na nacitanie suboru a nie na prilohy
    srska one moment please :-))
    veronikasad Vlado, prosím ťa, je niekde stanovené kedy treba poslať prílohu, a kedy žiadosť napísať priamo do textu ? Napr. zánik daňovej povinnosti u mot.vozidla musím cez prílohu a potvrdenie o nedoplatkoch pre UPSVaR cez text podania ?
    avalik veronikasad v poučení je poznámka: Povinnosť podať prílohu elektronicky sa vzťahuje pre všetky agendy
    adresáta „Daňový úrad“, oblasť podania „Účtovné dokumenty “. V ostatných prípadoch je možnosť podať prílohu elektronicky dobrovoľná.
    srska do čerta, všetko mi tu ide načítať len ten obrázok z číslom účtu nie :-)))
    avalik Vladko, 1000 užitočných by som ti vyklikala
    veronikasad avalik, môžeš mi prosím dať konkrétnu odpoveď na tie dokumenty, ktoré som uviedla - ktorý ako poslať ?
    srska veronika, žiadaš správcu dane aby ti vystavil potvrdenie pre upsvr? ak áno tak, podľa mňa cez text podania.
    avalik ale veď to nie sú účtovné dokumenty, takže ich môžeš poslať v texte podania .... účtovné dokumenty pre DÚ sú v poučení uvedené na str. 16.... https://pfseform.financnasprava.sk/F...4-poucenie.pdf
    veronikasad Ano, tak mi to kázali urobiť aj na podatelni DU. Len som z toho magor, čo ďalšie sa oznamuje cez text podania, napr. aj zrušenie registrácie dane zo záv.činnosti ?
    srska myslím, že áno. predpokladám, že aj napr. také vypovedanie plnomocenstva na doručovanie el. prostriedkami.
    veronikasad Na str. 16 sa píše, že potvrdenie o nedoplatkoch má ísť cez prílohu. Chcela som to sem priložiť, ale veľmi rozťahalo text.
    avalik veronika, na to je jeden formulár ... Register - Registrácia na daň z príjmov a daň z pridanej hodnoty - Žiadosť o registráciu, oznámenie zmien, žiadosť o zrušenie registrácie na daň z príjmov a daň z pridanej hodnoty
    srska veronika, ak si to mala vo worde, vyexportuj to z wordu do formátu pdf a budeš mať pokoj
    avalik veronika, nie na zač. 16. strany sa píše o označení prílohy ... t.j. musíš si niečo vybrať - je to ako Vec: na nejakom spise .... a spôsob podania Elektronicky - súčasť podania ... bez označenia prílohy ti bude vyhadzovať chybu
    veronikasad Zrušenie registrácie DzZČ som vždy oznamovala firemným listom.
    avalik str. 18: Spôsob doručenia – identifikovanie ako prílohu doručíte
    o Elektronicky – súčasť podania
    Tento výber vyznačí subjekt v prípade podania, ak
    podanie je uvedené len v „Texte podania“ alebo je priložené v súbore a žiadnu inú prílohu nedoručíte
    osobne alebo poštou.
    veronikasad Ďakujem za pomoc, zajtra idem "maturovať" ...
    srska veronika, je to v tom formulári, o ktorom píše valika.
    V časti:
    I. Druh dane, ku ktorému sa žiada registrácia, oznámenie zmeny alebo zrušenie registrácie

    dám screenshot k tým ostatným obrázkom
    veronikasad Ďakujem.
    evaeva721 Ďakujem veľmi pekne, srska, aj avalik, s vašou pomocou som to zvládla
    avalik
    monika.a zánik daň.povinnosti k dani z motor.vozidiel teda stačí napísať do textu , nemusím prikladať prílohu?
    avalik nie, nemusis - nie je to uctovny dokument ... len prilohu oznac ako "oznamenie" a sposob podania "Elektronicky - sucast podania"
    monika.a ďakujem
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    po prihlásení sa na portál FS - druhý riadok tretí stĺpec - katalóg formulárov - nešpecifikovaná agenda

    po otvorení formulára je vľavo pod podpismi aj možnosť otvoriť poučenie

    doplnenie:
    priloha sa podava cez spravu priloh - vlavo hore treba kliknut na prilohy
    priloha sa nepridava cez ponuku, ktora je dole Nacitat zo suboru
    Naposledy upravil avalik : 14.01.14 at 17:57
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evaeva721 neviete poslať presný postup? Poučenie som našla, ale ako vložím prílohu? Vypisuje mi "nesprávny formát". Za odpoveď ďakujem
    veronikasad Aké podanie chceš posielať ?
    avalik treba skusat, ked to nejde dnes mozno pojde zajtra - maju tam nejake chyby - vcera mi vzalo docx, pdf, rtf a aj odt subory
    avalik dopis postup ako pridavas prilohu
    avalik doplnila som odpoved
    evaeva721 snažila som sa priložiť prílohu "načítaním zo súboru", ale dokument som mala preskenovaný, hlásilo mi "nesprávny formát". Skúsila som ho aj prepísať do Wordu, tiež hlásilo "nesprávny formát". Dá sa toto hlásenie niekde vyplniť na internete? Možno takýto dokument by som mohla priložiť.
    avalik pozri do mojej odpovede vyssie - priloha sa nedava cez "nacitat zo suboru"
    evaeva721 prosím, môžeš mi ešte raz poslať Tvoju odpoveď, nemôžem to nájsť... PROSÍÍÍM ....
    avalik ved tieto komenty su k mojej odpovedi
    evaeva721 Ďakujem, už to vidím
    avalik
      zbaliť

    LukyKs je offline (nepripojený) LukyKs

    Vylúčený člen LukyKs
    furt a všade dávaš nešpecifikované
    keď uvidíš č. formulára, dáš vyhľadať

    môžem poprosiť o postup ako sa dostanem na všeobecné podanie FS neviem to nájsť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.