Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel 2013

V roku 2013 mal zamestnanec služobnú cestu vykonanú na súkromnom vozidle. Po minulé roky sa platila daň daňovému úradu príslušnému v sídle spoločnosti, pre ktorú zamestnanec pracuje. Na tlačive pre daň z motorových vozidiel za rok 2013 mi nechce akceptovať auto tohto zamestnanca z dôvodu ŠPZ neprislúchajúcej podľa regiónu sídlu spoločnosti ...Ako postupovať? Ak mám auto s ŠPZ NRxxxxx, musím podávať zvlášť daňové priznanie z motorových vozidiel na daňový úrad do Nitry? To znamená, že 2 firemné vozidlá zaradím do daňového priznania na daňový úrad BA a za súkromné vozidlo podám daňové priznanie a aj odvediem daň na daňový úrad NR ? Alebo je to inak?
Naposledy upravil maculienka20 : 15.01.14 at 11:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skuku je offline (nepripojený) skuku

    skuku
    ked zadas v r. 09 Danovnik podla §85 ods. 2 pism. a, tak ti to dovoli dat aj auto s inou SPZ
    maculienka20 dakujem !

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    je to tak, ako po minulé roky. Správca dane z MV je podľa príslušného sídla spoločnosti.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    srska Hej? pozri § 99/5 582/2004
    ccokoladecka dakujem aj ja a sadzby sa daju podla VUC v mieste sidla firmy alebo VUC registracie vozidla?
    kn-alka sadzby idú tie, na ktorý DÚ posielaš priznanie
    ccokoladecka ok, vdaka za odp.
      zbaliť

    Daň z motorových vozidiel 2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.